Схоже, нова реформована поліція таки справді недалеко відійшла від старої міліції: як не було порядку у Володимирці, так його і немає.
Минулого номера ми писали про зруйновану квіткову сцену на в’їзді у райцентрівський парк. За словами майстра з благоустрою КП «Аква» Петра Стадніка, винуватця так ніхто і не шукав. Тумбу теж поки не відремонтували: декоративну цеглу довелося замовляти аж у Рівному.
А поки громадськість в’яло обговорювала безпомічність правоохоронних органів і обурювалася такими безкарними випадками нищення громадського добра, юні хулігани тим часом посміювалися і придумували нові пакості.
Учора, наприклад, якісь недоумки спалили в парку біля палацу Красицького … дуба. Так-так, саме вікове дерево постраждало від чиєїсь жорстокої витівки.
Якась падлюка (по іншому вже слів нема, вибачте) в дупло півтораметрового в обхваті дуба вкинула чи то сірника, а той підпалив сміття, що там назбиралося, чи то зумисне розклав там багаття. В результаті стінки велетенського дерева вигоріли до кори.

І старий дуб, що бачив і князя Володимирка, і запорозьких козаків, і польських шляхтичів, вмер, зламавши під час падіння кілька сусідніх тонших дерев. Він бачив і пережив кілька історичних епох, але не пережив жорстокої витівки сучасних варварів. На нього не піднялася рука ні у поляків, ні у німців, а в господарів цієї землі чомусь виявилося навіть не споживацьке, а варварське ставлення.
Це схоже на хуліганство підлітків чи кураж п’яної молоді, бо дорослий вряд чи таке вчинив би.
– Останні кілька днів ішли дощі, тож парком практично ніхто не гуляв і не бачив, що старий дуб тліє з дупла, – розповідає майстер з «Акви» Петро Стаднік. – А оце сьогодні він прогорів і упав, зламавши ще одне дерево. Заяву в поліцію ми напишемо. А толку? Поліція і не показується на вулицях Володимрця, і не шукатиме таких дрібних, на їх думку зловмисників. Хоча збитків тут тисяч на 15-20, але хто їх буде компенсовувати, якщо ніхто нікого й шукати не буде. Безвладдя у нас, від того й безкарність. Ніхто нікого не боїться. Ні Бога, ні влади, ні поліції…
– Шкода, нанесена державі за знищення чи пошкодження дерева з таким діаметром стовбура в межах населеного пункту, дійсно складе не менше 12800 гривень, за друге дерево з меншим діаметром – 2800 гривень плюс штраф за адміністративне правопорушення у розмірі 510 гривень, – коментує Анатолій Скібчик, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Рівненської області державної екологічної інспекції в Рівненській області. – Тут головне – знайти правопорушника і доказати, що то саме з його вини дерева знищені до припинення росту. А повноваження покарати зловмисника є і в посадових осіб тієї ж «Акви» чи Володимирецької селищної ради, це в межах компетенції органів місцевого самоврядування.
За коментарем до поліції навіть звертатися не хочеться. Такий безнадійний «висяк» і збитки під 20 тисяч ніхто не захоче на себе «вішати».
Та мова тут не тільки про гроші, а про хуліганство на території історичної пам’ятки, в унікальному парку. Якими грошима виміряти цей вчинок невідомого вандала? Якими грошима компенсувати шкоду, нанесену цій парковій зоні? І чи все варто на гроші міряти?..
Чи все ж громадська думка стосовно реформованої поліції помиляється, і правоохоронці таки шукатимуть палія?..
Просимо вважати цю публікацію відкритою заявою до поліції і про результати проведених розшукових заходів повідомити газету у встановлені законодавством терміни.
Сергій Скібчик.
Фото автора.
< Попередня | Наступна > |
---|
Коментарі
Їм ваші дуби не треба...
І взагалі нафіга нам така поліція? Зарплату з наших податків отримують, а своїх прямих функцій не виконують - звідси висновок: гнати цих ////// в тришия звідси!
Вони себе забезпечують бриючи цих сволочей-янтарщ иків
Їм чітко приходять вказівки - кого трогати, а на кого очі закривати.
А як, ви, повели б себе в таких ситуаціях?
(Коли приходиться вирішувати: або виконувати прямий приказ начальства, або поборотися проти безладу, і залишитись без роботи)
Стрічка RSS коментарів цього запису