Авторизація

HomeНовиниОфіційноНові правила перетину кордону

Нові правила перетину кордону

( 0 Votes )

Нещодавно Кабінетом Міністрів України постановлено внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України (затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 № 57).

Нова постанова Кабінету міністрів України від 4 липня 2018 року № 527 "Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України" внесла зміни до порядку виїзду громадян України, які не досягли 16-річного віку.

1) Одним з документів, що дає право на виїзд та в'їзд в Україну, є проїзний документ дитини – документ, котрий виготовляється до 1 жовтня 2016 року. отож, цей документ у новій редакції постанови визнаний чинним протягом строку, на який він виданий. (Нині для виїзду та в'їзду в нашу державу з народження виготовляється виключно біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон);  

2) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або у супроводі осіб, уповноважених ними, але які на моменту виїзду з України досягли 18-річного віку. Нова редакція постанови передбачає допустимим і супровід членів екіпажу повітряного судна, на якому вони прямують;

3) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, – в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

- за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

- без нотаріального посвідчення згоди другого з батьків, якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, або якщо у закордонному паспорті з яким перетинає кордон дитина, або у проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне проживання за межі України (чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном);

- свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем,  а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.

 

Якщо батько не платить аліментів

Цьогоріч передбачене право виїзду за кордон дітей без нотаріального чи судового рішення. В статтю 157 Сімейного кодексу України були внесені зміни, відповідно до яких той з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання стосовно тимчасового виїзду дитини за межі України з ціллю лікування, навчання, відпочинку, при наявності довідки виданої органом виконавчої служби, про наявність заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

Довідка про наявність заборгованості про сплату аліментів видається органом держаної виконавчої служби протягом 10 днів і дійсна 1 місяць.

При цьому жодних додаткових рішень суду, які б дозволили виїзд дитини за кордон, не потрібно.   

     

Тетяна Вадзіцька,

завідувач Володимирецького районного сектору Управління ДМС України в Рівненській області

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 158 гостей на сайті