Авторизація

HomeНовиниВ Районі"Земельна" сесія у Володимирці. Потрібне рішення прийнято з третього разу(+відео)

"Земельна" сесія у Володимирці. Потрібне рішення прийнято з третього разу(+відео)

( 7 Votes )

Скажете, автор гострить перо і, як з багнетом, виступає з ним проти селрадівської опозиції? Ну, по-перше, провладної і опозиційної сил у Володимирецькій селищній раді офіційно немає.

Немає і явно вираженої конфронтації між селрадою та селищним головою Олександром Осмоловичем. А по-друге, не бажання прислужитися якійсь депутатській комісії чи фракції взяло гору в моїх намірах, а доволі невдячна потреба бути ближче до правди-істини.

Тож нехай вибачать селрадівські правдоборці, що, згадуючи їх, звертаю погляд до писаря Пістряка, сумнівного героя «Конотопської відьми». Так уже повелося, що своїм довгим життям він завдячує не тільки Квітці-Основ’яненку, а й тому, що подібний людський тип існував й існуватиме ще довго. Але про це дещо пізніше…

Мабуть, треба було бути дуже наївним, сподіваючись, що рішенням позачергової сесії, про яку вже писалося, землю на новостворюваних вулицях, Успенській і Покровській, остаточно закріплено за ветеранами АТО. Звісно, наданих їм державою прав ніхто з учасників сесії не оспорював. Навіть навпаки! Тим не менше, група депутатів, зокрема представників земельної комісії, уже на черговій сесії наполягла на своїй давній пропозиції: землю на згаданих вулицях розподілити за старою, розкритикованою на двох попередніх сесіях схемою, а ділянки по ще двох вулицях, Святотроїцькій і Сотника Перегійняка, злегка підправивши списки претендентів, роздати не наступного, як передбачалося, а вже нинішнього року: охочі будуватися хай будуються!

Воно й так. Чом не ступити назустріч виборцям, якщо є земля, яку можна роздати згідно з узаконеними селрадівськими критеріями? Така можливість знайшлася. Й охочих до популізму не зачіпало, що ця можливість скидається на «айсберг», який має і підводну, незриму для ока частину. На це наполегливо, але, на жаль, марно вказував селищний голова, якого, схоже, й не збиралися почути.

Дивно, але байдуже озираючи пограбовану копачами частину селищної землі і не помічаючи, як простодушний селищний люд оскверняє свою ж землю стихійними смітниками; не створивши, на відміну від кузнецовців-варашан, життєздатну «муніципальну варту» і не забезпечивши належний громадський спокій у селищі; збиваючись із ніг у гонитві за гривнею і старанно відгороджуючись один від одного двометровими камінно-металічними парканами, ми, як коти на валер’янку, накинулися на поділ селищної землі – і не червоніємо, що цей поділ (через незрозумілий поспіх селрадівських добрих «дядь»! через жваву торгівлю земельними наділами!) так і хочеться назвати дерибаном. Чому? Та тому, що селрадівські депутати-добряки оперували все тими ж сирими, не підготовленими як слід матеріалами. Треба факти? А вони хоч би в тому, що з дивного дива відсунули в сторону заяву воїна-атошника Дмитра Москальця: того самого, що постраждав під час Євромайдану, а дещо пізніше, не ховаючись від мобілізації, став добровольцем- артилеристом на охопленому полум’ям Донбасі. А ось інший «перл» від селрадівських «землемірів». Ще один претендент на земельний наділ взагалі зник безслідно (звісно, не з Володимирця, а з напрацьованих депутатською земкомісією списків). Ні серед тих, яким усміхнулася фортуна, ні серед тих, від яких ця пані відвернулася, його не знайшли. Словом, буквально на коліні вносилися поправки у документи, які ліпше назвати просто паперами. А мовлячи по-іншому, відчувався той самий  синдром писаря Пістряка, який, обліковуючи козаків у своїй сотні,  нарізав потрібну кількість карбів на палицю. Коли патик-документ зламався, бідний писар мало не збожеволів: стулить уламки докупи – вся сотня у зборі, вирахує по кожному цурпалку зокрема – одного козака немає! І ніяк бідолаха не второпає, що палиця зламалася на одній із позначок!

Тим не менше, не підготовлене як слід питання селрада підтримали. До того ж, із завидною одностайністю. Адже до вчорашніх «позачерговиків» примкнули й ті селищні обранці, яким раніше не подобалося рішення-скороспілка. Що за трансформація пройшла за цей час у людській свідомості, не скажу: не знаю. Але ходять чутки, що з депутатами добряче «попрацювали» і що в сесійній залі вчувалася «тінь Чечетова»: хтось поза селищним головою ефектно диригував депутатським «оркестром». Що тут вдієш? Так уже проявилася наша багатопартійність. Жаль тільки, що вона важко вкладається у поняття демократії, а дехто взагалі вважає, що в селраді запахло узурпацією влади. Не виключено, що під цей «душок» може початися й судова земельна тяганина. У всякому разі, за словами Олександра Осмоловича, прийняте депутатами у пориві популізму рішення зовсім неважко відмінити, й охочі це зробити, не виключено, знайдуться.

Важливе для селища земельне питання таким чином стало болючою його раною. І передчуваючи, що в цю незагоєну рану ще й тицятимуть пальцем, селищний голова завбачливо звернувся по допомогу у прокуратуру, однак у визначений день у сесійній залі, крім депутатів та кількох представників громадськості, нікого не було. Не було й жодного з обласних депутатів. Та й від райради та нашого обранця у ВР Василя Яніцького, як попереднього разу, теж нікого не було. Отже, хто зміг би авторитетно, зі знанням усіх юридичних тонкощів, вказати на можливі правові наслідки легковажного депутатського поспіху? Самі ж прихильники негайного поділу землі не озирнулися навіть на селищну громаду, для якої, як вважали, стараються. Варто було їхній же колезі Ользі Охремчук озвучити селищні чутки, що депутат Ярослав Мілоста зовсім небезкорисливий у наданні земельних ділянок, як тут же потрапила до суду, щоб за його рішенням компенсувати заподіяну позивачеві моральну шкоду, витрати позивача на правову допомогу та сплатити судовий збір. Вже у суді від компенсації за моральну шкоду позивач відмовився. На час написання матеріалу судове рішення законної сили ще не набрало. Тим не менше, воно є: грізна засторога тим, хто чутки не підтверджує фактами.

І все ж, жодний суд не відмінить людського пересуду, тому в ситуації, що склалася, селраді час від часу не зайво налаштовуватися на «радіостанцію» ОБС (еге ж, оту саму: «Одна баба сказала»). Бо пересуди – це думка людського загалу, це «глас народу», а голос народу, мовить прислів’я, – голос Божий. Пересуди – це відгомін доброї чи лихої слави, що твориться прийнятими селрадою рішеннями. І хоча чутки не завжди підтверджуються, у них відбивається справжнє ставлення громади до своїх обранців. А воно досить критичне.

Після згаданих земельних потуг усе пішло, як по маслу. Депутати ще на одного працівника збільшили селрадівський штат, внесли зміни до селищного бюджету, затвердили статут селищної територіальної громади і порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад, погодили проект положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, ставки акцизного податку на 2017 рік, положення про транспортний податок і прийняли цілу низку інших рішень стосовно як усього селища, так і окремих його мешканців. Але під кінець роботи сесія знову дала збій: постало питання про розміщення тимчасово вільних селрадівських коштів на депозитних рахунках. Здавалося б, чи треба відмовлятися від додаткової суми у своєму бюджеті, тим паче, що оголошено конкурс, складено договір і створено солідну комісію (та й сама селрада триматиме питання на контролі)? Але на депутатів, мабуть, знову навела ману вже згадана загадкова «тінь» – і важливе питання «зарубали».

Отак звершилася ще одна селрадівська сесія. Багатьох порадувавши, багатьох вона й засмутила. Що ж до автора, то він, принаймні, почав розуміти, чому склав повноваження голови земельної комісії депутат Андрій Смоляр. Не раз довелося чути, що це людина з чистою совістю. А якщо така людина виходить із земельної  комісії? Може, цій комісії варто комісувати саму себе, щоб сповна запрацювати в інтересах селищної громади?

Олексій ГОРОДНИЙ.

Horod54@ukr.net

П.С. Як повідомили у селищній раді, днями туди звернувся з земельною заявою ще один воїн АТО. Що йому відповісти, коли земельного резерву для учасників бойових дій уже немає? Сказати – «чекай і не втрачай надії»?..

Відео Дмитро Мариняк

 

Коментарі   

 
+67 # Гість 10.06.2016, 22:24
Подивіться в ці брехливі очі головного клоуна Володимирця!!! Дяку БОГу, що прозріли більшість депутатів!!! Ніяк сел.голова не може змиритись, що ПРАВИЛЬНИМ може бути рішення всупереч його особистим амбіціям!!! Окрема подяка депутату А.Юраху!
Відповісти
 
 
-12 # 8888 15.06.2016, 19:49
чесно стидно за такі сесії!!це типу "пір во время чуми".браво Савонік особисто в мене думка про нього дуже змінилась!!моло дець!А то дайте дайте ще мені,давно потрібно написати списки і за що кому дали!!здивував Юрах,син допомагає армії,а батько ділить землю,ту що зарезервували для солдатів!скажіт ь мені будь-ласка депутати,а що ви можете дати для тих солдатів крім клаптика землі в нормальному місці??
Відповісти
 
 
+81 # Гість 10.06.2016, 22:53
У селищі процвітає розпуста, ігроманія, наркотики і безлад - результат правління короля!!!!! А він сьогодні шукає, яким чином покласти в "МанькоБАНК" мільйони гривень на депозит, якоби невикористаних коштів?!!! і й надалі набивати власні кишені ...а можливо дороги по нових і старих вулицях зробити та зовнішнє освітлення?! СЛАБО?! СУШІТЬ ВЕСЛА-ПРИГРЕБЛИ !!! Оце має й бути наступна тема для обговорення
Відповісти
 
 
-33 # Гість 14.06.2016, 22:31
То виходить.що депутати пішли на принцип? Як на мене ідея не погана. Шкода.що власні амбіції перемагають здоровий глузд!!!
Відповісти
 
 
+1 # Гість 17.06.2016, 20:29
Цікавився в неті . Вільні кошти на депозит розмістили декілька міських рад.Чи то їх депутати щось не розуміють. Чи то володимирецькі переживають.що Осмолович забере гроші і втече в Єгипет
Відповісти
 
 
-34 # уважний читач 11.06.2016, 12:44
МО-ЛОД-ЦІ. Протиснули, протягнули-таки потрібне рішення по землі. Правда, за третім разом і всупереч закону, але коли їх то зупиняло!? Головне, своїм дали, а там хоч трава не рости. Якою ж має бути "ціна питання", щоби так наполегливо його тиснути. Ще цікаво, що вони дадуть АТОшникам п"ятої, шостої хвилі, коли ті повернуться? В березні ж вирішили - резервуєм дві вулиці для учасників АТО, так ні, нащо їм ті люди, ті чужі діти, які пройшли війну. І голова попередив - в 2017 р. ділянок не буде. І того не почули. Соромно, але не за них, а за себе, бо то ми їх вибрали. Шкода, що забрати неможна.
Відповісти
 
 
+29 # Гість 11.06.2016, 14:18
В швидкому майбутньому - об"єднання громад і земель під будівництво по району буде вдосталь. Учасники АТО-сама вразлива категорія, вони ГЕРОЇ.Але є ще й інші "прості смертні", які працюють на державу, сплачують податки все своє життя,допомагаю ть воїнам АТО (не просто словами). Невже ці люди не мають права будуватися сьогодні? скільки можна купувати землю у посадовців? Дякую депутатам за прийняте рішення!
Відповісти
 
 
-33 # Гість 12.06.2016, 12:08
Люди схаменіться, які громади? З ким їх утворювати? Кого ви вибрали? Там 11 чоловік без мозгів) вони таке складне словосполучення як утворення громад навіть не вимовлять!! ХТО вас куди візьме з такою голою Дупою і такими Человечищами!!!
Відповісти
 
 
+64 # Гість 12.06.2016, 19:41
ПростІ смертні немають за що будувати!!! Не меліть дурницю - Назвіть хоч одну людину, яка чесно працює, як пишете щей податки платить і може побудувати хату , смердить слухати!
Відповісти
 
 
+54 # Гість 11.06.2016, 14:22
"ПРОТИСНУТИ" якраз хотів сел.голова рішення про депозит...лише сьогодні депутати "включили голову" при голосуванні, показавши, що не завжди рішення царя є правильним! МОЛОДЦІ!!!
Відповісти
 
 
-32 # Гість 12.06.2016, 19:23
Що включили? Були б мозги- було б сотрясєніє! Рильце в пушку і /цензура/ димить, гроші взяли- треба відробляти! От і пропихали, Верховна Рада в мініатюрі, група торгів хочуть показати як їм на все накласти!
Відповісти
 
 
+55 # Гість 13.06.2016, 22:54
А сел.голова переплюнув Яценюка з Гройсманом разом взятих! Клоуни! Був би мужиком, то склав би повноваження. А так...
Відповісти
 
 
-1 # Гість 17.06.2016, 20:17
А як Осмолович складе повноваження думаєш буде краще? Чи ти будеш. А що ж він такий (ЦЕНЗУРА)овий а за його знов проголосували?д а судячи з коментарів з вами справився б хіба що Сталін
Відповісти
 
 
-33 # Гість 12.06.2016, 11:48
"По трупах", але протисли!) Люди протестували,пр осили,не голосуйте, але ми ж, а й да молодці) що нас люди обирали? Нас же куми,свати,роди чі поставили, до чого ж тут люди? Тепер треба всім вділити, а після нас хоч трава не рости) А хлопці що наші дупи прикривали на війні, поки ми тут бурштин копали, щоб було за що хати будувати це ніхто- вони перебються) ГАНЬБА!!!! Забрати і продати - це все що вони вміють) бариги прийшли до влади!!!) Григорович втікай звідти, бо вони самі потонуть і тебе за собою потянуть) Городній писав про Соломонове рішення---- це воно??? Ганьба!!!
Відповісти
 
 
+54 # гість 12.06.2016, 12:45
А що комусь з атошників не дали ділянку?Чи може така буча пішла тому,що прийняли рішення не таке ,як хотів липенсько-білен ський клан?Прокуратур а повинна зайнятися роздачею ділянок попередніми роками,а особливо Лосінцем,і перевірити всіх його родичів,кумів,с ватів!!!А ініціювати перевірку повинні депутати!
Відповісти
 
 
-30 # Гість 12.06.2016, 19:31
А що уже Війна закінчилась? А що Ви, депутатішки, скажете тим хлопцям які ще будуть приходити? Скажете Вибачте землі вже немає, бо ми вже все собі поділили! І, шановні депутатішки, не дописуйте тут коменти, бо Вас зразу видно, дуже палівно, не треба так тролити, ви ідете всупереч суспільної думки! Набрался то і сидіти тихенько, читайне що про вас думають!!! Сором!
Відповісти
 
 
+39 # Гість 13.06.2016, 22:45
Ви, шановні, з якого клана будете??? откуля вилізло таке нахабне???Біле? Луке? Воронке? чи маршрутке? бо останнім часом таке (ЦЕНЗУРА) стало вважати себе громадою, частиною суспільства...Т -п-ррррр,не так швидко, не газуй!
Відповісти
 
 
-24 # Гість 14.06.2016, 08:53
Знову видно почерк тих хто в долі і для кого люди - челядь!
Відповісти
 
 
-16 # Гість 12.06.2016, 19:44
Прокуратура вами займеться, як з порушенням всіх законів було просунуто це рішення, це тільки початок!Очікуйт е!
Відповісти
 
 
-40 # Гість 13.06.2016, 15:55
Можна! Процедура відкликання є) Якби декількох відкликали то інші б думали! Хоча їм як та земля пролізе, вони скажуть голосно що нема з ким працювати, (бо ділити вже нема що) і так як на другій сесії встануть і підуть!
Відповісти
 
 
+27 # Гість 11.06.2016, 20:06
Депутат Юрах А.М.-ЧЕЛОВЕЧИЩЕ !!! побільше б таких!!!
Відповісти
 
 
-26 # Гість 12.06.2016, 11:57
Все вірно, побільше б таких бариг) за пиріжки маму рідну продасть)одною рукою робить вигляд що допомогає в АТО, а чотирма забирає. Бачиш який волонтер - УАЗ списаний в АТО, а земельку яка для хлопців призначена собі,собі -человечище!!!! Барига!!! Ще ті хлопці попалять вам ваші хати!!!!Як крадете то беріть побільше,щоб було за що в Расею бігти як вас погонять!
Відповісти
 
 
+3 # Гість 17.06.2016, 20:04
А що ж таке зробив Юрах? Не смішіть. Як би не такі сесії. ніхто і не знав би. що у нас є такий депутат.В чому проявилася його робота? Да взагалі всіх депутатів?
От би було добре якби і депутати давали звіт за зроблену роботу.
Відповісти
 
 
-9 # Гість 12.06.2016, 07:57
(ЦЕНЗУРА) геть!!!
Відповісти
 
 
-23 # Гість 12.06.2016, 12:02
Кукольный театр під руководством двох кукловодів /персональні дані видалено модератором/. Ці бізнесмени пустять вас по світу з голим задом,а самі будуть посміхатися тихенько) Хоча шкода що декільда депутатів є нормальних) але ж і їх запятнають незаслужено!
Відповісти
 
 
+29 # Гість 13.06.2016, 12:11
Модератор, а чому персональні дані одних висвітлюються (зокрема Юрах А.М.), а інших видаляються, хай би люди нали імена героїв!!! Чи редакція в долі?
Відповісти
 
 
+30 # xosяin 13.06.2016, 13:25
Відповім замість модератора, як це сам розумію: коли хвалять депутата, тоді прізвище друкують, а коли ганьблять когось -- ні. Простіше кажучи, якщо за похвальбу людина судитися не буде, то за наклеп -- точно може. Доки вину кукловодів не доказано і від них буде судовий позов, тоді той же Печончик розгромить сайт в пух і прах, і не те що про долю доведеться забути, а навіть і редакцію продати. Так що політика сайту зрозуміла: звинувачення мають бути з доказами. А люди й так героїв своїх знають. І антигероїв теж, он Соломія про всіх усе знає, але мовчить
Відповісти
 
 
-43 # Гість 13.06.2016, 14:10
Ок)Переконали! Питання знято! В тому щось Є? Так і мучимось, хто бізнесмен та дружить з адвокатом, йому можна все, а прості смертні - челядь, рот заткнуть на раз-два!
Відповісти
 
 
-42 # Гість 13.06.2016, 14:39
Про все по-порядку: 1.Діють Закони про самоврядування та статус депутата. На них наплювати і наплювали? Для дурненьких, які по земельку за 5кусків у.є.на депутата йшли, а не проблеми селища вирішувати, поясню - там пишуть про законну процедуру, певні терміни для кожного проекту рішення тому за прокуратуру правильно згадали і ще Григорович не має те рішення підписувати, бо справді з тими кумами-сватами потоне в гівняному дерибані. 2.Деякі порядні боялись дерибанити (ой вибачте -голосувати), коли на сесію ходили Білик та Савонік, а тут вгадали момент, "чужих" не було і питання прослизнуло з вазеліном. Я чув, що нова "зем.комісія" навіть списки обраних "поправила" і того ж таки Савоніка з них виключила, бо забагато інших захищав, хоча я ще з "музичної сесії" памятаю, що він готовий був своєю ділянкою АТОвцю поступитись. Цікаво чиєму куму її приписали, бо Москальцю ж по-любому не дали?
Відповісти
 
 
-43 # Гість 14.06.2016, 07:31
Схоже АКВАлангістам, ПОЛІСЯНським прибиральницям та великим зерно-комбікорм овим магнатам усе ж невтямки істина, що суть роботи депутата: жертвуючи особистим часом, коштами та нерідко інтересами власної сімї - вони йдуть в ради різних рівнів, щоб захищати інтереси та вирішувати проблеми своїх виборців. Це так у всьому цивілізованому світі. А в нас: по принципу бородатого анекдота: Пацієнт на прийомі у лікаря - Дайте мені таблеток від ЖАДНОСТІ і побільше-побільше...
Своїм мозочком їм не зрозуміти, що і проти лома є прийом і, коли у активу буде на руках відповідь прокуратури і пройде рік отого "депутатства" то склад селищної ради зміниться як каже закон: "за народною ініціативою".
Тому покайтеся дрібні хабарники, які хотіли по трупах громади стати ПідДовговільськ ими земельними магнатами та напишіть заяви про складання депутатських повноважень самі, підіть тихенько. Ця робота вам не підсилу. НЕ ЧЕКАЙТЕ ПОКИ ЛЮДИ ПОЖЕНУТЬ ВАС ПО СОБОРНІЙ КОПНЯКАМИ
Відповісти
 
 
-42 # уважний читач 14.06.2016, 08:10
Для тих, хто дивився відео, диригентів-режи серів дерибану видно неозброєним оком, як і тих, хто стидливо уникав камери і просив не знімати. І якщо для цих діячів не соромно судитись з матір"ю чотирьох дітей, то питання їх сумління і совісті, думаю, не слід обговорювати. Для мене дуже сумнівно, що деяка частина майбутніх забудовників, які на цьому зібранні (бо це не сесія, ні) хоча б віддалено, гіпотетично підпадає під селрадівські критерії, бо серед прізвищ, які звучали, є такі, яких під жоден критерій і за вуха не притягнеш. Не хочу навантажувати модератора персональними даними, тому не буду наводити прізвища, думаю, що всі їх почули. І дуже показовою є відсутність на зібранні обласних та районних депутатів, п.Савоніка. Дивно, що їх не запросили. До речі, крім Осмоловича О.Г. ніхто не заявив про конфлікт інтересів при голосуванні, хоча родичам депутатів земельки таки дали, а це вже - пряме порушення закону.
Відповісти
 
 
-37 # Гість 14.06.2016, 23:15
Які клоуни!!! Ці депутатішки думають що тут неграмотні чи малоумні читають статті) нащо ви ті лайки туди сюди ганяєте! Та і так всім все зрозуміло) не позорьтесь! Постираєте пальці кнопки тиснути, займіться ділом!
Відповісти
 
 
-37 # Гість 15.06.2016, 08:22
Цих депутатів на дошку "пошани".Хлопці в зАТО вселяти до цих бариг у дім.
Відповісти
 
 
+10 # Danila 21.06.2016, 01:13
Скільки людей, стільки і думок. Всі ми гарно вміємо поливати лайном один одного, там винуватий Осмолович, а там Ткачук і Печончик, все споганили депутати і мийникі бурштину, а от ті що сидять і друкують свої коментарі чисті як ягнята))) Народ в нас такий, який скрізь шукає крайнього. Вчора це був Янукович і КО, сьогодні Осмолович і "депутатішкі". А хто буде завтра??? Подивіться на себе. В кожного з нас "рильце в пушку". Досить вішати ярликі і винуватити когось. Пора працювати і будувати свою державу самим.
Відповісти