Авторизація

HomeНовиниОфіційноПроцес децентралізації: Володимирецького району не буде?

Процес децентралізації: Володимирецького району не буде?

( 2 Votes )

20 квітня Володимиреччину відвідав спеціаліст Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Шелеп.

Володимирецька РДА в черговий раз зібрала представників сільських рад району, щоб дати їм змогу ще раз вислухати та почути переваги об’єднання громад.

Михайло Шелеп розповів основні фундаментальні найбільш цікаві на місцях принципи впровадження децентралізації. Голови сільрад отримали інформацію щодо повноважень, зобов’язань, переваг та фінансових інструментів, якими володіють об’єднані територіальні громади. Здивувала багатьох присутніх відверта заява лектора про те, що Володимирецького району після завершення реформи скоріш за все не буде, а теперішні північні райони Рівненщини об’єднаються в один, напевне Сарненський, за місцем розташування центру госпітального округу. Це значить, що і Володимирецької РДА та районної ради не буде, а їхні повноваження до 2020 року перейдуть до новостворених (добровільно чи ні) об’єднаних громад.

Представники органів місцевого самоврядування запитували про принципову різницю між теперішнім територіально-адміністративним устроєм і децентралізованим, про ремонт місцевих доріг, які після об’єднання перейдуть на баланс ОТГ, про скорочення адміністративного апарату сільських рад. Відповідаючи на питання Михайло Шелеп повідомив, що принципова різниця між двома системами територіального устрою у тому, що реальні повноваження перейдуть на місця. Після реформи кожна громада зможе повноцінно розпоряджатись наявними ресурсами і самостійно встановлювати пріоритет потреб та завдань. Крім того, ОТГ – це прямі бюджетні відносини з Києвом, без посередництва області чи району.

Щодо доріг, то нині уже створено державний дорожній фонд, який наповнюватиметься за рахунок акцизного збору на продаж паливо-мастильних матеріалів. В ОТГ ці кошти йтимуть у відповідному до кількості паспортизованих доріг розмірі.

Що стосується адміністративного апарату створених в процесі реформування громад, то він, як показує практика, не скорочується, а збільшується. Адже значна частина функцій, які тепер виконують райдержадміністрації, перейде до ОТГ. Щоб їх виконувати потрібні спеціалісти, тому роботи вистачить усім. Було б бажання працювати.

На сам кінець голова адміністрації Володимир Хоружий подякував усім за роботу та наголосив, що «нема куди відтягувати» процес децентралізації. «Час змін наступає, рішення за вами!», - підкреслив він.

Прес-центр РДА

 

Коментарі   

 
+17 # Гість 24.04.2018, 23:09
Дивує, що нинішні київські урядовці, впроваджуючи якісь реформи, не оглядаються на минулий досвід. Вже проводились укрупнення, за якими наставало розукрупнення. Володимирець і нинішній Володимирецький район в різний час входив до Рафалівського, потім до Дубровицького районів. Практика показала, що існує певна межа доцільності збільшення розмірів адміністративно го району. Нині нам підсовують ті ж граблі, віддаляючи центр, до якого прив'язані всі жителі району, від периферії. І заява Розенка про те, що для утворення ОТГ будуть примінятись адміністративні методи, дуже нагадує сумнозвісну колективізацію. І чомусь жоден посадовець не говорить про те, що субвенції для ОТГ - явище тимчасове, як замануха: згодом об'єднана громада муситиме виживати за власні кошти.
Читайте, думайте.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 140 гостей на сайті