Авторизація

HomeНовиниОфіційноЗакупівлі до 50 тис. грн. через Prozzoro не є обов’язковими

Закупівлі до 50 тис. грн. через Prozzoro не є обов’язковими

( 0 Votes )

23 листопада в приміщенні райдержадміністрації для підприємців Володимиреччини було проведено семінар-навчання з питань сприяння прозорості державних закупівель у Західній Україні. Семінар проводився керівником громадської організації «Рівненський центр» Соціальне партнерство» Святославом Клічуком та фахівцем з правових питань щодо здійснення державних закупівель за допомогою електронної  системи Prozzoro Мирославою Примак. Участь у навчанні взяли також заступник голови райдержадміністрації Наталія Ковальчук та представники структурних підрозділів адміністрації.

Розпочалась зустріч із вступного слова Святослава Клічука, який в загальних рисах охарактеризував систему електронних закупівель Prozzoro, окресливши основну мету її створення. Перейшовши до ключових моментів було озвучено, що задля недопущення зловживань системою та досягнення зручності при укладанні договорів законодавством передбачена низка «порогів» для різних закупівель. Так, якщо сума закупівлі не перевищує 50 тис. грн., то пошук виконавця через систему Prozzoro не є обов’язковим. Якщо ж вартість товарів чи послуг лежить в межах 50 та 200 тис. грн. – замовник може укладати договір без використання електронних торгів, проте зобов’язаний опублікувати на сайті Prozzoro звіт щодо використаних коштів. Такий самий звіт вимагається при укладенні договору поза системою на суму від 50 до 1500 тис. грн., якщо він передбачає виконання визначених законодавством робіт. Договори на суму понад 200 тис. грн. для товарів і послуг та понад 1500 тис. грн. для робіт повинні укладатись виключно після проведення електронних торгів. Виняток становлять закупівлі у закордонного постачальника товарів і послуг, для яких «порогова» сума становить 133 тис. євро.

Юрист Мирослава Примак пояснила, що треба зробити підприємцю, щоб взяти участь у торгах. Для початку потрібно зареєструватись у сервісі і вибрати один з майданчиків, де можна замовляти товари чи послуги, або ж претендувати на виконання. Щоб зареєструватись потрібно надати усі необхідні документи в електронному вигляді. Крім того замовник повинен опублікувати інформацію, що стосується річного плану закупівель та його бюджету. А щоб всебічно описати своє замовлення – додає визначену тендерну документацію, яка містить технічні умови (що і скільки потрібно зробити чи виготовити?), кваліфікаційні умови (чи в змозі виконавець це зробити чи виготовити?) та проект договору. Виконавець, зі свого боку, для участі у тендері повинен сплатити певну суму на користь майданчика, який забезпечує його участь, в залежності від вартості замовлення: до 20 тис. грн. – 17 грн.; до 50 тис. грн. – 119 грн.; до 200 тис. грн. – 340 грн.; до 1000 тис. грн. – 510 грн.; від 1000 тис. грн. – 1700 грн.. Якщо всі умови дотримані і тендер пройшов успішно, то сторони протягом 20 днів можуть укласти договір.

Наостанок присутні обговорили проблемні питання, з якими підприємці уже стикалися в процесі використання системи Prozzoro та висловили впевненість, що система дійсно посприяє створенню прозорого простору в сфері державних закупівель. 

 

 

Коментарі   

 
+9 # Name 25.11.2016, 09:05
У районної влади свої "Закони". І плювали вони на закони України. Виходячи з вимог району і підвищення зарплати, скоро всі службовці будуть шукати посаду прибиральниці та сторожа.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 103 гостей на сайті