Авторизація

HomeНовиниОфіційноУвага! Виявлена африканська чума свиней

Увага! Виявлена африканська чума свиней

( 0 Votes )

В зв’язку з виникненням африканської чуми свиней на території Республіки Білорусь та Російської Федерації державна служба ветеринарної медицини застерігає:

Африканська чума свиней (АЧС) ––захворювання домашніх і диких свиней, яке характеризується високою температурою, посинінням окремих ділянок тіла тварини. Вакцин і медикаментів, які захищають від цієї хвороби, не існує. Все поголів’я свиней у господарствах, куди проникає вірус, гине.

   Збудник хвороби надзвичайно стійкий до високої температури і може жити місяцями в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому мясі. Збудник стійкий до висушування, заморожування та гниття. При кімнатній температурі вірус зберігається протягом 18 місяців, а здатність викликати хворобу при зберіганні зараженого м’яса у холодильнику, становить від 6 до 10 років.

Шляхи зараження африканською чумою свиней

  Свині заражаються під час контакту з хворими або інфікованими тваринами. Хвороба також передається та поширюється через продукти забою хворих тварин, корми, пасовища, транспорт, засоби догляду. Комахи, птахи, звірі також є переносниками збудника хвороби.

Ознаки захворювання

   Характерне різке підвищення температури тіла до 40,5 – 42,5 С. Інколи відмічається кашель, втрата апетиту, спрага. Через 1 – 2 дні температура знижується , настає параліч задніх кінцівок, тварина гине. Проте хвороба може протікати 4 – 10 діб і більше, при цьому шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, на стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. У тварин спостерігається виснаження, набряки суглобів і некрози шкіри. Така тварина може хворіти декілька місяців, а потім гине. Лікування хворих тварин не розроблено.

Профілактика африканської чуми свиней

    З метою запобігання заносу збудника хвороби необхідно: утримувати свиней в закритих приміщеннях, обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, не допускати відвідування свиногосподарств, індивідуальних господарств сторонніми людьми, вчасно проводити дезінфекцію, боротьбу з комахами, не допускати до вживання в їжу продуктів забою невідомого походження та від вимушено забитих підозрілих в захворюванні тварин.

Забороняється:

 

   - вигульне утримання свиней; -  вимушений забій (без ветеринарного огляду);

   - лікування хворих свиней;     - завезення тварин без відповідних документів;

За наявності ознак захворювання свиней або виявленні трупів диких кабанів негайно повідомити ветлікаря

державної установи ветеринарної медицини!

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 48 гостей на сайті