Авторизація

HomeНовиниОфіційноСпільне засідання координаційної ради Володимирецької РДА з підприємцями

Спільне засідання координаційної ради Володимирецької РДА з підприємцями

( 0 Votes )

24 липня у приміщенні райдержадміністрації за участі голови РДА Володимира Ткачука, начальників управлінь та відділів РДА, представників територіальних органів міністерств та відомств, підприємницького активу району відбулося спільне засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва та круглого столу з роботодавцями на тему «Впровадження нових інструментів стимулювання зайнятості населення та створення нових робочих місць».

В.Ткачук зауважив, що приватні підприємці – це люди, які роблять самі себе і допомагають іншим. Президент Віктор Янукович акцентує, що влада всіх рівнів має бути партнером для малого та середнього бізнесу. Саме тому допомога підприємцям пріоритетне завдання районної влади. Та без активної допомоги з боку самих підприємців влада не має змоги надати реальну допомогу.

Нині впроваджується програма розвитку малого та середнього підприємництва Володимирецького району на 2013-2014 рр., одним із завдань якої є забезпечення реалізації державної регуляторної політики у сфері підприємництва, створення сприятливого клімату для організації та ведення власної справи, сприяння розвитку підприємництва шляхом надання суб’єктам малого бізнесу необхідної підтримки.

Сьогодні в районі працює 103 малих підприємств та 670 фізичних осіб-підприємців. А від реалізації потенціалу малого бізнесу, на думку заступника голови РДА Раїси Одиноцької, залежить успіх ринкових перетворень, який на Володимиреччині досить вагомий. Адже лише легально зайнятих у малому підприємництві – 2,7 тис. осіб – третина із загальної кількості працюючих у галузях економіки та бюджетній сфері.

Загалом внесок малого бізнесу в зайнятість району є визначальним. У 2012 році суб’єктами підприємницької діяльності створено 756 нових робочих місць, у цьому ж році –156. Останнім часом відмічається тенденція скорочення чисельності працівників бюджетної сфери; разом з тим зростає кількість нелегально працюючих людей. Тому «тіньова економіка» нині – одне із болючих і актуальних проблем, що мають усвідомлювати і працівники, і роботодавці.

З приводу цього начальник Володимирецького районного управління пенсійного фонду України Ірина Бова додала, що відповідно до ЗУ «Про зайнятість населення» зменшено навантаження по платежах до бюджету. Зокрема, роботодавці, які з 2013 року працевлаштовують безробітних, створюючи нові робочі місця, і виплачують заробітну плату не нижче трьох мінімальних заробітних плат, матимуть право на компенсацію 50% єдиного соціального внеску, за умови, що збережуть рівень заробітної плати впродовж 12 календарних місяців і не скоротять штат працівників.

Держава стимулює населення до започаткування підприємницької діяльності через центр зайнятості. Так, директор Володимирецького районного ЦЗ Ніна Тарасюк зазначила, що нова редакція закону про зайнятість населення передбачає виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації власної справи, і в 2013 році в районі цією послугою вже скористались 29 безробітних.

Новостворене Міністерство доходів та зборів формує єдині інформаційні бази даних, забезпечує менший тиск на бізнес, мінімальне втручання в справи добросовісних платників податків, зменшення кількості податків та зборів. Прийнятий у 2012 р. ЗУ «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» зобов’язує державу здійснювати підтримку суб’єктів малого і середнього підприємництва, яка реалізується фінансово, інформаційно та консультаційно. Відтак у Володимирці вже готується приміщення центру надання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна». Проте, як зазначає держадміністратор апарату Володимирцької РДА Наталя Ткачук, у нас поки що немає деяких представницьких органів, тому за дозволами до них треба їхати в область.

Спрощено й процес сплати податків завдяки впровадженню електронної системи подання підприємцями звітності та здійснення платежів. Заступник начальника інспекції начальник Володимирецького відділення Кузнецовського ОДПІ Наталія Десятник зазначає, що в районі кількість платників податків не зменшується, а новий Податковий кодекс України йде назустріч бізнесу (проте, зрозуміло, що ефективність цих нововведень буде залежати від того, чи зможуть вони сприяти виходу доходів з тіні).

У ході засідання були висловлені думки про необхідність підвищення заробітної плати, яка б стимулювала людей до роботи в районі, а не будь-де. Раїса Одиноцька вкотре наголосила на необхідності створення громадської ради підприємців, яка б захищала їхні інтереси та зробила б ефективнішою співпрацю влади і бізнесу. Адже, як додав гоова РДА Володимир Ткачук, «діалог влади з підприємцями лише додає, а не віднімає».

 

Олена ВАСИЛЬЄВА

 

Коментарі   

 
+6 # Гість 29.07.2013, 19:43
Хто ж входить в "актив підприємців району", чи може можновладці між собою розмовляли? )))
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 70 гостей на сайті