Авторизація

HomeНовиниОфіційноДОПОМОГТИ ЛІКАРНІ. Хто підтримає ініціативу?

ДОПОМОГТИ ЛІКАРНІ. Хто підтримає ініціативу?

( 2 Votes )

Минулого разу, коли Віктор М’ялик був у Володимирці з візитом до медиків у Володимирецькій центральній районній лікарні, до нього підійшли медсестри з реанімаційного відділення і попросили про допомогу. Ні, цього разу не йшлося про якусь дорогу діагностичну чи реанімаційну апаратуру. У клопотанні медперсонал звертався до мецената з проханням купити банальну, здавалося б, річ: протипролежневий матрац.

Тю, скаже хтось, що за витребеньки? Невже це найбільше, що потребує медицина і реанімаційне відділення зокрема?

Насправді потреба в таких сучасних медичних «гаджетах» для лежачих хворих у всіх лікарнях дуже актуальна. Уявіть, що людина без свідомості лежить нерухомо під крапельницями не пару годин чи днів, а тижнями. До основної хвороби (стан після інфарктів, інсультів, онкологічні захворювання, травми, опіки і т.д.) тут рано чи пізно додаються ще й супутні проблеми.

Основною проблемою під час догляду за нерухомим лежачим хворим  є профілактика появи пролежнів.

Глибокі незагойні виразки, звані пролежнями, утворюються в результаті постійного здавлювання м'яких тканин (шкіра, підшкірна жирова клітковина) між кістками і поверхнею ліжка. Найбільш часто порушення кровообігу і живлення м'яких тканин призводить до утворення пролежнів у ділянці крижів, сідниць і п'ят.

Звичайні заходи профілактики вельми трудомісткі, недешеві, не гарантують захист від утворення пролежнів. У такій ситуації необхідна протипролежнева система.

Світова медицина використовує протипролежневі системи давно і активно. Блоки інтенсивної терапії та відділення реанімації, опікові центри і хоспіси, відділення неврології, кардіології, травматології, онкології – скрізь, де подовгу лежать хворі, використовують протипролежневі системи.

Протипролежневий матрац здійснює масаж кожні 5-10 хвилин багато місяців поспіль. Масаж тканин шляхом зміни тиску на поверхню тіла пацієнта підтримує в них нормальну мікроциркуляцію крові і забезпечує постачання шкіри та підшкірної клітковини поживними речовинами і киснем. Головний секрет ефективності протипролежневих систем в тому, що виразки у таких умовах не з'являються. Також перевагою протипролежневих систем є простота їх використання – компресори автоматичні, безшумні, позбавлені вібрації, не вимагають спеціального регулювання та спостереження. Антисептична обробка матраців проста і не вимагає спеціальних методів стерилізації.

От саме такі матраци необхідні в реанімаційне відділення нашої лікарні (хоча б 4 штуки).

– Я не можу відмовити в проханні медикам, тим паче – реанімаційного відділення, – каже Віктор М’ялик. – Але зрозумійте і мене правильно:  до моїх помічників щодня надходять сотні звернень, і всі з проханням про допомогу. У когось операція дороговартісна, комусь на хімію треба гроші, в когось гемодіаліз, а іншому нирку треба трансплантувати. Кожному хочеться допомогти, але при всьому бажанні я не зміг би цього зробити. Тож останнім часом ми більше уваги приділяємо таким зверненням, як від школи чи лікарні, де наша допомога служитиме багатьом людям одразу. Тому я обіцяю у Володимирець на реанімацію придбати два протипролежневих матраци. Інших два просіть у місцевих бізнесменів та благодійників. Зверніться й до народного депутата Василя Яніцького: він останнім часом дуже багато зробив для району (мабуть, чи не найбільше для свого округу з депутатів-мажоритарників у Верховній Раді цього скликання). Думаю, не відмовить і цього разу. Отак гуртом можна багато зробити. Не бійтеся просити – і вас почують.

І ось не пройшло й два тижні, як Віктор М’ялик дотримав слова і особисто привіз два протипролежневі матраци (з компресорами) в реанімаційне відділення у Володимирець. Загальна їх вартість – біля 15 тисяч гривень.

Медики досі не вірять, що Віктор Ничипорович так оперативно виконав свою обіцянку. Тепер звертатимуться до інших бізнесменів та політиків. Думаю, заможним людям буде соромно дати менше, ніж Віктор М’ялик. Зрештою, медики не для себе – для хворих просять.

Сергій Скібчик.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+15 # Гіcть 13.07.2018, 17:05
Вже місяць мої знайомі не можуть достукатися до Мялика. Їм так прямо і сказали, що будуть вибори - тоді приходьте. Чи він вже людям гроші не дає, щоб за його голосували?
Відповісти
 
 
+12 # Гість 13.07.2018, 21:34
Стидоття.Як собачка за Мяликом бігає і в очі заглядає
Відповісти
 
 
0 # Alik L 14.07.2018, 08:03
Замість того щоб тут патякати щонебудь, то візьми і проспонсоруй лікарню. То не будуть за Мяликом бігати.
А як попадеш у те відділення, і будеш лежати на тому матрасі - то швидко свою думку поміняєш.

Медики, ви молодці, що хоть щось добиваєтесь!!!
Відповісти
 
 
+13 # Гіcть 14.07.2018, 15:21
Не ображай собачок - вони вірні і ніколи не зраджують...
Відповісти
 
 
+17 # Гість 14.07.2018, 10:29
Засліпив дурний піар вже і медицину,якщо на такому рівні медицина районна виконує свої функції то про що ще можна сподіватись—на тупу первинну діагностику,і не професійний підхід до лікувального процесу,. :D
Відповісти
 
 
+18 # Гіcть 14.07.2018, 15:25
Може я чогось не розумію: за наші податки на медицину району йдуть мільйони гривень. А тут якийсь меценатобізесме н не сплатив до казни податки і піариться за наш рахунок? Чи ви думаєте, що є такі, що платять податки в повному обсязі?
Відповісти
 
 
+3 # Гість 14.07.2018, 18:42
До речі 15000 грн коштують 2 айфони середнього класу, з якими жінки не розлучаються на прогулянках (носять в руці напоказ). Можна було б громадою піднапружитися та купити ще два матраци. Але крутих машин хочеться!
Відповісти
 
 
+13 # Гість 15.07.2018, 12:26
Замість того щоб купувати виивіску "КЗ Володимирецька районна лікарня" за 40 000 (Сорок тисяч гривень) яка вісить на районній лікарні можна було б купити десяток таких матрасів,але голові районної ради та головному лікарю вивіска важливіша.
Відповісти
 
 
+8 # Гіcть 15.07.2018, 20:07
По ходу недовго музика іграла - треба нову купувати, змінюється назва.
Відповісти
 
 
-4 # Гість 16.07.2018, 15:21
Ну ок, піар, то і що? Ви очі маєте то і дивіться сьогодні хто кого рекламує, хто за який рахунок піариться, хто яку партію представляє. Я Вам скажу так - піар це добре: один медицину витягує, людям та школам гроші дає, інший будівництво майданчика лобіював, принтери та книжки в бібліотеки та школи возив, апаратуру в клуби... Хоч щось в користь піде. Чи вам ліпше щоб ці мільйони хтось собі в кишеню поклав? Я вважаю чо не суть в тому за які гроші хто піариться, головне що ці гроші йдуть на користь, хоча б мізерні суми, але краще щось ніж нічого. А бризгати слинями можете скільки завгодно, головне не голосуйте потім за Лозового, чи ще когось, хто "державні кошти на піар не тратив". Бо ж ви думаете що як не піариться то значить золотий - ні! кожен з них знає де і знає як, але одні в карман ховають все що можуть а інші хоч трохи про людей згадують.

Не спонукаю вас голосувати за піарщиків - але і нити що на вас державні чи не чесно зароблені кошти тратять не потрібно. Адже якщо не на вас то на когось іншого потратять. Або вкрадуть. То ж, думаю, слід радіти що нас з вами не забувають хоч перед виборами.
Відповісти
 
 
+5 # Гіcть 16.07.2018, 21:45
Для мене депутат=законод авець, чи не так? Чи не депутати приймають закони (рішення) за якими ми живемо? Якщо так, що депутат як мінімум його має вміти прочитати, не кажучи що написати. :oops: Що то за кандидат, що в двох словах три помилки робить? :lol:
Відповісти
 
 
+2 # Гість 18.07.2018, 17:27
Якщо Оппоблок більше дасть гречки то ви за нього будете голосувати?
Відповісти
 
 
+2 # Гіcть 18.07.2018, 22:22
Всім ясно, що під "гречкою" розуміють певну вигоду, матеріальну чи іншу. Для когось залишитися на керівній посаді, для інших - "американські президенти", а комусь і "сто грам" в день виборів достатньо. І не важливого якого кольору цей опоблок. Є й такі, що не продаються, звичайно. Побільше б нас таких...
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 175 гостей на сайті