Авторизація

HomeНовиниУ ВарашіВіктор Шелінг - міліція була і є відкритою для людей

Віктор Шелінг - міліція була і є відкритою для людей

( 1 Vote )

20 грудня особовий склад Міністерства внутрішніх справ відзначає своє професійне свято – День міліції. У цей день приймають привітання всі, хто стоїть на варті Закону і правопорядку, хто захищає життя, честь та гідність громадян від злочинних посягань. Їм часто доводиться діяти в напружених і екстремальних обставинах, адже захищати людей – святий обов’язок і справа честі кожного працівника міліції.

 Свій вклад в важливу справу боротьби зі злочинністю щоденно вносить і особовий склад Кузнецовського міського відділу (з обслуговування міста Кузнецовськ та Володимирецького району) УМВС України в Рівненській області. Напередодні професійного свята я зустрівся з начальником міського відділу підполковником міліції Віктором Шелінгом, щоб поговорити про роботу міліції.

Вікторе Володимировичу, Ви людина на Рівненщині нова. Розкажіть, які перші враження на Вас справили місто Кузнецовськ та Володимирецький район?

– Перші враження від міста в мене лише позитивні, адже воно чисте, охайне, ошатне, а його жителі доброзичливі. Щодо Володимирецького району, то почуваюся тут як удома, адже до цього тривалий час пропрацював у Житомирській області, яка за ментальністю населення та географічними умовами дуже схожа з Рівненською. В той же час, вивчивши криміногенну обстановку в місті та районі, хочу зауважити, що в цьому плані тут регіон набагато благополучніший ніж ті, в яких доводилось працювати на Житомирщині.

 Вам випало керувати колективом, який лише нещодавно складав два окремі підрозділи міліції. Не виникають внаслідок цього якісь додаткові труднощі і чи можна вважати процес об’єднання завершеним? 

– Дійсно, у травні-червні відбулося об’єднання Кузнецовського міського і Володимирецького районного відділів міліції, а в липні відбулося перепризначення майже всього особового складу новоствореного підрозділу. Будь-яке реформування супроводжується певними труднощами, були вони й у ході об’єднання міськрайвідділів. Однак на сьогоднішній день Володимирецький РВ остаточно ліквідований, а Кузнецовський МВ (з обслуговування міста Кузнецовськ та Володимирецького району) зареєстрований як юридична особа. Завершено також призначення всіх співробітників. Оскільки працівникам сусідніх підрозділів і раніше досить часто доводилося працювати спільно, то додаткового часу на «притирку» не потрібно – колектив спрацьований і здатний виконувати обов’язки, передбачені Законом України «Про міліцію».

Тобто наразі проблем в діяльності міськвідділу не має?

– Є в нашій роботі і проблеми, і недоліки, але досягнень набагато більше. Ми розуміємо і визнаємо свої помилки, ніколи не йдемо в тінь і завжди залишаємось найбільш відкритим відомством – і для громадян, і для засобів масової інформації. І я вважаю, що особовий склад нашого підрозділу з гідністю виконує свої обов’язки по забезпеченню належного громадського порядку та боротьбі із злочинністю.

Чи додалося роботи для кузнецовських міліціонерів з розширенням території обслуговування на весь район та чи виправдане таке об’єднання?

– Оскільки загальна чисельність створеного відділу лише трохи менша порівняно з чисельністю ліквідованих відділів, то говорити про значне збільшення навантаження на міліціонерів через об’єднання не доводиться. На це більше впливає зміна законодавства, зокрема набуття чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України. Щодо доцільності об’єднання, то це ініціатива вищого керівництва, і про якісь позитивні чи негативні результати реформи наразі говорити ще рано. Найкращу оцінку цьому процесу поставить час, а наше завдання зробити так, щоб громадяни на території обслуговування відчули лише позитивні зрушення в роботі міліції. Для нас важливо, щоб всі вони відчували себе максимально захищеними і вдома, і на вулиці, і на дорозі.

Ви згадали про набуття чинності новим КПК. Робота міліції в умовах нового кодексу ускладнилась чи стала простішою?

– 20 листопада 2012 року вступив в дію новий Кримінальний процесуальний кодекс України, відповідно до якого по всіх заявах громадян про скоєні кримінальні правопорушення органи внутрішніх справ проводять весь комплекс слідчих та розшукових дій. В чомусь робота ускладнилась, а в чомусь стала простішою. Так, з прийняттям нового КПК спростилася процедура в оформленні проваджень за фактом смерті людини. У той же час зросло навантаження на працівників слідчих підрозділів, адже тепер провадження за кримінальними правопорушеннями розпочинаються здебільшого упродовж доби, з часу надходження повідомлення про подію. Багато питань, пов’язаних з реалізацією нових кримінально-процесуальних норм, ще потребують свого вирішення. Але з часом працівники набудуть необхідно досвіду роботи в нових умовах і все стане на свої місця, як це було після набуття чинності новим Кримінальним кодексом України у 2001 році.

Скільки звернень надійшло до міськвідділу в поточному році?

– Упродовж 11 місяців поточного року до МВ надійшло 2431 заяв та повідомлень про злочини і пригоди, за якими було порушено 144 кримінальних справ. Крім того, надійшли і були розглянуті 1243 звернення громадян з інформацією, що не містила ознак злочинів. Всього ж впродовж вказаного періоду було зареєстровано 303 злочини, що на 28,5% менше, ніж в минулому році. Працівниками міськвідділу було припинено 2164 адміністративних правопорушень.

Які види злочинів у нашому регіоні найчастіше фіксуються?

– Кримінальний кодекс України поділяє злочини на нетяжкі, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі. Однак з власного досвіду знаю, що навіть, здавалося б, дріб’язковий злочин, потребує належного реагування та організації його розкриття. Скажімо, для пенсіонера, у якого в селі викрали кілька курок, це такий же злочин, як і для багатої людини крадіжка в кілька мільйонів. Тож як начальник міліції міста та району вимагаю від підлеглих рівної уваги до розгляду всіх звернень громадян. Більшість громадян зверталося до міліції з повідомленнями щодо вчинення насильства в сім’ях та побутових сварок. Щодо злочинів які турбують найбільше, то найбільш поширеним їх видом є крадіжки. У поточному році в результаті профілактичних заходів вдалося досягти зменшення кількості вчинених крадіжок порівняно з минулим роком на 36,4% – з 206 до 131. По тяжкості і суспільному резонансу, звичайно ж, турбують і злочини проти життя та здоров’я. В поточному році на території обслуговування скоєно три вбивства та один замах на вбивство. Викликає занепокоєння порівняння цих цифр з відповідними показниками минулих років, адже раніше на території міста вчинялося в середньому одне вбивство на рік.

Які резонансні злочини було розкрито цього року?

– Населення міста і району через засоби масової інформації регулярно інформується про стан криміногенної обстановки, обставини вчинення резонансних злочинів та про їх розкриття. Безперечно, найбільш резонансними були душогубства. Зокрема, убивство в кінці вересня молодою жінкою зі спільниками свого батька, після чого тіло останнього підпалили. А також убивство батьком свого 17-річного сина-інваліда, яке мало місце у травні поточного року. Крім того, впродовж року міліціонерами розкривалися серійні злочини – крадіжки з гаражів та магазинів, пограбування.

До речі, на якому етапі сьогодні розслідування згаданого Вами вбивства дівчиною свого батька?

– По даній кримінальній справі тривають слідчі дій. Дівчина і чотири її спільники перебувають під вартою та утримуються в СІЗО м.Рівне.

Чи є проблемні напрямки, на вирішенні яких Ви плануєте зосередити увагу працівників МВ в наступному році?

– Проблемними насамперед є питання запобігання злочинності серед неповнолітніх, якими вчинено 27 злочинів, та боротьби з незаконним обігом наркотиків, де виявлено 27 злочинів (в тому числі 6 фактів збуту наркотичних речовин). Вважаю, що наступного року особливу увагу варто приділити саме цим напрямкам.

Як Ви оцінюєте співпрацю з міською та районною владою, іншими правоохоронними органами?

– У нас налагоджена дієва співпраця. У вирішенні питань забезпечення правопорядку та боротьби зі злочинністю тісно взаємодіємо із судами і прокуратурами, сільськими та селищними головами, районною владою, Кузнецовською міською радою. В той же час хотілося б отримати більше уваги від органів місцевого самоврядування та районної державної адміністрації в питаннях зміцнення матеріально-технічної бази міського відділу, адже при державному фінансуванні міліції на 40 відсотків від потреби відчуваємо гостру нестачу паливно-мастильних матеріалів, засобів оргтехніки і зв’язку, не маємо змоги провести ремонти адміністративних приміщень тощо. Тож розраховуємо на їх допомогу у наступному році.

Вікторе Володимировичу, чи можете відзначити кращих працівників?

– На мою думку, кожен працівник має належним чином забезпечувати доручену йому ділянку роботи, а тому порівнювати роботу слідчого, оперуповноваженого чи інспектора патрульної служби вважаю недоцільним. В той же хочу подякувати за самовідданість всім працівникам, які відповідально та добросовісно відносяться до виконання службових обов’язків, працюють не рахуючись з особистим часом і незважаючи на низьку заробітну плату. Користуючись нагодою, хочу привітати своїх співробітників, ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ з Днем міліції. Бажаю всім міцного здоров’я, сімейного благополуччя, достатку і довголіття, спокою і здійснення найзаповітніших мрій та задумів, а також мудрості, витримки та успіхів у відповідальний справі служіння українському народу. 

Розмовляв Сергій СКІБЧИК.


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 93 гостей на сайті