Авторизація

HomeНовиниКрайові новиниРезультати виборів-2014. КОМУ ПАПАХУ ДЕПУТАТА?

Результати виборів-2014. КОМУ ПАПАХУ ДЕПУТАТА?

( 2 Votes )

Отже, вибори закінчилися. У районі вони пройшли спокійно, без значних порушень і явних фальсифікацій. Це засвідчили і в райдержадміністрації, і в суді, і в міліції, і в пожежних службах. По 155-му округу (центр у Дубровиці), куди входить Володимирецький, Зарічненський, Дубровицький, Рокитнівський райони та місто Кузнецовськ, явка на виборах склала трохи більше 58 відсотків. Опрацювання бюлетенів завершено в окрузі № 152 (м. Рівне), №153 (м. Рівне), №154 (м. Дубно) та №156 (м. Сарни). О 12.10 завершено підрахунок голосів і у 155-му окрузі (м. Дубровиця).

За інформацією Івана Марчука, кореспондента РОДТРК, Рівне зробило свій політичний вибір. Впевнену перемогу по 152-му округу здобув "свободівець" Олег Осуховський. Від найближчого конкурента Дмитра Якимця його відділило 7 відсотків. Хоч Всеукраїнеське об'єднання "Свобода", за даними ЦВК, не долає 5-відсотковий бар'єр, Олег Осуховський стає одним із шести представників-мажоритарників від цієї політсили, які також, найімовірніше, отримають депутатський мандат.

 Що ж до ситуації на 153-му окрузі, куди входять кілька дільниць Рівного та Гощанський, Корецький і Острозький райони, то там впевнену перемогу здобув "фронтовик" Юрій Вознюк. Із відривом у майже 8% він переміг Олексія Муляренка від "Блоку Петра Порошенка".

Усе непросто на 154-му окрузі, який включає в себе Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський і Радивилівський райони. Там із відривом у 200 голосів переміг представник президентської партії Олександр Дехтярчук. Але його суперник, фронтовик Богдан Файфура вимагає перерахувати результати голосування в більш ніж 40 дільницях округу. На думку кандидата, документи з результатами голосування в цих дільницях були передані в ОВК з порушенням виборчого законодавства.

Станом на 12:10 29 жовтня у виборчому окрузі 155 (м. Дубровиця) перевірили 100% протоколів. Серед мажоритарників тут із відривом майже у 8% голосів лідирує висуванець партії «Блок Петра Порошенко» Василь Яніцький, який від конкурента, "фронтовика" Миколи Ляховича, відірвався більш як на 7 тисяч голосів. А за результатами по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу тут лідирує партія «Народний фронт».

Лідер гонки каже: у новому парламенті він підтримає президентський пакет реформ і боротиметься за оновлення влади.

 Василь Яніцький, лідер по ОВО № 155: "В першу чергу хочу підтримати ідею про зняття депутатської недоторканості і буду це з депутатами ініціювати. Тим паче, що до Ради пройшло чимало громадських діячів, для яких ця недоторканість не потрібна. Також беру під опіку правовий захист учасників АТО, це питання дуже запущене, я це бачу як юрист. Треба прийняти закон і про волонтерську діяльність. А ще хочу зробити стратегію розвитку Полісся, там є і питання про бурштин".

 

Останній, 156-ий округ, який включає Костопільський, Березнівський і Сарненський райони, також опрацював усі бюлетені. Із перевагою у 500 голосів переміг Сергій Євтушок, член  Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Що стосується волевиявлення виборців по Володимирецькому району, то явка виборців на Володимиреччині склала 58,6 відсотка.

Аналізуючи в розрізі голоси виборців нашого району, бачимо дещо інших лідерів перегонів, аніж в цілому по округу. Так, найбільше голосів у Володимирецькому районі отримав самовисуванець Віктор М’ялик – 7826 (30 відсотків, найбільше за нього проголосували у Воронках – 641 голос). Василя Яніцького (Блок Петра Порошенка), за якого найбільше проголосували у Володимирці – 1548 голосів), уже можна впевнено назвати переможцем (станом на 12.00 середи ЦВК опрацював 97 відсотків протоколів), він опинився на другому місці за симпатіями електорату, здобувши 6436 голосів, або 25 відсотків. На третьому місці закріпився Микола Ляхович («Народний фронт») – 4187 голосів, або 16 відсотків (найбільше проголосували у Володимирці – 771 голос, і Довговолі – 186 голосів відповідно); на четвертому – самовисуванець Василь Берташ (2060 голосів, або 8 відсотків, основний електорат у Мульчицях – 196 голосів), на п’ятому – Олександр Мелещук («Батьківщина», 1281 голос, або 5 відсотків), електорат – в Антонівці (107 голосів) та у Володимирці (165 голосів).

Усі інші кандидати не подолали по нашому району «тисячний» бар’єр. Що свідчить про певну «консервативність» смаків наших виборців (не враховуючи нашого земляка В. М’ялика і майданівця і фронтовика М. Ляховича, голосували за добре знаних політиків). І вкотре підтверджує просту істину: у лідери потрапляють уже не ті, що обіцяють золоті гори і безкоштовну електроенергію, а люди, які справді щось роблять для цього краю і його людей. Хоча варто відмітити і певне позерство та «піар на добрих справах», коли кандидати «змагалися» у сумах коштів, потрачених на підтримку АТО, та у розмірі благодійних внесків, витрачених на розвиток громад чи об’єктів соціальної сфери.

Що стосується партій і блоків, то у нашому районі найбільше здобув «Народний фронт» (8009 голосів), Блок Петра Порошенка (6335 голосів) та Радикальна партія Олега Ляшка (2786 голосів).

Трендом цієї виборчої кампанії стала підтримка воїнів АТО та загонів тероборони, що з однієї сторони свідчить про високу громадянську свідомість (хто ж, як не бізнесмени, мають допомогти бійцям нашої армії?), а з іншої – про явний намір отримати на темі АТО свої політичні дивіденди.

Не обійшлося на виборах і без випадків «чорного піару», брудного компромату, вміло застосованих інформаційних закидів-чуток, хуліганського нівечення зовнішньої агітації та прямого підкупу виборців. Треба сказати, що ця заборонена політична «зброя» таки довела свою ефективність, послабивши рейтинг явних лідерів та відтягнувши їх голоси на користь інших кандидатів. З іншого боку – за останній рік населення району і держави в цілому настільки покращило свою політичну самосвідомість та недовіру до політиків-балакунів, що перекладання вини на «папєрєдніків» та голослівні обіцянки без чіткої і зрозумілої програми дій вже не були визначальними на цих виборах.

Однак про політичну зрілість громадян нашого району ще рано говорити: вибір більшості ще ґрунтується на основі принципу «допоміг храму/громаді/школі/садочку/і т.д. – допоможе й району у парламенті», отже, можна говорити про певне маніпулювання масою свідомістю. Мляве обговорення тезисів програм кандидатів на місцевих сайтах та інтернет-ресурсах теж зводилося не до аналізу кожного пункту, а до світських розмов «про політичну погоду» і примітивних суперечок типу «та він перефарбований регіонал!».

Варто відмітити також зростання ролі нових засобів, форм і методів політагітації в електоральному полі району: реклама на сайтах і в соцмережах, смс-агітація, робота з лідерами мас/громад та залучення до свого політичного істеблішменту відомих політиків, фронтовиків-комбатів, громадських і державних діячів. Водночас дещо знизилася роль і масовість роздаточної агітації (газет, листівок та календариків). Її полісяни здебільшого не читають (бо втомилися від надміру політичної реклами), а одразу використовують для розпалу грубок або ж здають на макулатуру для підтримки воїнів в АТО.

У той же час до останнього зберігалася інтрига лідерства у виборчих перегонах. Навіть за найобережніші пронози результатів виборів ніхто не брався, оскільки в число явних фаворитів можна було віднести усіх: і «старих» знайомих, і нових політиків, які виросли з Майдану або ж воювали на фронті.

Позачергові вибори до Верховної Ради України скінчилися. А щоб вони не повторилися у найближчі півтора-два роки, депутатам варто пам’ятати принцип Майдан: ми вас обрали, ми вас і скинемо.

На черзі – вибори до місцевих рад. Найпевніше, вони відбудуться у березні 2015 року, поки президент ще має потужну електоральну підтримку в народі, щоб сформувати більшість своєї команди на місцях. Тож нашим читачам варто уже зараз безпристрасно і об’єктивно оцінювати потенційних слуг народу, які починають боротися за папаху депутата, обіцяючи максимально представляти інтереси своїх громад у відповідних радах. І слід двічі подумати, перш ніж купуватися на «гречку і дрова» майбутніх обранців. Час змінювати країну, а починати слід із свого села та району.

Сергій СКІБЧИК.

 

Коментарі   

 
-18 # myolazhuk2014 30.10.2014, 08:50
м*ялик-наш лідер
Відповісти
 
 
+14 # Pepko 30.10.2014, 11:26
Ні.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 114 гостей на сайті