Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЗдобутки учнів Володимиреччини на шкільних олімпіадах

Здобутки учнів Володимиреччини на шкільних олімпіадах

( 0 Votes )

Відповідно до положення  про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін школярі району щороку проявляють свій рівень навченості в інтелектуальних змаганнях з різноманітних навчальних предметів. Цьогоріч у районних олімпіадах з 18 базових дисциплін взяли участь  1450 учнів 6-11 класів із  42 загальноосвітніх навчальних закладів та ВПУ-29. Ще 121 учень 4 класу з 42 закладів освіти виступили у районних олімпіадах з української мови та читання, математики і природознавства.

Із 528 призерів районного етапу олімпіад частина учнів були двічі і тричі призерами, що свідчить про стабілізацію і системність у роботі з обдарованими дітьми. У попередньому році таких переможців було 457.

Серед учнів середньої та старшої ланки найбільше призерів підготували педколективи Володимирецького РК (68 або 12,8%),  Володимирецької ЗОШ №1 (47 або 8,9%), Каноницької ЗОШ (34 або 6,4%), Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (25 або 4,7%), Довговільського НВК (24 або 4,5%),  Озерської ЗОШ (22 або 4,1%), Великожолудського НВК (20 або 3,8%) і Великоцепцевицької ЗОШ (20 або 3,8%).

Учасники олімпіади «Юне обдарування» (121 учень, з яких 106 із сільських шкіл) вибороли 12 призових місць. А найкращі результати у команд Каноницької і Жовкинівської ЗОШ, Володимирецької ЗОШ №1, Володимирецького РК та Заболоттівської  ЗОШ.

Цьогорічна участь наших школярів у районному етапі Всеукраїнських олімпіад показала, що у кожного навчального закладу – хоча б один переможець. У більшості шкіл відповідально поставилися до проведення шкільного етапу та підготувалися до районного. Однак зіставивши їхнє представництво в олімпіадах із результативністю цієї участі, варто зазначити, що команди окремих шкіл продемонстрували досить низький рівень знань, хоча виступили практично в усіх олімпіадах.  Найбільш затребувані серед нашої учнівської молоді олімпіади з української мови (182 учасники), біології (116), хімії (122),  іноземних мов (113) та інформаційних технологій (67). Менш чисельними виявилися олімпіади з російської мови, інформатики та астрономії.

У третьому (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад взяли участь 79 переможців районного етапу – й 41 із них виборов призові місця (51,9% від кількості учасників і значно більше, ніж у попередні навчальні роки: 2014-2015 н.р. – 48, 2013-2014 н.р. – 47). Вагому частку переможців обласного етапу олімпіад становлять учні сільських шкіл: Новаківська ЗОШ – інформатика і хімія; Берестівський НВК – українська мова; Рафалівська ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів – українська мова, біологія, історія, екологія; Каноницька ЗОШ – трудове навчання, біологія, історія, географія; Воронківський НВК – російська мова і література; Великожолудський НВК – екологія.  Серед переможців цього етапу теж є учні, які стали призерами з кількох видів змагань: Олег Кубай, учень 9 класу  Володимирецької ЗОШ №1, – фізика, інформатика, математика;  Андрій Босик, учень 8 класу Новаківської ЗОШ – інформатика і  хімія; Валентин Заварін, учень 8 класу Володимирецького РК – фізика і математика; Олександр Олексієвець, учень 10 класу Володимирецького РК, і Віктор Кравчук, учень 11 класу цієї ж школи – фізика й астрономія.

Власні знання обдарована молодь реалізовує і через участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, який щороку проводиться в районі. У районному конкурсі-захисті взяли участь юні дослідники з 14 наших шкіл (Біленський, Великожолудський, Довговільський, Красносільський, Кідрівський, Ромейківський, Городецький, Суховільський НВК, Старорафалівська, обидві Рафалівські і Великоцепцевицька ЗОШ, Володимирецький РК, Володимирецька ЗОШ №1) і КПНЗ «Володимирецький районний Будинок школярів та юнацтва».

 Учасники конкурсу працювали у 29 секціях 10 відділень і взяли участь у трьох видах конкурсу: написанні, захисті науково-дослідницьких робіт і контрольних випробуваннях із фахових дисциплін.

Найбільшою кількістю учасників відзначилися відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (9), хімії та біології (7),  екології та аграрних наук (10). А найбільшу кількість робіт на перший етап конкурсу-захисту представили учні Володимирецького РК (10), Володимирецької ЗОШ №1 (9), Довговільського НВК та Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (5). У порівнянні з минулим роком зменшилася кількість бажаючих спробувати свої сили у написанні наукових робіт. Зменшилася й кількість переможців, проте стабільним залишився якісний результат наших школярів на другому та третьому етапах конкурсу-захисту. Так, у другому етапі з 24 наших учасників 15 стали переможцями: 2 перших, 3 других і 10 третіх місць.

 На сьогодні обласні етапи олімпіад та конкурсу-захисту вже позаду. А в наступних етапах змагань виборюватимуть перемогу Діана Вишневська з Володимирецького РК,  Яна Карплюк з Довговільського НВК та Сергій Сергійчук із Рафалівської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів. Саме вони – у числі переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України та Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології відповідно. Побажаймо їм удачі!

Марія ОШУРКО,

методист методичного кабінету

при управління освіти, молоді та спорту.

 

Коментарі   

 
0 # Lavr 13.03.2016, 12:42
Приємно було взнати про успіхи учнів шкіл району в різних конкурсах-олімп іадах. Жаль тільки, що мало учнів брало участь в змаганнях з важчих предметів - математики, фізики, хімії та іноземних мов. Не хочуть учні йти в інженери!
Дивно те, що на сайтах тих шкіл, учні яких брали участь в конкурсах, нема ніякої інформації про це (крім шкіл Володимирця, Новаків, Канонич та В.Жолудська). Чи керівники шкіл не помітили успіхів, чи не раді їм? Мабуть просто вони не вірять в інтернет, вважають його п*ятим колесом до воза.
До речі, недавно випадково через сайт Новаківської школи (респект!) взнав, що 12.02.16 в районі проводився конкурс шкільних сайтів, в якому було визнано 13 призерів - перше місце -2, друге місце - 4, третє - аж 7! Ніде про це широко не було повідомлено. Чому така секретність?
Вважаю, що сайти шкіл дають прекрасну можливість популяризувати досягнення своїх учнів, звичайно, якщо вони є.
Відповісти
 
 
0 # Гість 13.03.2016, 17:37
а чому ви не писали про минулорічних переможців обласних олімпіад? і ще чого написали лише про призерів із кількох видів змагань? що шкода місця на сторінці?
Відповісти
 
 
-1 # Lavr 13.03.2016, 19:45
Й за те спасибі. Бо раніше й цього не було.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 98 гостей на сайті