Авторизація

HomeНовиниРАЕС повідомляєПідсумки роботи РАЕС у 2012 році

Підсумки роботи РАЕС у 2012 році

( 0 Votes )


Підводячи підсумки 2012 року, можна з впевненістю сказати: Рівненська АЕС може пишатися своїм внеском у розбудову атомної галузі держави. За роки безпечної експлуатації станція виробила понад 375 мільярдів кіловат-годин екологічно чистої електроенергії, у кожній з яких – праця, енергія та натхнення усього колективу рівненських атомників. 

Поліський енерговелет 

Рівненська атомна електростанція є найбільшим підприємством північно-західного регіону України. Чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт щороку виробляють майже 18 мільярдів кіловат-годин електроенергії, що становить близько 9% електроенергії, виробленої в державі, а це – майже 20% атомної генерації.

У 2012 році Рівненська атомна електростанція виробила 17 млрд. 893 млн. кВтг електроенергії, що складає 100,9 % від планового завдання та на 342 млн. кВтг електроенергії більше, ніж у 2011 році. Це рекордний показник в історії станції.

РАЕС без сумніву можна назвати містоутворюючим підприємством. У 2012 році станція сплатила до місцевого бюджету 146 мільйонів 168 тисяч гривень податків. До прикладу, бюджет Кузнецовська на 2013 рік становить  199 мільйонів 183, 5 тисяч гривень. 

Команда професіоналів 

Колектив Рівненської АЕС – команда справжніх професіоналів, які виважено та відповідально ставляться до виконання своїх щоденних обов’язків. Станом на кінець 2012 року на підприємстві працювало 8 331 осіб: 5 569 чоловіків та 2 762 жінки.

Постійна увага приділяється навчанню, підтриманню та підвищенню кваліфікації персоналу. У 2012 році у навчально-тренувальному центрі РАЕС, в підрозділах станції та сторонніх організаціях було проведено навчання для понад 17 тисяч осіб. Це більше ніж по два курси на одного працівника станції. З них 12 383 курсів було проведено в НТЦ, 4 059 – у підрозділах РАЕС і 660 – у сторонніх організаціях. 

У НАЕК «Енергоатом» створено належні умови для самореалізації молодих спеціалістів, і рівненські атомники активно їх використовують. У жовтні на Рівненській АЕС відбувся конкурс професійної майстерності. У шести з восьми можливих спеціальностей перемогу святкували саме представники РАЕС. У 2012 році молоді працівники РАЕС стали переможцями галузевого конкурсу наукових доповідей серед молоді НАЕК. 

Міжнародні стандарти безпеки 

Сьогодні усі енергоблоки РАЕС відповідають сучасним міжнародним вимогам проектної та експлуатаційної безпеки. Це засвідчують перевірки Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) та Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС).

У 2012-му Рівненська АЕС підтвердила  відповідність інтегрованої системи менеджменту (ІСМ) ВП РАЕС вимогам міжнародних стандартів з якості (ISO 9001:2000) та охорони навколишнього середовища (ISO 14001:2004). Відповідні сертифікати атомній електростанції як виробнику електричної і теплової енергії видав європейський сертифікаційний орган TUV NORD (Німеччина) у лютому 2007 року. ІСМ – це система менеджменту для управління підприємством щодо якості виробництва та екологічної безпеки. Отримання Рівненською АЕС сертифікатів відповідності двом міжнародним стандартам – це, безумовно, великий успіх всього колективу. За ним – багаторічні зусилля із впровадження та освоєння єдиних вимог і підходів до організації і управління виробництвом.

З 2 по 16 листопада 2012 року на Рівненській АЕС пройшла планова партнерська перевірка Московського центру ВАО АЕС. Команда із 23-х висококваліфікованих спеціалістів з Угорщини, Росії, Індії, США, Вірменії та Великобританії перевірила рівень безпеки експлуатації РАЕС за такими напрямками: організаційна структура та адміністративне управління виробництвом; експлуатація; ремонт; інженерно-технічна підтримка; радіаційний захист; використання досвіду експлуатації; хімічна технологія; підготовка і кваліфікація персоналу; протипожежний захист; протиаварійна готовність. Мета таких перевірок однакова для усіх станцій – підвищення безпеки і надійності експлуатації АЕС.

Вперше безпека Рівненської АЕС перевірялася комплексно: одразу за десятьма напрямками на усіх енергоблоках. Також вперше участь у перевірці брало так багато експертів. 

Команда ВАО  високо оцінила рівень безпеки РАЕС. Зокрема, було визначено 12 таких позитивних практик, які є зразковими для інших атомних станцій. За словами директора Московського центру ВАО Михайла Чудакова, Рівненська АЕС є однією з найкращих серед атомних станцій регіону за рівнем безпеки та кваліфікації персоналу . 

Модернізація та реконструкція 

У 2012 році планово-попереджувальні ремонти пройшли на усіх чотирьох енергоблоках Рівненської АЕС. Особливо масштабним був капітальний ремонт на енергоблоці №3, який тривав з 6 січня по 31 березня. У його рамках було проведено винятковий за своїми масштабами ремонт ущільнюючих поверхонь верхнього блоку та головного роз’єму реактора. Такі роботи проводилися вперше в Україні і фахівці оцінили їх на «відмінно». Ремонт проходив у рамках підготовки до продовження терміну експлуатації енергоблоку. Усі роботи виконували спеціалісти ВП «Атомремонтсервіс» за допомогою єдиного в Україні багатофункціонального пристрою US-3000R французького виробництва. Проведений ремонт має колосальне значення для безпечної та надійної роботи блоку-мільйонника і в понадпроектний термін.

Також на енергоблоці №3 було проведено комплекс робіт із впровадження сучасної системи автоматичної пожежної сигналізації адресного типу (СППАС). Нова сигналізація дозволяє миттєво виявляти місце розвитку пожежі за рахунок адресної системи: інформація надходить на центральний пульт від кожного конкретного сповіщувача, розміщеного у відповідному приміщенні. На сьогоднішній день сучасні протипожежні системи встановлені у приміщеннях каналів систем безпеки усіх чотирьох енергоблоків станції.

Суттєвим кроком на шляху до ще більш надійної і безпечної роботи станції стало введення в експлуатацію у вересні 2012 року резервного трансформатора власних потреб 6-ТР, який повинен забезпечити резервне живлення  енергоблоку №2 Рівненської АЕС.

До інновацій 2012 року можна зарахувати введення в дослідну експлуатацію унікальної аналітичної системи управління старінням тепломеханічного обладнання, яка забезпечить інформаційну підтримку важливих для безпеки станції процесів; впровадження автоматичної системи комерційного обліку електроенергії, головне завдання якої – автоматизація обліку виробленої, відпущеної та використаної для власних потреб електроенергії; впровадження системи відлякування птахів на пристанційному вузлі енергоблоку №3, що дозволило на 60% зменшити кількість пташиних гнізд у зоні покриття. 

Нові проекти 

Рівненська атомна  станція є пілотною для низки міжнародних проектів у сфері поводження з радіоактивними відходами та неруйнівного контролю обладнання. За підтримки міжнародних партнерів РАЕС реалізовує проект будівництва та введення в експлуатацію комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів. Сьогодні уже закуплено частину обладнання майбутнього комплексу,  який має запрацювати у 2014 році.

Ще одне з важливих завдань – видача повної потужності в енергосистему. У цьому має суттєво допомогти лінія електропередачі «РАЕС – підстанція «Київська», яка забезпечить пряме сполучення з центральними та східними областями. У вересні цього року Президент України дав урочистий старт будівництву ЛЕП. Передбачається, що вона запрацює у 2014 році. З введенням цієї лінії Рівненська атомна електростанція зможе видавати в об’єднану енергосистему України близько 19 мільярдів кіловат-годин електроенергії щороку. 

Діалог з громадськістю 

У 2012 році було проведено два прес-тури для журналістів регіональних засобів масової інформації. У рамках одного з них відбулася презентація «Віртуальної екскурсії на АЕС». Тримірна модель енергоблоку ВВЕР-1000 є типовою для всіх аналогічних атомних блоків України. Здійснити віртуальну екскурсію на атомну електростанцію зможуть усі охочі, відвідавши інформаційний центр РАЕС «Полісся».

Традиційно на Рівненській АЕС проводяться Дні депутата – зустрічі керівництва атомної електростанції з представниками місцевих громад зони спостереження. Не став винятком і минулий рік. У грудні до Кузнецовська завітали депутати Володимирецької районної ради та голови сільських і селищних рад Маневицького району Волинської області. Представники місцевих громад відвідали НТЦ, інформаційний центр та зустрілися з керівництвом РАЕС. На актуальні питання народних обранців відповіли генеральний директор Павло Павлишин та провідні фахівці станції.

Також минулого року в інформаційному центрі РАЕС було проведено традиційні конкурси малюнків, рефератів серед старшокласників шкіл зони спостереження та брейн-ринг, у якому взяли участь дев’ять учнівських команд з Кузнецовська, Володимирця і Маневич. Конкурси, які проводяться уже багато років, довели своє важливе значення для професійної орієнтації молоді: багато учасників минулих років обравши професійний шлях атомника і вступили до технічних вишів.

                Загалом у 2012 році на екскурсіях на Рівненській АЕС побували 3 366 осіб, в тому числі 913 школярів. 

Високі соціальні стандарти 

Невід’ємною частиною діяльності РАЕС є турбота про людину праці. Цього року у санаторіях, будинках та базах відпочинку, а також у санаторії-профілакторії атомної електростанції оздоровилося майже 4000 працівників РАЕС та членів їх сімей.

Завдяки Рівненській АЕС у Кузнецовську діють плавальний басейн, кінно-спортивна школа, боксерський клуб, стрілецький тир, зали важкої атлетики, аеробіки та греко-римської боротьби, тенісні корти, дитячо-юнацька спортивна школа. У секціях спорткомплексу займаються близько 700 осіб.

Осередком культурного життя рівненських атомників став Палац культури ім. Лесі Українки. Тут не тільки проводяться різноманітні мистецькі заходи, а й діють 58 гуртків та клубів за інтересами, 9 самодіяльних народних колективів, у яких беруть участь близько 1500 дітей і дорослих. 

Спортивні здобутки 

 

Визначним став 2012 рік для кузнецовського спорту, незмінним партнером і генеральним спонсором якого є Рівненська АЕС.

 

У червні вперше на РОК «Біле озеро» пройшов 27-й Міжнародний турнір з боксу. Для цього було змонтовано єдиний в Україні сучасний відкритий мобільний ринг, який презентував Рівненській АЕС профспілковий комітет НАЕК «Енергоатом». Участь у турнірі взяли 87 молодих боксерів з 13 областей України, а також з Росії, Білорусі, Молдови.

У липні команда Рівненської атомної електростанції стала триразовим переможцем Міжнародного турніру з міні-футболу на Кубок паливної компанії «Росатома» «ТВЕЛ» та ДП НАЕК «Енергоатом». 14-15 липня 2012 року турнір пройшов уже вчетверте і втретє – на Рівненській АЕС. Це й не дивно, адже стадіон «Ізотоп» - один з кращих в Компанії і в Рівненській області.

У серпні на базі РАЕС пройшли два досить масштабні турніри: Всеукраїнський турнір з жіночого футболу відбувся уже вшосте на стадіоні «Ізотоп», а Всеукраїнський турнір з плавання на відкритій воді пройшов вперше на Білому озері.

Підтвердив високий сучасний рівень спортивних закладів ВП РАЕС і президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, який 21 жовтня у рамках візиту на Рівненщину у супроводі генерального директора ВП “Рівненська АЕС” Павла Павлишина оглянув спортивні споруди РАЕС.

 Довідково: 

Рівненська атомна електростанція розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатується чотири енергоблоки сумарною потужність 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року; блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року; блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн. кВт з 1986 року; блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн. кВт з 2004 року.

10 грудня 2010 року ДІЯР України дала дозвіл на продовження терміну експлуатації енергоблоків №1,2 РАЕС ще на 20 років: до 2030 і 2031 років відповідно.

У 2012 році Рівненська АЕС встановила рекорд із виробництва електроенергії за рік, видавши в енергосистему країни 17 млрд. 893 млн. кВтг електроенергії. Всього з початку експлуатації станція виробила більш ніж 375 млрд. кВтг електроенергії. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 34 гостей на сайті