Авторизація

HomeНовиниКриміналВолодимирецький районний суд обрав запобіжний захід кідерському "стрілку" (+фото, відео) ОНОВЛЕНО!

Володимирецький районний суд обрав запобіжний захід кідерському "стрілку" (+фото, відео) ОНОВЛЕНО!

( 16 Votes )

Близько 14 години біля будівлі Володимирецького районного суду зібралося кілька десятків обурених жителів  з села Каноничі, які вимагали обрати сувору міру покарання для 19-річного жителя села Кідер, що, як підозрюють, напередодні  вихідних влаштував у Каноничах справжній бойовик, з погонею і стріляниною.

З метою забезпечення порядку та уникнення самосуду обурених селян під час конвоювання затриманого до зали суду для обрання запобіжного заходу поліція перекрила мало не весь квартал коло будинку правосуддя.

На прохання користувачів можливість коментування даної статті вимкнено для уникнення подальшого загострення  конфлікту та ворожнечі

Люди скаржилися, що вже більше семи років селяни з населених пунктів Каноничі, Дубівка, Озеро та Новаки потерпають від окремих мешканців села Кідри, які досить часто заїжджають у вищевказані населені пункти і скоюють напад на перехожих.

Часто від них потерпають як дорослі, так і школярі. Хуліганам, кажуть, все сходить з рук.

«Вони вже стільки років нам спокійно жити не дають. Усіх чіпають: і малих, і дорослих. Просто заїжджають у село і шукають собі жертву. Можуть побити, сорочку порвати. На Трійцю ми так само сиділи, відпочивали в центрі села, нікого не чіпали. Вони з битами поприїжджали і давай лупити, кого бачили. Потім один машиною на польських номерах різко почав їхати прямо у натовп. Люди втікали, хто куди. Мене теж він трохи зачепив машиною, одну ногу встиг прибрати, а іншу ні. В результаті самі бачите – перелом правої ноги зі зміщенням та відкол від суглобу», – розповідає потерпілий Роман.

На моє запитання, чи пов'язаний конфлікт із бурштином (як про це писав Володимир Ковальчук), люди відповіли, що проблема взаємовідносин між обома населеними пунктами зародилася ще до бурштину. Проте з роками вона лише почала загострюватися. Що стає приводом для чергових розбійних нападів, селяни пояснити не можуть. Кажуть, кідерці претендують на те, щоб бути головними в районі. Цитую жителів: «Хочуть тримати район».

 
 

 

Наболіло людям добряче! Про це свідчать розмови підвищеним тоном, а часто навіть крики жінок. Вони скаржаться на роботу поліції: «Ми тут через те, що ви не виконуєте своїх обов'язків, один з яких слідкувати за правопорядком і не допускати до такого», – чути з натовпу. Скаржаться і на те, що окремі  матері з  багатодітних сімей у Кідрах отримують немалі суми державних соціальних виплат, які даються на виховання дитини, а своїх дітей належно виховати не можуть. Жаліються і на голову райдержадміністрації Володимира Хоружого, який попри серйозність проблеми так і не з'явився до суду, аби поспілкуватися з людьми, вислухати їх і примирити.

Тривала дискусія і звинувачення правоохоронців у бездіяльності до тих пір, поки близько 16.00 години до засідання суду не привозять підозрюваного. Зустрічають його з бурхливими вигуками «Ганьба!».

 

Через кілька хвилин розпочинається судове засідання. На нього впускають і кілька жителів села Каноничі. Жінки обіцяють поводити себе спокійно. Під час засідання адвокат просить для підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Селян це не на жарт обурює. Чекаючи  рішення суду, запевняють: якщо винуватцю оберуть міру покарання у вигляді домашнього арешту, вони подаватимуть на апеляцію.

               Уже через кілька годин суддя Олена Іванків зачитує ухвалу: обрати затриманому запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на 60 діб.

 
 

По закінченню засідання з натовпу чути задоволене: «Ну, добре хоч так». Після цього люди роз’їжджаються по домівках.

 

Нам вдалося поспілкуватися і з матір'ю підозрюваного.

«Мені не відомі причину конфлікту. Знаю, що бійка почалася ще на Трійцю, 5 червня, але моєї дитини там не було. Він гостював у той день у родичів під Києвом.

Син розповідає, що 16 червня вони їхали до дівчат (в нього дівчина живе у Каноничах).

Каже, що за ними гналося два буси, там десь було до 20 чоловік. Можливо, вони хотіли помститися за бійку на Трійцю, – я цього вам сказати не можу. Ті дві машини спочатку догнали і збили хлопців на мотоциклі. Хлопці знову почали втікати.

Мені син каже, що перший раз він вистрелив у мотор, коли за ним гналися, – щоб машину зупинити. Та вони продовжували переслідування. Куди вистрелив другий раз – він не бачив.

Син каже: «Мамо, я не хотів нікого поранити чи вбивати, я хотів просто зупинити машину. Якби я їх не зупинив, вони нас догнали б».

«Розумієте, якби вони їх догнали, то могли б просто повбивати», – розповідає жінка, і починає плакати...

Чому виник конфлікт і дійшло до застосування зброї, не розуміє і сільський голова Кідер Федір Лепуга.

 

«Я не знаю, що стало причиною стрілянини. Мені відомо, що ще у травні виникла бійка у кафе «Клен» в Каноничах. Тоді люди говорили про те, що дорослі з Канонич так цю справу не залишать. Ймовірно, що ця безкарність хуліганів і призвела до чергової бійки та кривавої драми».

 

 

Хочеться вірити, що розголос і судовий процес охолодять гарячі голови з обох сторін, і більше таке не повториться ні в Каноничах, ні у Кідрах. Хоча, як кажуть очевидці подій, 60 діб тримання під вартою за двох поранених людей навряд чи стануть повчальним уроком для підозрюваного та для тих, хто причетний до інших розбійних нападів. Люди бідкаються, аби таке м'яке покарання не породило інші злочини.

Як би люди не прагнули справедливості у даній ситуації, все ж варто памятати: лише вирок суду дає підставу назвати людину винною у скоєнні злочину. Про подальший перебіг розслідування та напружену ситуацію у відносинах між обома селами будемо інформувати наших читачів.

П.С. Дякуємо уважним користувачам за слушні підказки!

Ольга ПЕШКО.

Фото та відео автора

 
На даний момент 87 гостей на сайті