Авторизація

HomeНовиниОфіційноЕнергетики попереджають про можливі вимкнення електропостачання

Енергетики попереджають про можливі вимкнення електропостачання

( 1 Vote )

Опис ситуації в енергосистемі України

ПАТ «Рівнеобленерго» інформує споживачів області про можливе тимчасове припинення електропостачання у зв’язку з виникненням дефіциту енергоносіїв в об’єднаній енергосистемі України.

 

ПАТ «Рівнеобленерго» діє виключно в правовому полі України і, виконуючи рішення Державного підприємства «Національна енергокомпанія України «НЕК Укренерго», Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, при необхідності застосовуватиме графіки аварійних відключень.

Як відбуватимуться можливі відключення

Відключатимуть електрику за «Графіками аварійних відключень» у час ранкових та вечірніх пікових навантажень: близько 8-11.00 ранку та 20-23.00 вечора. Вечірні графіки змінюватимуться залежно від тривалості світового дня.

Графіки вводяться в дію упродовж 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України. Як зазначається у відповідному листі Міненерговугілля до енергокомпаній, рішення вдатися до таких методів зумовлене розбалансуванням між виробництвом та споживанням електроенергії через дефіцит палива та гідроресурсів.

Погоджені з органами місцевого самоврядування та Держенергонаглядом графіки аварійних відключень застосовуються за умов виникнення в об’єднаній електроенергетичній системі України аварійного дефіциту електричної потужності, без попереджень та погоджень із споживачами.

Зазначимо, що Міненерговугілля для Рівненської області встановлені щотижневі конкретні ліміти потужності. У випадку, якщо область перевищить споживання електроенергії (що спостерігається вже зараз, на початку осені), у дію введуться графіки аварійних відключень по розпорядженню головного диспетчера об’єднаної електроенергетичної системи України. 

Як уникнути відключень за графіком?

У зв’язку з важливістю даної ситуації ПАТ “Рівнеобленерго” звертається до всіх мешканців Рівненської області з проханням максимально обмежити споживання електроенергії у години пікових навантажень, а саме з 8:00 до 11:00 та з 20:00 до 23:00, та без зайвої потреби не використовувати потужні електроприлади. Адже зараз ідеться не про питання особистого комфорту, а про забезпечення надійної роботи енергосистеми нашої держави в цілому.

ПАТ “Рівнеобленерго” також звертається до промислових підприємств та юридичних споживачів з проханням обмежити використання електроенергії, перевести навантаження на роботу в нічну зміну, економити електроенергію.

З метою недопущення перенавантаження енергосистеми необхідно забезпечити зниження споживання електроенергії до встановленого рівня.

Ще раз наголошуємо: за умов дефіцитного балансу виробництва і споживання електроенергії, стабільність та надійність функціонування об’єднаної електроенергетичної системи України залежить не лише від ефективності роботи працівників галузі, а й від відповідального ставлення споживачів до цієї тимчасової проблеми.

ПАТ «Рівнеобленерго» закликає всіх долучитися до акції «Збережемо паливо Україні» та відключити електрострумоприймачі 15 вересня з 9 до 9-30 та з 21 до 21-30. Навіть година обмеження по всій області вдень значно може вплинути на зменшення навантаження.

Довідка:

При стабільній роботі об’єднаної енергетичної системи 40 % електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, 50% – виробляють ТЕС шляхом спалювання газу та вугілля, 10% – гідростанції, вітряні, сонячні та інші.

Брак газу та зупинка більшості кількості шахт, спричинили дефіцит енергоносіїв і, як наслідок, – електроенергії.

 

Едуард Кашков,

начальник Володимирецького РЕМ ПАТ "Рівнеобленерго". 

 

 

Коментарі   

 
+26 # Pepko 19.09.2014, 15:43
Який позор, жити в 21 столітті біля АЕС і мати, при цьому, проблеми з електропостачан ням :(
Відповісти
 
 
+17 # xosяin 19.09.2014, 15:47
Повністю з Вами згодні
Відповісти
 
 
-12 # Гість 25.09.2014, 07:29
ви б хоч поцікавились звідки до нас поступає електроенергія, а не говорили про нашу АЕС...
Відповісти
 
 
+11 # xosяin 25.09.2014, 08:39
А яка різниця? Так, ми отримуємо енергію з ТЕЦ -- але в той же час маємо у себе на городі атомний гігант, якйи працює з жиспетчерськими обмеженнями -- бо нема куди дівати вироблене. Чи можна цим тішитися, сидячи із свічкою за столом?
Відповісти
 
 
+6 # Siegfried 25.09.2014, 10:01
Я так розумію, що електростанції закольцовані в єдину енергосистему?
Колись такі вєєрні відключення вже були, коли не моєна було нормально уроків поробити. І при свічнику з соняшникової олії з фітільом із медичного бинта (бо свічки розкуповувалися вмить) так було не добре. Вся хата просмерділася.
Хтось добре тоді на цих "вєєрах" заробив.
Відповісти
 
 
+2 # xosяin 25.09.2014, 11:45
Мало того, наші енергосистеми закільцьовані ще й з російськими! Але від того не легше, правда? :)
Відповісти
 
 
+4 # myolazhuk2014 25.09.2014, 20:24
ось який у нас парадокс:ми живемо біля Рівненської АЕС, а отримуємо електрику від Бурштинської ТЕС.
Відповісти
 
 
+5 # myolazhuk2014 25.09.2014, 20:30
хай би головний диспетчер нам замість електрики з ТЕС підключив напряму до аес
Відповісти
 
 
+3 # myolazhuk2014 27.09.2014, 16:34
нам потрібно вимагати від Порошенка автономії Рівненщини у галузі електроенергії, і тоді нас точно не відключать від електрики.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 102 гостей на сайті