Авторизація

HomeНовиниВ РайоніУ Малому Жолудську стріляли по бурштинщиках. Є потерпілі (+фото,відео)

У Малому Жолудську стріляли по бурштинщиках. Є потерпілі (+фото,відео)

( 4 Votes )

У четвер 23 липня з неофіційних джерел нам стало відомо, що у селі Малий Жолудськ відбувається міліцейська «зачистка» мийників бурштину. Услід за міліціонерами (їх був цілий автобус) ми поїхали на клондайки, щоб особисто усе побачити.

 Уже більш як два тижні люди перешіптуються, що в район приїхало до двох сотень представників різноманітних силових структур (від спецпідрозділу міліції по охороні надр до спецпідрозділу СБУ «Альфа»). Вони проводили відпрацювання нелегальних бурштинових клондайків на території району на виконання вказівки президента України.

 Ще 2 липня Петро Порошенко дав правоохоронним і контролюючим органам два тижні, щоб перекрити контрабанду бурштину на Західній Україні. Про це він повідомив, під час наради із силовиками у Львові. Під час доповіді заступника міністра внутрішніх справ Олексія Руденка Президент заявив, що жодна ділянка, жодна артіль не працює без міліцейського, прокурорського «кришування» та «фришування» з боку СБУ, а також без прикриття на рівні державних адміністрацій.

Але на місцях фактично нічого не змінилося, окрім того, що люди стали більш агресивні і злі. За повідомленнями жителів громад, на територіях яких добувають бурштин, не обійшлося без стрілянини, про яку, втім, усі воліють мовчати.

 Правоохоронні органи підтвердили інформацію про те, що 23 липня близько 11 години  працівники міліції Кузнецовського міського відділу з обслуговування міста Кузнецовськ та Володимирецького району УМВС України в Рівненській області  приїхали у  село Малий Жолудськ, аби в урочищі Ольос заборонити місцевим бурштинокопачам добувати камінь мотопомпами. Однак дістатися до вказаного місця міліції так і не вдалося – у селі  дорогу перекрили місцеві жителі.

Дивно, що люди були агресивно налаштовані і до преси, побачивши кореспондента з фотокамерою. Одразу почулися від багатьох вигуки: «Забирайтеся і їдьте, нема вам тут що робити». Але ж преса ніяк не причетна до міліцейських зачисток клондайків чи легалізації видобутку бурштину. До числа професійних обов’язків журналіста належить максимально можливе (без ризику для життя та здоров’я) висвітлення проблеми, інформування громадськості та загострення уваги чиновників, причетних до вирішення цієї проблеми.

Отже, якщо люди хочуть легально добувати сонячний камінь, журналісти – на їхній стороні як інформаційні партнери якнайшвидшої легалізації видобутку бурштину. Якщо ж «янтарщики» бояться журналістів, проявляють до них агресію, перешкоджаючи виконувати свої професійні обов’язки, то постають сумніви: а чи справді місцеві клондайщики (і мийники, і звичайні копачі) так уже зацікавлені в легалізації сонячного каменю? Чи справді готові відкрито боротися проти хабарництва і кришування людей у погонах? Чи, може, усіх влаштовує нинішній статус-кво? Адже при небажанні влади навести лад у сфері надр і правовій анархії в районах залягання дорогоцінного (у прямому сенсі) каменю легше водичку мутити, щодня грабуючи країну на мільйони доларів…

Мешканці кажуть, що незадовго до приїзду міліції у тому ж Ольосі було чути кілька пострілів. Дехто з людей переконаний, що в урочищі, окрім «янтарщиків» з помпами, були також і працівники міліції (можливо, навіть перевдягнуті у цивільне, як уже практикувалося раніше, за свідченнями бурштинокопачів). За їх словами, там було близько 30 чоловіків. Усі були одягнені у маски та бронежилети. Спочатку вони кинули шумову гранату, а вже тоді полунали постріли.

(фото надано учасниками інциденту)
 

Під час протистояння дехто з обурених чоловіків скаржився, що вони ремонтують дорогу у селі за власні кошти, а їм, мовляв, ще й не дають дозвіл на видобуток бурштину.

Уже через годину на місце протистояння в центрі села починають з’являтися самі поранені. Двом із них поранили ногу, одному  передпліччя,  ще одному куля влучила в голову. Ніхто з потерпілих заяву писати не наважується. Кажуть, що не бачать в цьому ніякого сенсу, оскільки її можна легко знищити.

– Хіба це нормально, 4 патрони одразу по людях вистрелити? Ніякого попередження взагалі не було. Стріляли одразу, цілилися по нас, – розповідає один із потерпілих.


 У міліції зазначають, що їм  поки що невідомо, хто знаходився в урочищі Ольос, хто стріляв і поранив людей.

 – Ми і надалі будемо проводити такі операції. Сьогодні виїжджало декілька підрозділів. Так, працівники міліції в одному із лісових масивів біля села Каноничі затримали трьох неповнолітніх осіб, які за допомогою мотопомпи видобували бурштин, – розповідає начальник Володимирецького ВМ УМВС України у Рівненській області Валентин Ващук.

Після двогодинного  протистояння бурштинщиків і правоохоронців підрозділ міліції повернувся назад у місце дислокації. Потерпілим викликали «швидку» й надали медичну допомогу.

Тим часом люди зазначають, що пропускати міліцію на клондайки не збираються і наступного разу. Вони готові стояти до останнього, і навіть, якщо буде потрібно, купувати зброю й відстрілюватись.

Що нас чекає попереду – швидка реакція президента на таке «силове безсилля» правохоронців і, як наслідок, нарешті голосування у Верховній Раді за законопроекти по легалізації видобутку бурштину, чи збройні конфлікти «янтарщиків» з міліцією, кримінальні переділи територій із сонячним каменем  і криваві міжусобиці та розграбована земля – дізнаємося вже незабаром. Адже події в цьому бізнесі розвиваються в динамічній прогресії, і наслідки для держави будуть страшними.

Розграбовані надра, локальні кримінальні війни і дестабілізація Західної України тільки на руку зовнішньому ворогу.

Чи й внутрішньому, який свідомо саботує важливі і для людей, і для наповнення бюджету країни законопроекти, культивує хабарництво, «кришування» і тіньові схеми мільярдних оборотів валюти на чорному ринку скупки бурштину щомісяця? Адже масштаби проблеми виникли далеко не сьогодні (не віриться, що про них нічого не знали спецслужби). Але сьогодні вони вийшли «з тіні» і вже загрожують національній безпеці країни.

Пора уже щось робити, панове депутати!

Ольга ПЕШКО

Сергій СКІБЧИК

 

Коментарі   

 
+27 # Гість 24.07.2015, 07:04
Рано чи пізно бурштин скінчиться... От тоді реально у людей "дах поїде", особливо у мажорів і т.д.
Відповісти
 
 
0 # Гість 24.07.2015, 14:02
допрыгается Петя сладкий. :roll:
Відповісти
 
 
-12 # Гість 28.07.2015, 20:16
Шановна преса! Так пишіть всю правду, ні які це не спецпідрозділи Альфа чи СБУ чи міліції при першому дзвінку в Ріненське УМВС дізнатися що це за зачистка у Малому жолудську про яку вони навіть і не знають, цих бандюганів і вітром здуло. Чогож Ви не запитали у Кузнецовської міліції що це за люди, та у того підполковника у спортивному костюмі з єхидною посмішкою на обличчі. Хто керується законом про міліцію та стріляє ондночасно 4-ри постріли, 1-н з них прямісінько в голову не кажучи вже про вогнепальну зброю. І когож Ви захищаєте тих бандюганів у балаклавах чи звичайний людей, які тяжко працюють, щоб допомогти нашим землякам на донбасі, виконати ремонти школи, доріг, допомогти комусь врятувати життя...
Ці люди відстоять свою землю і не допустять тут ніяких кришувань оборотнями в пагонах. А панові президенту треба перш очистити силові структури від такої нечисті, а ніж давати такі вказівки.
Відповісти
 
 
+14 # Сергій СКІБЧИК 29.07.2015, 09:44
А як правду дізнатися? Коли люди одразу на дівчину накричали, вали звідси, нічого тобі тут робити. Міліція так само: "Без коментарів". То в кого ту правду дізнатися? Чи хтось з людей ризикнув сказати на камеру, що приїхала міліція в Жолудськ, бо місцеві відмовилися "криші" платити? Чи назвав прямо, з прізвищами і сумами, хто укришує, скільки бере і куди звонять у випадку чого. Як обізвати пресу брехливою, то легко, а як сказати правду на камеру, щоб всі почули, то одразу десь ст рах береться, так?
Завдяки тому, що газета і сайт свого часу не побоялися приїахти на такі от розбірки, ситуацію показали на всеукраїнському рівні. Сьогодні знов от "112" канал знімає, Коротков сам приїхав. Завтра, може, депутати побачать сюжети і зачухаються. Чи вам не вигідно, щоб щось змінювалося у цій сфері? Хай і надалі стріляють в людей? Тільки завтра то може бути вже бойова зброя... А преса хай мовчить собі, бо вам не подобається подана нами "правда"? Яка вже є, яку зуміли зібрати... Не подобається -- подавайте свою, ми готові до діалогу. Тільки може пора вже прізвища називати і суми?..
Відповісти
 
 
0 # xosяin 04.08.2015, 08:22
Нарешті...
http://press-centr.com/ua/news/Politsiya-navede-poryadok-nardepi-viznali-militsiyu-Rivnenshchini-nedizdatnoyu-
Відповісти
 
 
+16 # Гість 29.07.2015, 15:47
"Люди відстоять свою землю" Не сміши (ЦЕНЗУРА) бо вона і так смішна.Що зробило це (ЦЕНЗУРА) із своєї землі бачать всі.А ментов,погоджую ся,потрібно зільнити якщо стріляти не вміють точно в ціль.
Відповісти
 
 
-2 # Гість 29.07.2015, 20:01
А ти дай людям роботу! Чи ти думаєш що можна прожити за чиюсь мізерну пенсію, чи першу допомогу при народженні дитини?
Відповісти
 
 
+11 # Гість 30.07.2015, 08:52
А яка у вас спеціальність? Скажіть і пошукаємо вам роботу, якщо самі не знаходите. Між іншим, зараз є багато оголошень про вільні робочі місця. Звичайно, не для тих, хто "могу копать, а могу і нє копать". Такі люди роботи ніколи не матимуть. Знати табличку множення до 5-ти не дає ніяких шансів.
Відповісти
 
 
-2 # Гість 30.07.2015, 21:35
З твоєю грамотністю мою спеціальність і за 20 років непосилиш, от табличку до 5-ти може поздужаєш. Собі розумнику краще найди, а в мене є робота і бурштином я не займаюсь. Ти поживи в селі та поїздь по заробіткам, приїдь додому без копійочки тоді й відчуєш всю насолоду від того заробітку.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 31.07.2015, 13:28
Добре заробляєш, що приїжджаєш додому без копієчки. Чи все по дорозі пропиваєш? Видно, в тебе таки хороша спеціальність, що за 20 років не освоїв.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 31.07.2015, 16:04
По собі судиш! Я ні куди не їздив і ні чого не пропивав в мене постійна державна робота на якій працюю 13-й рік і маю не поганий дохід. Чого бажаю і іншим. А ти замість того щоб когось обгадити, давби якусь розумну пораду владі як вирішити це питання.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 03.08.2015, 11:28
Працюєш на постійній державній роботі 13 років і просиш розумної поради як "накорміть народ"? Та ще й плачешся, переживаючи за той народ.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 04.08.2015, 16:32
По перше плачешся тільки ти тут і в тебе порад я не просив. Привик дбати тільки про власний зад.
Відповісти
 
 
0 # Гість 01.08.2015, 17:43
Роботу? Дати роботу? Ви хочете роботи? То чого на гроші від продажу бурштину не відкриваються робочі місця? Де заводи і параходи відкриті бурштиновими магнатами і компанією. Все щось дай.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 03.08.2015, 08:43
Я можу дати навіть дві поради.
1. Не брати відкатів від бурштину.
2. Не красти, не зловживати владою. Бо поки руки в нашої влади грязні - то і очі на беззаконня сліпі.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 01.08.2015, 17:39
Не смішіть, чим видобуток бурштину допомагає нашим землякам на Донбасі? Чи дороги в нас ремонтуються? Чи школи будуються? Не смішіть і побійтесь Бога.
Відповісти
 
 
0 # Гість 03.08.2015, 16:36
А Ви поїдьте в Жолудськ і запитайте в людей за які кошти все це робиться. Чи Ви думаєте що сільській голова дав кошти, він за свій не один десяток на посаді не мізера для села не зробив.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 83 гостей на сайті