Авторизація

HomeНовиниКрайові новиниІнформування про бурштин

Інформування про бурштин

( 2 Votes )

Питання протидії незаконного видобутку бурштину на Поліссі залишається вкрай актуальним, внаслідок чого спричиняється значна шкода як навколишньому природному середовищу, так і державі через протиправне вилучення корисних копалин з її власності, а також негативно впливає на суспільно-політичні та економічні процеси в нашій державі.

15.01.2016 року у м.Сарни відбулася оперативна нарада при керівнику Сарненської місцевої прокуратури Топольському В.М. за участю керівників правоохоронних органів, контролюючих органів, органів державної влади та місцевого самоврядування поліського регіону про стан протидії незаконному видобутку бурштину-сирцю на території Сарненського, Рокитнівського, Володимирецького, Березнівського, Зарічненського та Дубровицького районів.

Так, незаконні дії з бурштином набули розповсюдження у Березнівському, Володимирецькому, Дубровицькому, Рокитнівському і Сарненському районах, а останнім часом у Зарічненському районі.

Окрім економічних збитків вказаними правопорушеннями завдається значна екологічна шкода довкіллю, зокрема землям, яких внаслідок незаконного видобутку бурштину порушено майже 3 тис. га, з них половина порушених земель - це землі лісогосподарського призначення.

Водночас, з метою власного збагачення старателі також нехтують природним багатством нашого краю та часто порушуючи встановлені режими охорони, масово нищать особливо цінні землі Рівненського природного заповідника та місцевих заказників. Вказане також призводить до зникнення рослин та тварин занесених до «Червоної книги».

Впродовж 2015 року слідчими слідчих відділів районних відділів поліції розпочато досудове розслідування у 524 кримінальних провадженнях за ст. 240 КК України щодо незаконного видобутку.

Гострим є питання негативного впливу незаконного видобутку бурштину на стан земель, лісу і поверхневих вод.

Зазначене свідчить про необхідність активізації зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів державного контролю, органів внутрішніх справ та місцевої прокуратури з метою попередження та усунення порушень у сфері надрокористування.

За наслідками наради роботу в сфері протидії незаконному видобутку бурштину та лісокористуванню визнано такою, що потребує невідкладної активізації як зі сторони правоохоронних органів так і зі сторони органів  виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 

 

Начальник Володимирецького відділу

Сарненської місцевої прокуратури                                          М. Кругліцький

 

Коментарі   

 
+32 # Гість 20.01.2016, 14:29
Цікаво,а як "невідкладно активізувалися" вище згадані борці з незаконним видобуткои бурштину у Володимирецьком у районі,вже тиждень пройшов з дня проведення наради,які здобутки?Кому із копачів знову будемо відзнаки,а можливо і премії вручати?
Відповісти
 
 
+22 # Siegfried 21.01.2016, 09:09
Голови, старійшини місцевих громад теж копають, миють, або це роблять інші для них. І с...ть вони хотіли на ваші невідкладні дії. Для них невідкладні дії - це вирішення вкрай важливого питання, як не допустити чужих на "їхню територію"? І знають, що не вічно їм бути при владі. То потрібно і своїм виборцям в селі догодити і себе не обділити.
Я вірю в те, що пан М.Кругліцький щиро бажає щоб в нашому краї був порядок, все по закону. Плюс до того це його мабуть обов'язок нас з вами проінформувати що відбулося в Сарнах на засіданні. Але...Мені боротьба з незаконним видобутком бурштину нагадує боротьбу з колорадським жуком. Скільки не трави, скільки не збирай по картоплі, а вони ніяк не повиздихають. Своїх витравив - чужі прилетіли. І так по кругу.
Відповісти
 
 
+3 # xosяin 22.01.2016, 12:15
Ось свіжачок, як жителі Володимирецьког о району собі на хліб з маслом заробляють http://rivnepost.rv.ua/lenta_msgshow.php?id=65414
Відповісти
 
 
+3 # Гість 22.01.2016, 22:45
Це все фігня. Вконтакті було викладено фото на якому мєнти "боряться" з янтарщиками - в одних стакани в руках, а інші скачуть в ополонку, бо ж водохреща.
Тільки не ясно чому всі в одних трусах і посміхаються? Напевно так один одного люблять? тепер ясно чого нікого за бурштин не садять і як менти за мізерні зарплати заробляють на хліб з ікрою...
До речі фото уже видалили, напевне застіснялись наші скромняжки :-x
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 135 гостей на сайті