Авторизація

HomeНовиниОфіційноА школа пахне фарбою...

А школа пахне фарбою...

( 0 Votes )

Як швидко летить час: на носі вже новий навчальний рік. А поки діти насолоджуються останніми тижнями літа, школи причепурюються. За ініціативою Президента Віктора Януковича освітні заклади мають біти належно підготовані до початку нового навчального року. З цим я і завітала до Володимирецької ЗОШ №1, де завжди кипить робота.

Директор Світлана Дуляницька зауважила, що 13 серпня школу прийматиме комісія з перевірки готовності школи до нового навчального року, тому на цей період залишаються незавершеними лише певні штрихи. Поточні ремонти у класних кімнатах проведено за співфінансування батьків та управління освіти, молоді і спорту за допомогою техпрацівників. За кошти батьків придбано меблі для укомплектування навчальних кімнат і класних аудиторій. З бюджету ж виділено кошти на промивку та ревізію системи опалення із частковою заміною труб, облаштування 3 кабінетів відповідно до європейських вимог – кабінету початкового навчання, психологічної служби, еститетичного виховання та музикимеблювання у співпрофінансуванні з благодійниками). Також за кошти бюджету придбано дидактичний і роздатковий матеріал в деякі кабінети, оснащено кабінет математики мультимедійною дошкою, ноутбуком, плюс багато меблевих стінок, замінено столи в кабінеті іноземної мови та очікується добудова внутрішніх санвузлів (вартість робіт досягає 300 тис. грн.).

Держава нас фінансує недаремно, адже наші учні показують хороші результати, – заслужено гордиться Світлана Євгенівна. Щиро дякувала директорка і колективу вчителів, і батькам: всі з розумінням і відповідальністю ставляться до насущних проблем школи. Згадала теплим словом і підприємців, які йдуть назустріч у співпраці зі школою – І.Яковецького, О.Троневича, М.Присяжнюка, В.Онищука. На днях ще мають привезти меблі в кабінети. Все в русі…

 


 

А от Каноницька ЗОШ І-ІІІ ступенів може похвалитись встановленими внутрішніми туалетами, які обійшлися у 180 тис. грн. Директор Наталія Валеріївна Сакова по-хазяйськи показала школу. За її словами, вони, напевно, єдині в районі, що не залучають фінанси батьків:

Так, батьки тісно співпрацюють з класними керівниками, інколи виступають з ініціативою облаштувати кабінети. Але поточні ремонти в класах ми робимо своїми силами. Велика подяка нашому начальнику управління освіти, молоді та спорту Анатолію Петровичу Рижому, який всіляко сприяє оснащенню нашої школи.

Розповіла директорка, чим у новому навчальному році школа порадує дітей і вчителів – з бюджету виділені кошти на нове устаткування в кабінетах математики та інформатики, історії, хімії. А меценат А.Кужель подарував школі спортінвентар, підручники, іменні медалі (яких, напевно, ще немає ніде в районі). По всій школі прокладений Інтернет. Також провели поточний ремонт котельні; школа на 99% забезпечена паливом.

Директор похвалила і вчительський колектив, який завжди допомагає облагороджувати школу.

Поки їхала додому, трапилась нагода поспілкуватись з місцевою жіночкою. Каже, що задоволена школою; правда, є багато працюючих учителів-пенсіонерів. Шана їм за труд, але ж зараз молодим спеціалістам немає роботи. Молодь, на думку громадянки, ініціативніша, та й як набути досвіду, коли нема де його здобути?

Школярка, що сиділа поруч, із натхненням щебетала, що у школі їй подобається і вона вже чекає не дочекається нового навчального року.

На цій ноті ми й розсталися.

Школи пахнуть свіжою фарбою, тиша в коридорах ось-ось перерветься дзвінким галасом учнів. Будемо сподіватись, що шкільні обновки допомагатимуть учням досягати нових вершин у навчанні.

 


 

 

Олена ВАСИЛЬЄВА

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 86 гостей на сайті