Авторизація

HomeНовиниУ ВарашіАкція "Пакет добра" (+фото)

Акція "Пакет добра" (+фото)

( 2 Votes )

 

"Серед нас дуже багато добрих людей. Але замало бути добрим — треба чинити добро. Якщо хочете жити у нормальній державі, передати її дітям і онукам — чинімо добро".

Любомир Гузар

Про добро добре говорити, а ще краще – докласти рук до його поширення. Ось так, як, наприклад, вчинили небайдужі мешканці Вараша, долучившись разом до організації акції до Дня Святого Миколая «Пакет Добра».

3 тижні, близько 20 активістів-волонтерів та понад півсотні небайдужих, які збирали подарунки, – то лише суха статистика. Бо проект «Пакет Добра» насправді зібрав докупи багато сердець, готових ділитися, служити іншим та наповнювати все навколо себе світлом та теплом душевним.

Як усе починалося

Нащо винаходити велосипед, якщо хтось до вас вже його винайшов? Таким мудрим рішенням керувались організатори акції «Пакет добра» Юлія Денега та Ірина Ладюк, бо ж побачили подібне у Кривому Розі. Активісти по життю, вони відвідували місто за програмою «Містки громадської активності», громадсько-культурний центр «Шелтер+», в якому й познайомились із представниками волонтерської організації «Компас». Ті у розмові розповіли про подібну минулорічну акцію у своєму місті, якою охопили аж 650 дітей. Надихнувшись таким добрим ділом, Юлія та Ірина вирішили, що діток-сиріт у Вараші лише два відсотки від загальної кількості жителів, тож мали б справитись.

– Наш координаційних центр знаходився на базі ЗОШ №1 у Вараші у кабінеті педагогів-організаторів, – розповідає Юлія Денега. – До речі, ці педагоги нас весь час підтримують у різних проектах, тож і цей раз від початку і до кінця активно нам допомагали. Активна молодь Вараша, що постійно бере участь у наших проектах, теж не залишилась осторонь цієї ідеї. Так, щовечора ми збиралися в нашому центрі, де власноруч робили цікаві паперові пакети для подарунків, листівки, гарно оздоблювали шоколадки для опікунів.

Ми, до речі, вирішили привітати подарунками не лише діток, але й тих, хто взяв на себе особливу відповідальність та ними опікується. Тому власне й готували невеличкі подарунки дорослим. Шоколадки, як завжди, нам дав директор нашого «Імбекса» Юрій Ткачук, пряники ж випекла Руслана Рибачок.

Нам дуже хотілося, так би мовити, «олюднити» наш проект, тому не стали, як державні органи, збирати таких діток і опікунів разом, щоби не підкреслювати їх особливість та не нагадувати вкотре про їх проблему. Тож вчинили інакше: адресно доправляли подарки прямо до квартир. У списку були дітки з Рафалівки, Старої Рафалівки, Заболоття  та Володимирця – наші волонтери доїхали і туди. Дуже приємно, що багато людей нашого міста відгукнулися та приносили гроші, власноруч зібрані подарунки для діток.


 

Просили здоров’я для хворої мами

Організатори акції просили тих, хто хотів долучитися до такої доброї ініціативи, в першу чергу не приносити гроші, а зібратися усією сім’єю, піти до магазину та разом зібрати подарунковий пакет для обраного малюка. Люди часто телефонували, цікавились, для кого потрібен подарунок, у якому становищі дітки та що саме хочуть у подарунок. Та організатори домовились, що повідомлятимуть людям лише стать та вік дитини, також рекомендували класти до Пакету Добра все, окрім речей, що вже були у вжитку, речей, що зв’язані з війною та продуктів, які швидко псуються.

– Наші волонтери телефонували до діток, представлялися помічниками Святого Миколая та дізнавались, про який подарунок вони мріють, продовжує свою розповідь пані Юлія. – Цікаво, що деякі дітлахи просили не для себе, а, наприклад, будиночок для котика чи щоб було здоров’я у хворої мами чи єдиної бабусі. Цікаво, що дехто з тих, хто збирав подарунки для однієї дитини, коли приходили до нашого центру, обирали ще одну дитину для подарунка, а також лишалися зі своїми дітьми волонтерити разом із нами. Сім’я Володимира, Лесі та Жені Сніжків не лише збирали подарунки, а й чи не щодня допомагали нам. Сім’я Раї Конотопчик також постійно була з нами, бо розуміє чужу нужду.    


 

«Нас почули у небесній канцелярії!»

– Під час проекту у нас було два цікавих випадки, коли ми й самі повірили в диво. Перше – коли ми відвідали службу дітей та сиріт у міськвиконкомі, де нам запропонували до списку наших дітей-сиріт ще додати тих, які опинились у складних життєвих обставинах із кризових сімей. Їх було не багато, не мало – двадцять. На той момент у нас було зібрано лише 15 пакетів з подарунками, а тут ще 20. Проте ми не злякались, вирішили їх взяти, бо чужих дітей не буває. Яким же було наше здивування, коли того ж вечора нам зателефонував Мирослав Колесник із ЖК «Перлина Полісся» і запропонував профінансувати подарунки для… двадцяти дітей! Тобто скільки прийшло, на стількох і прибуло! А потім через деякий час, коли ми вже підбивали підсумки та рахували, скільки дітей у нас ще без подарунків і вже вирішували, хто з волонтерів для якої дитини готуватиме подарунок, раптом зателефонував наш давній друг Сергій Шарлоїмов і привіз фінансову допомогу якраз на ту кількість дітей, яка залишилась без подарунків, зовсім не знаючи, скільки їх! Це і будо вже друге диво! Навіть не знаю, чому більше радіти: чи тому, що всі діти з подарунками, чи тому, що ми настільки щиро, з душею поставились до проекту, що нас почули в небесній канцелярії!  

«Хочемо навчити щось віддавати світові»

Як розповідає Юлія Денега, проект не одноразовий та не завершився врученням подарунків. Вже після роздачі зібраних пакетів організатори та волонтери зібрали усіх діток та їх опікунів на сімейне свято «Разом тепліше», де познайомились ближче, разом з дітками розмалювали кондитерською глазур’ю імбирне печиво, яке самі ж пекли, пограли в ігри, попили теплого чаю та разом вирішували, яким чином продовжувати свою дружбу.

– Наступна зустріч буде вже після свят, з новими цікавими видами дозвіллєвої діяльності – ділиться ідейна натхненниця «Пакету Добра» Юлія Денега. – Наша кінцева мета – максимально долучити діток та їх опікунів до наших спільних проектів. Хочемо, аби дітки навчились не лише чекати від життя різних подарунків і не росли з відчуттям, що якщо у мене така ситуація, то мені всі щось винні: і держава, і президент, і сусіди, і родичі. Хочемо навчити їх віддавати щось цьому світові, бути впевненими в тому, що вони не одні і такі ж, як усі.  Дуже хочеться, аби вже в наступному році хоча б частина з них нарівні з нами збирала подарунки вже іншим діткам.

 

Смаколики закінчаться, а ваша любов залишиться

Від усієї душі вся команда «Пакету Добра» дякує тим людям, які підтримували, включаючи підприємців, волонтерів, і, звичайно, своїм рідним, які терпляче ставились до постійної зайнятості активістів.

– Наповнюючи Пакет Добра, ви наповнюєте душу дитини, – чуттєво завершує свою розповідь Юлія. – Ви показуєте, що світ – не таке вже погане місце, намагаєтеся виправити жахливу несправедливість, робите для дитини те, чого вона позбавлена не зі своєї вини. Наповнюючи – збагачуєте... Не дитину, а передусім свій внутрішній світ. Наповнюючи, ви навчаєте найважливішому – любові. Бо ж вона – фундаментальна цінність світу. Олівці, фарби, та смаколики закінчаться, а ваша любов залишиться. Вона буде вчити безкорисливості. Наповнюючи Пакет – наповнюєте душу!

Хочеться, аби, надихнувшись таким гарним прикладом, який був втілений в життя у Вараші, ще багато людей спробували поділитись своєю любов’ю та сердечним теплом з іншими. Хай навіть у чомусь маленькому – у доброму слові рідним та уважному ставленні до тих, хто навколо. Нехай добро зростає!

 

Вікторія Черпак. 

Фото зі сторінки проекту у соцмережі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 53 гостей на сайті