Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПравославний форум у Рафалівці (+фото)

Православний форум у Рафалівці (+фото)

( 2 Votes )

Рафалівка. Четверта година пополудні. На подвір’ї Свято-Петро-Павлівської церкви ніде яблуку впасти: діти та молодь зібралися на V православний форум недільних шкіл. Дитячі хори з Рафалівки, Балахович, Жолудська, Озера, Старої Рафалівки,  Кузнецовська (з собору та церкви Іверської Божої Матері), Ромейок, Троянівки  і Городного (Волинська область), Онишківців (скит Святої Анни), Рівного (Свято-Георгіївске Подвор’є та Успенська церква), Довгого (Сарненський район)  на чолі з батюшками та матушками приїхали, щоб ще раз нагадати людям про Слово Боже та нашу православну віру. Конкурсантів привітали ігуменя Михаїла з Свято-Миколаївського жіночого монастиря та гості з Німеччини.

Церква вщент набита дітьми, дзвінко і стоголосо під куполи лунає «Христос Воскрес!». Святковий молебень розпочав настоятель храму отець Володимир. Спільний піснеспів  батюшок та  дитячих хорів – це було так сильно, гарно і велично! Наша церква сильна нашою вірою у віках, красива у формі і доброчинна по суті, але сьогодні треба людей, які вчора були атеїстами, а нині метаються між різновірами, навертати на шлях істинної віри наших батьків і прадідів – власним добрим прикладом, єднанням і спільними ділами.

Далі форум відкрив отець Володимир із села Довге, оголосивши початок конкурсної частини. Першим етапом конкурсу було дзвонарство. За дві хвилини учасники мали показати своє вміння вправлятися зі дзвонами – і жодного разу передзвін не повторився! На мій погляд, усім можна було ставити «п’ятірки». 

Далі дійство було перенесене на подвір’я школи, де розпочався наступний конкурс – знайомство. Учасники форуму представляли свою команду, читали вірші, розігрували міні-спектаклі, співали пісень. Найефектнішим був виступ недільної школи із Старої Рафалівки.

Третім, основним етапом конкурсу була командна гра, в якій учасники розгадували загадки та кросворди, знаходили скарби та ікони, вгадували  церковні свята по порах року, плели ангелика – орігамі, співали пісні, малювали. З яким азартом і захватом діти бігали, взявшись за руки, шкільним парком від станції до станції, де на кожній з них  їх оцінювали члени журі – батюшки і матушки! Саме в такій, ігровій формі, можна найлегше достукатись до серця дитини.

А далі було найцікавіше. Спортивні змагання із перетягування канату, де учасниками були всі присутні, навіть отці розділилися на дві команди, щоб позмагатися. А естафету з кульками виграла команда матушок в команди батюшок!

І ось завершення конкурсу. Журі зачитують вердикт – всі команди зайняли перше місце. Переможених немає, адже кожен заслуговував на найвищі оцінки в безлічі номінацій. На згадку отримали призи – ікону Святих Апостолів  Петра і Павла.

Чи сподобався форум, чи варто проводити такі дійства? Думки та враження  з цього приводу взнаю у присутніх.

Марина, мама Дмитрика, учасника з Рівного: «Ідея чудова, прекрасна в усіх аспектах, на святі дружна атмосфера, всі задіяні в конкурсах. Такі форуми варто проводити, бо це гуртує дітей і церкву».

Дмитрик, учасник форуму: «Мені дуже все сподобалось, весело і цікаво!»

Матушка Людмила, село Троянівка Маневицького району: «Гарно, весело, дружно. Діти щасливі – це найголовніше. Такі форуми об’єднують недільні школи, здружують між собою дітей. У нас є спільна мета – нести православні ідеї, возвеличувати церкву та віру».

Катя і Даринка, учасниці форуму: «Дуже – дуже цікаво, ми задоволені, втомлені, але щасливі. Це так весело!»

Людмила, жителька села Балаховичі, мама Каті та Даринки: «Вдячні батюшці та матушці за вкладені у наших дітей турботу, терпіння, тепло в підготовці до свята».

Команда з Городно, Волинської області: «Ми дуже задоволені, емоції переповнюють!»

Організатор форуму, матушка Надія Грицкевич щиро вдячна спонсорам прихожанам рафалівської церкви Петра і Павла, Галині Марчук, благодійному фонду «Наш край» та Василю Яніцькому, помічнику депутата Юрію Антонюку, селищному голові Василю Совгутю та багатьом іншим.

Наостанок ігуменя Михаїла побажала всім присутнім на святі добра та віри в те, що ми будемо щасливі. А ще рекомендувала частіше молитися, найкраще читати «Отче наш», адже це найсильніша молитва.

А матушка Надія Максимівна Грицкевич закрила 5 православний форум дітей та молоді словами: «Ці діти на перший погляд нічим не відрізняються від своїх ровесників, але є в них щось таке, що змушує відкинути геть застарілі стереотипи про „втрачене, бездуховне покоління”. Вони – інші. А коли подумати, що саме ці молоді люди за якийсь десяток літ керуватимуть нашою державою, дбатимуть про рідний край, створюватимуть сім’ї, плекатимуть долю нашої України й молитимуться за нас, то майбутнє не здається безрадісним – бо в них це вийде.

Віриться, що коли подібні заходи проводитимуться й у подальшому, то наші церкви ніколи не будуть порожні, а сумні очі Ісуса Христа урешті – решт усміхнуться!»

Завершити свою розповідь хочу словами пісні, яка було основним месиджем форуму: «Давайте разом триматись будем і цінувати кожну мить, бо лише з вірою в майбутнє у цьому світі варто, варто жить».

 

 
 
 
 
 
 

 

Лариса Сарницька

Фото автора.

 

Коментарі   

 
-16 # Гість 31.05.2016, 12:44
Заметушилися православні...б еруть приклад з протестантів
Відповісти
 
 
+1 # Flover 31.05.2016, 17:24
А як на Вашу думку, це добре чи погано?
Відповісти
 
 
0 # Гість 06.06.2016, 21:40
Однозначно добре!!! Такі запитання потрібно ставити там, де діти без нагляду дорослих тиняються. А на таких форумах подібні провокативні питання абсолютно не доречні.
Відповісти
 
 
+9 # Lorik 31.05.2016, 22:27
До речі, це не перший форум в нашому районі. минулоріч відбувався в селі Озеро, а найперший - в Острівцях. Єдине, що цього разу зібралося 14 недільних шкіл проти 6 торішніх і не було репортажу. Ось так.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 06.06.2016, 21:36
З якого дива православним на них дивитися та ще й брати приклад? Читайте історію!!! Православним завжди було, є і буде з кого брати приклад у середовищі святих отців, монашества, духовенства, постників, молитвенників, праведників. Не переплутуйте факти - ми Вам цього все одно не дозволимо зробити!!!
Відповісти
 
 
+2 # Lorik 31.05.2016, 22:23
Пане Lavr, відгукніться, будь ласка!
Відповісти
 
 
0 # Гість 01.06.2016, 07:34
:-) :-) :-)
Відповісти
 
 
+13 # Гість 03.06.2016, 09:05
Православні не метушаться шановний Пане, а завжди несуть свою істину в народ, тільки не завжди висвітлюють це, вже більше тисячі років Церква хоче достукатися до кожного, і призвати берегти свою Православну віру в чистоті і правді!
Відповісти
 
 
+3 # Гість 06.06.2016, 21:47
Підтримую! Подібні заходи сьогодні вкрай необхідно проводити, адже саме так зможемо зберегти духовні традиції та передати їх нашим дітям. Спаси Господи батюшку Володимира та Матушку Надію Грицкевичів за їх працю в ім'я служіння Господу та збереженню православної віри!!!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 96 гостей на сайті