Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєВолодимирецькі рятувальники "гасили" хірургічне віділення (+фото)

Володимирецькі рятувальники "гасили" хірургічне віділення (+фото)

( 0 Votes )

12 травня Володимирецьким районним сектором Головного управління ДСНС України у Рівненській області сумісно з особовим складом 11-ої державної пожежно-рятувальної частини (смт.Володимирець) було проведено тактико-спеціальні навчання на тему: «Гасіння умовної пожежі в приміщенні хірургічного відділення КЗ “Володимирецька ЦРЛ».

Профілактика пожежної та техногенної безпеки в закладах охорони здоров’я є однією із важливих складових. Адже, кожного дня на таких об’єктах перебувають десятки людей. Захистити їх від виникнення надзвичайних подій та ситуацій можуть лише керівники таких закладів, завдяки яким повинні дотримуватися всі необхідні правила безпеки у закладі. Складність ліквідації надзвичайних ситуацій, в тому числі і гасіння пожеж на таких об’єктах може полягати у неправильній евакуації людей, що може створити паніку, а також велика кількість горючих матеріалів, електричних приладів й наявність небезпечних препаратів, які у своєму складі мають сполуки, що при випаровуванні можуть утворювати небезпечні газоповітряні концентрації, які спричиняють важкі отруєння органів дихання.

У зв’язку з цим рятувальниками систематично організовуються даного роду навчання, щоб відпрацювати злагодженість дій між медперсоналом та особовим складом пожежно-рятувального підрозділу щодо евакуації людей, матеріальних цінностей, а також ліквідації надзвичайних ситуацій та гасіння пожеж.

За тактичним задумом навчань, умовна пожежа виникла в одному із відділень лікарні. Рятувальники прибули на місце виклику у складі чергового караулу на пожежній автоцистерні. Після прибуття на місце виклику ними було встановлено, що пожежа виникла в одному з приміщень хірургічного відділення КЗ «Володимирецька ЦРЛ», яке розташоване на 2 поверсі. Енергопостачання будівлі припинено, проведено евакуацію 12 працівників медперсоналу та 20 пацієнтів, добровільна пожежна дружина з допомогою первинних засобів пожежогасіння приступила до ліквідації умовної пожежі. В будівлі можливе перебування однієї особи в задимленому середовищі. Площа умовної пожежі близько 38 м.кв. Рятувальники швидко встановили пожежну автоцистерну на гідрант для забезпечення безперебійної подачі води для гасіння пожежі, та в складі ланки газодимозахисної служби подали на гасіння пожежі та рятування потерпілого водяний ствол. Із небезпечної зони на свіже повітря швидко було доставлено та передано медикам бригади екстреної медичної допомоги потерпілого. Особовий склад чергового караулу вогнеборців діяв чітко та злагоджено, завдяки чому потерпілий був врятований, а умовна пожежа була швидко ліквідована.

Під час навчань, рятувальники провели вивчення оперативно-тактичної характеристики будівлі хірургічного відділення КЗ «Володимирецька ЦРЛ», особливості зовнішнього протипожежного водопостачання і забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Також були відпрацьовані дії бійців ДСНС в організації та проведенні пошуково-рятувальних робіт, дотриманні особовим складом правил безпеки праці.

Після завершення навчань рятувальники провели для медперсоналу практичне заняття щодо дій в разі виникнення пожежі, а також продемонстрували як правильно користуватися вогнегасником. Адже кожен громадянин повинен знати як в разі потреби застосовувати вогнегасник та вміти на практиці правильно ним користуватися.

Підводячи підсумки заступник начальника ДПРЧ-11 ДПРЗ-6 ГУ ДСНС старший лейтенант служби цивільного захисту Володимир Рицький зазначив: «Під час проведення таких навчань особовий склад рятувальників має змогу практично ознайомитися з оперативно-тактичними характеристиками будівлі, особливостями зовнішнього і внутрішнього протипожежного водопостачання і забезпечення пожежної безпеки на об’єкті. Це дозволить їм в умовах реальної пожежі діяти більш ефективно та швидко. В цілому мета навчань була досягнута. Медперсонал лікарні та особовий склад пожежно-рятувальної частини продемонстрували готовність і здатність організувати екстрену евакуацію при виникненні надзвичайної ситуації та ліквідації пожежі».

 
 
 
 

 

Начальник Володимирецького РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А.Муравинець

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 45 гостей на сайті