Авторизація

HomeНовиниУ ВарашіНовини Кузнецовська від 1 серпня

Новини Кузнецовська від 1 серпня

( 1 Vote )

У Кузнецовську увічнять пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС, котрі проживають чи проживали у місті. «Книгу пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС» буде створено на основі фото- й архівних матеріалів, свідчень очевидців, спогадів, поетичних та прозових творів, наданих учасниками ліквідації аварії та небайдужими громадянами міста.

30 липня у 70-річного жителя Кузнецовська невідомими особами викрадено кобилу з лошам, які він залишив без нагляду на пасовищі. Наразі  за цією справою відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 (крадіжка) Кримінального Кодексу України, повідомляють у СЗГ УМВС.

Український журнал «Фокус» оприлюднив результати щорічного дослідження, у котрому визначали найкомфортніші для життя мешканців міста. Критеріями стали зарплати, розвинена інфраструктура, доступна нерухомість і помірні ціни на комунальні послуги. Кузнецовськ у даному рейтингу отримав звання найзабезпеченішого міста в Україні, адже у його жителів найвища середня заробітна плата – 6954 гривні. У загальному ж рейтингу найкомфортніших для життя українських міст Кузнецовськ посів 30-е місце з 50-ти, набравши  397 балів.

У Кузнецовська – власний гімн!

Наприкінці березня 2013 року Кузнецовською міською радою прийнято рішення "Про проведення конкурсу на кращий проект Гімну міста Кузнецовська".  Серед основних вимог до музичного та літературного текстів проекту були такі: твори, представлені авторами на конкурс, повинні мати високий  художній рівень музики та віршів, урочистий, життєстверджуючий характер, патріотичну спрямованість,  оспівувати та звеличувати місто і відтворювати історичні та культурні його традиції і надбання.

Загалом на розгляд комісії (голова – секретар міської ради Ігор Куц) було подано три проекти музично-поетичних творів: музика та слова М.Кобилянського (обробка О.Пашка), музика та слова О.Сеника і музика Ф.Гощука на слова П.Комнацького.

У липні відбулося засідання комісії з проведення конкурсу на кращий проект міського гімну, де й визначено переможця конкурсу. Ним визнано музично-поетичний твір «Пісня про Кузнецовськ» (музика Ф.Гощука, слова П.Комнацького). Як офіційний символ Кузнецовська даний твір буде використовуватися лише після затвердження на пленарному засіданні сесії Кузнецовської міської ради.

Міський рейтинг популярності

З нагоди 40-річчя міста та з метою відзначення вагомих досягнень у професійній і громадській діяльності, що сприяють розвитку міста, у Кузнецовську проведуть міський  рейтинг популярності  «Гордість Кузнецовська».

Серед основних завдань міського рейтингу – виявлення та підтримка громадян, керівників трудових колективів, підприємств, установ, організацій, які своїми конкретними справами сприяють розвитку міста; формування суспільної активності та соціальної відповідальності мешканців міста, підтримка творчих і громадських ініціатив; популяризація досягнень громади міста на обласному, національному та міжнародному рівнях.

«Гордістю Кузнецовська» можуть стати мешканці міста, які працюють (працювали) у відповідній економічній, соціальній або гуманітарній сферах, займаються громадською діяльністю, мають високі трудові досягнення і зробили вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток міста.

                Міський рейтинг проводитиметься за такими номінаціями: «Влада та політика» (для представників органів місцевого самоврядування, органів державної і судової влади, місцевих друкованих та аудіовізуальних засобів масової інформації, а також членів політичних партій, які зробили вагомий внесок у розвиток міста); «Медицина» (для працівників установ, організацій, закладів охорони здоров'я і соціальної сфери); «Освіта» (для працівників галузі освіти і науки, які здійснили вагомий внесок у розвиток освітньої галузі міста); «Культура і духовність» (для громадяни, які зробили вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва, а також збереження, пропагування, виховання духовних і морально-етичних цінностей); «Спорт» (для працівників галузі фізичної культури і спорту) та «Бізнес» (для працівників підприємств різних форм власності, які досягли значних успіхів у розвитку галузей господарського комплексу міста).

Висунення кандидатур для участі у міському рейтингу здійснюватиметься відкрито у громадах, трудових колективах установ, організацій, підприємств незалежно від форми власності. Після опрацювання пропозиції щодо учасників міського рейтингу популярності буде подано на розгляд журі, до якого увійдуть спеціалісти кожної галузі, депутати міської ради, представники громадських організацій, митці та журналісти і яке й визначатиме переможців та лауреатів у кожній з номінацій.

Вікторія ГОРДІЄНКО

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 58 гостей на сайті