Авторизація

HomeНовиниВ РайоніОстанній дзвоник - 2015 у Володимирецькому колегіумі (+фото)

Останній дзвоник - 2015 у Володимирецькому колегіумі (+фото)

( 3 Votes )

Завершився 2014-2015 навчальний рік. Розпочавшись на Володимиреччині звично, як і мало бути в умовах миру і громадянського порозуміння, мало не в новорічну ніч цей рік дитячого походу за знаннями збагнув спопеляючу сутність «коктейлів Молотова» на київському Євромайдані. Невдовзі збагнув і те, яка це дрібниця – відміна разом із четвертою чорнобильською зоною безплатного учнівського харчування порівняно з суворою реальністю, коли на Сході України, заглушивши материнську колискову, смертельною мовою заговорили гармати.

Дитячі серця з особливою гостротою відчули, скільки тяжкої пожертви може критись у слові «патріотизм». Зловісно-чорне крило війни змахнуло над нашою Вітчизною – і до одвічних учнівських задач та вправ додалися далеко не дитячі турботи: написати листа воїну, що захищає блокпост у донецькому степу, виплести сотні квадратних метрів маскувально-захисної сітки для бійців на передовій і… за шкільною партою вчитися тримати в руках автомат.

Усе це – ознаки минулого навчального року. Вони не розтануть, як дим, найближчим часом. Та попри все, дитинство і під гнітом недитячих тривог залишалося дитинством. Відсиджуючи обов’язкові години за шкільною партою, воно радувалося хорошим оцінкам і пізнавало силу шкільної дружби. І ось тепер – усією шкільною родиною прийшло на свято останнього дзвоника. 

10794 школярів об’єднує у районі ця родина. З них 778, повелівши молодшим друзям любити рідну школу і дорожити учительською добротою, сказали своїй Альма-Матер «до побачення». А як усе це було, роздивімося на прикладі районного колегіуму.

«Прощавай, рідна школо!», «Дзвени, прощальний дзвонику!» – ці промовисті панно не просто прикрашали внутрішній шкільний двір, а й надавали особливої сумовито-прощальної тональності святу. В унісон з ними, мов зіниці шкільних вікон, яскравіли не менш промовисті слова-заклики «Я люблю Україну», «Україна – єдина»,  «Миру – мир!», «Україна бажає миру!». І сотні людей схвильовано вдивлялись у вічі і малюкам з пришкільного дитсадочка, який уже невід’ємний від колегіуму, і випускникам, які радувалися здобутій путівці у самостійне життя і тривожно, як у глибоку воду, вдивлялись у свою дорослість…

Ось так, у схвильовано-піднесеній атмосфері, 29 травня продзвенів колегіумівський останній дзвоник. Продзвенів по-особливому, у 27-й раз провістивши і радість канікул, і смуток прощання з дитинством. П’ять одинадцятих класів, включаючи 12 медалістів та кілька десятків не менш творчих молодих людей, разом із класними керівниками вийшли на шкільне подвір’я. Віднині і їм нести у світ добру славу колегіуму. І мов підтверджуючи цю готовність, відбувся учнівський флешмоб: молоді люди випустили у небо символічних голубів – виразників своїх юначих мрій та сподівань.

Директор колегіуму А.Ф. Остапенко підсумував здобутки навчального року і разом з головою благодійного фонду «Діти Полісся» І.В. Бовою, головою шкільної ради О.С. Миськом та головою піклувальної ради І.В. Караїмчуком вручив грамоти переможцям олімпіад і творцям найкращих науково-дослідницьких робіт з Малої академії наук. З гордістю було заявлено, що всі претенденти на золоту медаль успішно склали ЗНО з української мови. А це, погодьмося, суттєвий штрих до життєпису талановитого колегіумівського колективу.

За оцінкою шкільного сайту, свято пройшло «на ура». А вже наступного дня  на майданчику урочистих подій (навіть такий навчально-виховний «клас» мають у колегіумі!) відбулося вручення атестатів випускникам. Увінчували цей день святкова хода випускників у центр селища і… випускний бал, на який вони прийшли, до кінця цього ще не усвідомлюючи, вже дорослими людьми…

Може, без пишнокрилих мантій і розкішних оздоб, зате у такому ж полум’ї літніх квітів і з не меншою любов’ю до рідної школи прощальний дзвоник відгомонів для школярів і всіх інших шкіл Володимиреччини. Він промовляв, як багато значить школа у дитячих долях і в житті країни. І в його звучанні вчувалася тривожна наполеглива нотка: «Збережімо це зворушливе свято для дітвори! Збережімо дитяче право на манливу стежку у Країну Знань! Збережімо мирну небесну блакить над Україною!..»

 

 
 
 
 
 

 

Олексій ГОРОДНИЙ.

фото автора

 

Коментарі   

 
-1 # Всиплю перцю 09.06.2015, 07:05
Успішної здачі НЗО !
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 117 гостей на сайті