Авторизація

HomeНовиниОфіційноВлітку на Володимиреччині розпочнуть модернізацію медзакладів

Влітку на Володимиреччині розпочнуть модернізацію медзакладів

( 0 Votes )

 

Вже з червня у Володимирецькому та Зарічненському районах стартує проект Світового банку. Там у лікарські амбулаторії модернізують чотири та три ФАПи відповідно. Це передбачено першим етапом проекту.

«На ці потреби вже виділили понад 9 мільйонів гривень. Нині в районах триває розробка проектно-кошторисної документації. Реконструкцію та ремонт проведуть по всій області у чотири етапи. Загалом у рамках проекту Світового банку запланували модернізувати 105 медзакладів», - розповів заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Василь Височанський.

В цілому, для реалізації цілей проекту на Рівненщині Світовий банк надасть 27,5 мільйонів доларів США. З них з обласного бюджету передбачається виділити 2,5 мільйонів доларів. Кошти спрямують на підвищення ефективності лікування та профілактики хвороб системи кровообігу.

З цією метою реорганізують ФАПи, придбають обладнання та санітарні автомобілі, проведуть семінари та тренінги для персоналу, придбають комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для ведення  електронного реєстру пацієнтів.

Загалом, реалізація проекту Світового банку розрахована на 5 років.

 «Планується використати 2 мільйони доларів на запровадження ІТ-технологій, - зазначив Василь Височанський. - Введення електронного реєстру та програмного забезпечення «Сімейний лікар» дозволить відслідкувати як обслуговується населення, кількість відвідувань та направлень на подальше лікування».

Довідково: Щорічно  на Рівненщині реєструється понад 600 тисяч хворих із серцево-судинними захворюваннями, з яких кожен другий страждає  на гіпертонічну хворобу, кожен третій на стенокардію.  Серцево-судинна  патологія   зумовлює  дві третини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності. У структурі  причин смертності від ХСК питома вага смертності від  ІХС та гострого інфаркту  міокарду  у 2014 році  становила  понад 95,0%.

 

Джерело Рівненська ОДА

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 70 гостей на сайті