Авторизація

HomeНовиниОфіційноХулігани знищили старого дуба в парку. А що робитиме поліція?

Хулігани знищили старого дуба в парку. А що робитиме поліція?

( 1 Vote )

 

Схоже, нова реформована поліція таки справді недалеко відійшла від старої міліції: як не було порядку у Володимирці, так його і немає.

Минулого номера ми писали про зруйновану квіткову сцену на в’їзді у райцентрівський парк. За словами майстра з благоустрою КП «Аква» Петра Стадніка, винуватця так ніхто і не шукав. Тумбу теж поки не відремонтували: декоративну цеглу довелося замовляти аж у Рівному.

А поки громадськість в’яло обговорювала безпомічність правоохоронних органів і обурювалася такими безкарними випадками нищення громадського добра, юні хулігани тим часом посміювалися і придумували нові пакості.

Учора, наприклад, якісь недоумки спалили в парку біля палацу Красицького … дуба. Так-так, саме вікове дерево постраждало від чиєїсь жорстокої витівки.

Якась падлюка (по іншому вже слів нема, вибачте) в дупло півтораметрового в обхваті дуба вкинула чи то сірника, а той підпалив сміття, що там назбиралося, чи то зумисне розклав там багаття. В результаті стінки велетенського дерева вигоріли до кори.

 


 

І старий дуб, що бачив і князя Володимирка, і запорозьких козаків, і польських шляхтичів, вмер, зламавши під час падіння кілька сусідніх тонших дерев. Він бачив і пережив кілька історичних епох, але не пережив жорстокої витівки сучасних варварів. На нього не піднялася рука ні у поляків, ні у німців, а в господарів цієї землі чомусь виявилося навіть не споживацьке, а варварське ставлення.

Це схоже на хуліганство підлітків чи кураж п’яної молоді, бо дорослий вряд чи таке вчинив би.

– Останні кілька днів ішли дощі, тож парком практично ніхто не гуляв і не бачив, що старий дуб тліє з дупла, – розповідає майстер з «Акви» Петро Стаднік. – А оце сьогодні він прогорів і упав, зламавши ще одне дерево. Заяву в поліцію ми напишемо. А толку? Поліція і не показується на вулицях Володимрця, і не шукатиме таких дрібних, на їх думку зловмисників. Хоча збитків тут тисяч на 15-20, але хто їх буде компенсовувати, якщо ніхто нікого й шукати не буде. Безвладдя у нас, від того й безкарність. Ніхто нікого не боїться. Ні Бога, ні влади, ні поліції…

– Шкода, нанесена державі за знищення чи пошкодження дерева з таким діаметром стовбура в межах населеного пункту, дійсно складе не менше 12800 гривень, за друге дерево з меншим діаметром – 2800 гривень плюс штраф за адміністративне правопорушення у розмірі 510 гривень, – коментує Анатолій Скібчик, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Рівненської області державної екологічної інспекції в Рівненській області. Тут головне – знайти правопорушника і доказати, що то саме з його вини дерева знищені до припинення росту. А повноваження покарати зловмисника є і в посадових осіб тієї ж «Акви» чи Володимирецької селищної ради, це в межах компетенції органів місцевого самоврядування.

 

За коментарем до поліції навіть звертатися не хочеться. Такий безнадійний «висяк» і збитки під 20 тисяч ніхто не захоче на себе «вішати».

Та мова тут не тільки про гроші, а про хуліганство на території історичної пам’ятки, в унікальному парку. Якими грошима виміряти цей вчинок невідомого вандала? Якими грошима компенсувати шкоду, нанесену цій парковій зоні? І чи все варто на гроші міряти?..

Чи все ж громадська думка стосовно реформованої поліції помиляється, і правоохоронці таки шукатимуть палія?..

Просимо вважати цю публікацію відкритою заявою до поліції і про результати проведених розшукових заходів повідомити газету у встановлені законодавством терміни.

Сергій Скібчик.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+50 # Гість 03.07.2018, 15:00
В нас, що поліція, що прокуратура, що селищна рада - безхребетні, безініціативні, корупційні складові. Відразу за будинком, де знаходяться і селищна рада і прокуратура, 5 м від цього будинку стоять автомати під липовою вивіскою "лотерея", двері відкриті і кожен хто прийде до дверей бачить, що там не лотерея державна, а стоять автомати, які незаконні. А прокуратура, селищна рада і поліція не бачить. Чи точніше не хоче бачити. А біля поліції автомати - теж під вивіскою лотерея - і там автомати. Поліція не бачить. Туди йдуть гроші заробляти на таому, а не людей захищати. А Ви хочете, щоб вони бачили як дуби палять. Їм кажуть не бачити і вони не бачать.
Відповісти
 
 
+35 # Doni_Brasko 03.07.2018, 15:22
Палія шукати вони не будуть! Минулого року був палій, який випалив майже цілу вулицю. Скільки там підпалів було 10? Чи біля 10. І що знайшли? Там будинки випалювали. І поліції було до одного місця на простих жителів. Приїхали - подивились і поїхали. А паліїв дуба точно ніхто не буде шукати. Їм просто на всіх накласти з високої гори.
Відповісти
 
 
+17 # Гість 03.07.2018, 16:16
Цікаво куди поділи дуба???
Відповісти
 
 
+30 # Гість 03.07.2018, 16:21
"А що робитиме поліція?" - далі буде сторожити генделик із кавою і янтарщиками!
Їм ваші дуби не треба...
І взагалі нафіга нам така поліція? Зарплату з наших податків отримують, а своїх прямих функцій не виконують - звідси висновок: гнати цих ////// в тришия звідси!
Вони себе забезпечують бриючи цих сволочей-янтарщ иків :-x
Відповісти
 
 
+31 # 8888 03.07.2018, 19:15
Люди в районі дійсно робиться безлад!про яку поліцію можна говорити,якщо в нас тво.начальника вже більше року!правду писали-в нас поліція оберігає кофейню на перехресті вулиць.це і славнозвісні бочки на вугілля в Зеленому,де спалюється 16 метрів дров твердої породи за добу,і ніхто не бачить!все супер.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 03.07.2018, 19:30
До гральних автоматів, наша міліція і прокуратура відношення не має... Тому що все кришується з області. А той простий міліціонер навіть і пикнути не може проти цього безладу. Бо замість служби в міліції - піде працювати сторожом в якесь забите підприємством
Їм чітко приходять вказівки - кого трогати, а на кого очі закривати.
А як, ви, повели б себе в таких ситуаціях?
(Коли приходиться вирішувати: або виконувати прямий приказ начальства, або поборотися проти безладу, і залишитись без роботи)
Відповісти
 
 
+19 # Гість 03.07.2018, 20:19
Цей дуб поліція забере собі на фірму в Зелене, де їхні бочки стоять на вугілля. Мабуть їхні робочі спалили. Де ж вони скільки лісу наберуться, щоб спалювати кожен день
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 93 гостей на сайті