Авторизація

HomeНовиниОфіційноКожній дитині – достойне дитинство

Кожній дитині – достойне дитинство

( 0 Votes )

Кожна дитина має право на сім’ю, про що наголошують Конституція України, Конвенції ООН про права дитини, Сімейний кодекс України. Та життя сповнене багатьма жахітями, серед яких – і факт сирітства, позбавлення батьківського піклування. І таких дітей, звичайно, не можна залишати наодинці з їхнім горем.

– У нашому районі нараховується 22 сироти, 69 дітей, позбавлених батьківського піклування, 33 дитини всиновлено, створено та функціонує 7 прийомних сімей, в яких на вихованні знаходиться 13 дітей, – розповідає заступник начальника служби у справах дітей Володимирецької райдержадміністрації Леся Льода. – Триває реалізація соціальних ініціатив Президента України. Зокрема, створюються умови для належної соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За всиновленими дітьми та їхніми новими сім’ями проводиться постійний нагляд відповідно до графіку: перші три роки – раз на рік, потім до досягнення повноліття дитиною – раз на три роки. На постійному контролі перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на вихованні у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків. На утримання дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі щомісячно отримують державну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини залежно від її віку.

Також, як запевняє Леся Ярославівна, їхня служба постійно здійснює контроль за виплатами, передбаченими законодавством, оздоровленням дітей, обов’язків опікунів, житлових прав дітей. Раз на рік служба складає на кожну дитину висновок на основі інформації від всіх причетних структур про стан утримання дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. З метою попередження безпритульності, бездоглядності та дитячої злочинності спільно з міліцією, представниками сільських, селищних рад регулярно проводяться профілактичні рейди, щотижнево вечірні рейди. Вони приносять результати: виявляються підлітки, що палять та вживають алкогольні напої, чиї батьки притягуються до адмінвідповідальності. Постійно обстежуються умови проживання дітей у так званих неблагополучних сім’ях.

До речі, Володимирецький район позитивно відмічений в тому, що немає випадків розусиновлення дітей. А за останні 4 роки жодна дитина зі статусом сироти чи позбавленої батьківського піклування, не була влаштована в інтернатні заклади, натомість, всиновлена, або йшла під опіку, піклування.

Важливо, що регулярно збільшуються видатки на фінансове забезпечення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу: У 2013 році збільшено обсяг субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним батькам за надання соціальних послуг у прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", і станом на 5 серпня виплачено вже 262 тис. 622 грн.

Фахівець із соціальної роботи Володимирецького РЦСССДМ Тетяна Китун розказала, що їхній центр теж працює з прийомними сім’ями. Окрім того, ведеться робота і зі складними підлітками. Інколи школи самі телефонують і просять провести профілактично-роз’яснювальну роботу з учнями. Такі мобільні консультаційні пункти приносять результати, адже багато хто з дітей береться за розум після профілактичної бесіди із міліціонером.

А з липня 2012 р. в кожному селі району працює соціальний фахівець РЦСССДМ, який краще знає соціальні потреби свого населення та може ефективніше допомогти людям.

Звісно, це все не замінить дитині материнської ласки. Але працівники соціальних служб всіляко допомагають обділеним дітям дати правильне виховання і вірну мету по житті.

Олена ВАСИЛЬЄВА

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 402 гостей на сайті