Новенький набір LEGO – 6 цеглинок, отримає у новому навчальному році кожен першокласник Рівненщини. Як розповів начальник управління освіти та науки ОДА Григорій Таргонський, це є першим етапом впровадження реформи «Нова українська школа» (НУШ).
Набір LEGO безкоштовно отримає кожен учень першого класу, аби в ігровій формі дитині було цікаво вчитися. Саме шість цеглинок дозволяють проводити розвивальні, математичні заняття та на логіку.
Загальноосвітні навчальні заклади області матимуть майже 19 тисяч комплектів LEGO. Саме така кількість першачків розпочне новий навчальний рік.
Нагадаємо, впровадження такого кроку у навчальний процес стало можливим завдяки підписанню відповідного Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation. Держава забезпечила фінансування. Рівненщина отримала 57 мільйонів гривень. За 40 мільйонів закуплять обладнання, парти, стільці, дидактичні матеріали та комп’ютерне забезпечення. А 17 мільйонів вже спрямували для перепідготовки педагогічних працівників. Кошти розподілили серед районів та ОТГ, і нині триває процес закупівлі обладнання через систему Prozorro, повідомляє прес-служба РОДА.
Ось такі конструктори ЛЕГО китайського виробництва у вигляді благодійної допомоги отримають першокласники всієї України (балансовою вартістю аж 10 гривень).


А ось такі конструктори очікували батьки…
Фотосарказм Сергія СКІБЧИКА.
< Попередня | Наступна > |
---|
Коментарі
Ось що пишуть науковці: "У 2 половині XVIII ст. внаслідок розвитку в Україні ярмаркової торгівлі розпочалося масове виробництво забавок на продаж. Найбільше виготовляли забавок на Наддніпрянщині, Поділлі, Прикарпатті. Серед тогочасних іграшок – дерев'яні кухлики для зачерпування рідини, дерев'яні ляльки, маленькі моделі побутових речей (іграшкові товкачики, тачівки, рублі, оздоблені різьбленням), дзиґи, вітрячки та ін. Популярними були механічні забавки з руховими елементами – вирізані фігурки попарно з'єднаних планками ведмедів, ковалів, ткачів; головоломки для дітей так звані велика і мала мороки. Велика морока складалася з двох довгих і дванадцяти коротких кілочків, що утворювали на основній осі три хрестоподібні конструкції, а мала – із чотирьох однакових кілочків, зв'язаних у хрестик. Щоб їх розібрати, а потім скласти, необхідно було виявити кмітливість і винахідливість. Гончарі, крім ужиткового посуду, виробляли й «дріб», тобто маленькі іграшкові посудинки: глечики, макітерки, мисочки, горнятка, маснички тощо".
Оце має бути основі ігрового виховання, а не ваші лего з 6 цеглинок
Пробюлема не в дешивизні, а в підході до вирішення проблеми початкової освіти
Звісно, що будуть питання і невдоволення -- бо незрозуміла логіка тих, хто такі рішення приймає. Чи для вас головне, щоб подешевше було?
"Традиційна іграшка, поряд з образною та символічно-смис ловою інформацією, містить у собі ще й інформацію атавістичну, пластично-інтуї тивну, обрядову, духовну онтологічно-цін нісну. Щодо цього вона зазвичай є набагато інформативнішою , ніж будь-яка сучасна техніко-механіч на іграшка або комп'ютерна гра.
Іграшка з дерева – тепла, легка, зручна у грі – обов'язково має супроводжувати сучасне дитинство. Бажано також, щоб дитини сама, відповідно до своїх здібностей і можливостей, навчилася дещо робити з дерева.
Більшість доступних нині іграшок із дерева належать до так званих акустично-механ ічних та рухливо-механіч них іграшок. Це – деркачі, і фуркала, калатала, дерчаки, вітрячки, пташки на коліщатках з рухливими крильцями, візки, каруселі, коники на коліщатках.
Дерево – матеріал, який у сільських умовах фактично завжди під рукою. Тому найбільше іграшок-самороб ок роблять саме із дерева. Це свистки, мороки, візки, колиски, мініатюрний посуд, знаряддя праці, лялькові меблі і зброя".
Там ще багато всього: http://studcon.org/ukrayinska-narodna-igrashka?page=4
Мова відразу йшла про навчальний набір "LEGO «6 ЦЕГЛИНОК»", а не щоб дітки грались в школу персональним набором.
https://mon.gov.ua/storage/app/media/nova-ukrainska-shkola/LEGO/tseglinok-kviten-2018-web.pdf
Але вражає, що знову беремо щось китайське чи ще чиєсь - а власні ігрові розробки, українські, знов у забутті або продаються десь під російськими чи іншими іноземними брендами. Я особисто років з 10 тому возив у видавництво "Ранок" набірні розвивальні ігри, рекомендовані нашим Міносвіти, які друкувалися у Харкові, але потім продавалися чомусь у Росії та Білорусі (нині видавництво уже закрилося).
Чому їх сьогодні не друкувати в нас і не давати в школи для роботи? Де інші українські освітні розробки?
А вони є, знаю, бо мої друзі мають свій освітній центр у Києві і років з 10 працють з інклюзивною освітою та мають власні ігрові розробки, адаптовані для наших діток і апробовані Міносвіти -- та в шкільні програми на державному рівні вони роками не можуть потрапити -- бо є лобі на такі проекти (це ж державні кошти!). Отак і будемо все життя заглядати в руки то китайцям, то фіннам, то данцям. А своє де?
Парти, дошки та інше приладдя для нової школи -- теж купуватимемо за кордоном? У нас такого не випускають? Хоча дитячі іграшки та розвивальні ігри українського виробництва (здається, Вінниця) нещодавно я особисто бачив у польському гіпермаркеті.
А якщо ці китайські лего ціною 10 гривень ще й куплені за гроші українських платників податків -- то в мене питання до Міносвіти: навіщо піднімати чужий бізнес, а своє занедбувати? Невже 6 пластмасових цеглинок тягнуть на всеукраїнський піар? Схоже на аферу з шкільними автобусами невітчизняного виробництва, тільки більш грубо і примітивно реалізовану.
Чи я чогось не розумію?..
Якщо це просто подарунок корпорації ЛЕГО -- щира їм вдячність. Якщо бюджетні асигнування -- то що це за коструктори такі -- для країни третього світу? В Україні, яка ще не втратила свою космічну галузь, такі "подарунки" сприймаються як буси та скельця від Марко Поло для папуасів...
Я не звинувачую нікого, не принижую репутацію корпорації ЛЕГО -- але запрошую до дискусії "Чи є в українських школах українські ігри". До речі, неперевірена інформація: проект "Нова українська школа" проект державний, а реалізовують його знову за кошти батьків і вчителів початкових класів. Хто що знає, поділіться.
Освітяни, батьки, небайдужі, -- приєднуйтесь до обговорення!
http://russian.people.com.cn/n3/2016/1129/c31516-9148394.html
Основні завдання учням з набором "6 цеглинок": збудувати неіснуючу (!) істоту з двох (!) наборів ЛЕГО. Дві цеглинки поклав учень одна на одну -- от тобі і неіснуюча істота вийшла (бо так її бачить в уяві дитина)? Ми що, дітей вчимо логіці чи будувати неіснуючих істот в неіснуючій країні?!!
Я в шоці...
Далі: як можна з 6 цеглинок (?) створити рослину? (Основні завдання: 1. Діти створюють будь-яку фігуру за заданою темою (тварини, рослини, будівлі тощо).
Це ж яку уяву треба дитині мати, щоб з 6 цеглинок зробити квітку (або її побачити в такій примітивній композиції)?
Де тут креатив і розвиток дитини, поясніть????????
Далі не читатиму -- страшно дізнаватися, що іще понапридумували творці цього проекту...
П.С. Вибачте мене, педагоги, але з примітивними іграми і результати примітивні будуть, а далі примітивні учні, примітивні громадяни -- і чиїсь раби.
Я не знаю дасть данна програма результат чи ні, але і теперішня освіта не дає результатів.
Державі можна задати сотні запитань. Але які податки хто сплачує чомусь ніхто не повідомляє. "Тьоща, дай на машину, тьоща, дай на перину і на коляску дай!". Суцільне "дай!". Хочемо, щоб було як в пансіонаті.
Стрічка RSS коментарів цього запису