Авторизація

HomeНовиниРАЕС повідомляє2013-й: крізь призму подій

2013-й: крізь призму подій

( 0 Votes )

2013 рік увійде в історію Рівненської АЕС як рік позитивних подій та наполегливої щоденної праці. Так, у грудні 2013 року РАЕС було вироблено 1 млрд. 444 млн. кВтг електроенергії, це склало 100,3 % планового завдання, що менше за минулорічний показник на 441 млн. кВтг. За 2013 рік вироблено 16,16 млрд. кВтг електроенергії, що відповідає 100,4 % плану. Частка виробництва РАЕС від загальної генерації у 2013 році становить 8,3 %, від атомної – 19,4 %. В цілому за рік через диспетчерські обмеження втрати у виробництві електроенергії РАЕС склали 4,5 млрд. кВтг.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (Кввп) за грудень становить 68,5 %, за 2013 рік - 65,1 %.

Коефіцієнт готовності за місяць (Кг) - 98,5%, за рік – 83,9%.

У грудні 2013 року працювали три енергоблоки – другий, третій та четвертий. Через диспетчерські обмеження енергоблок №1 (ВВЕР-440) перебував у резерві, а енергоблок №4 (ВВЕР-1000) працював з навантаженням 59% від номінального. Виробництво електроенергії у грудні діючими енергоблоками склало відповідно 314, 711 та 419 млн. кВтг, за рік енергоблоками РАЕС вироблено – 1,7; 2,5; 6,5 та 5,5 млрд. кВтг електроенергії відповідно.

У 2013 році значно скоротилася (з дев’яти у 2012 році до трьох у 2013-му) кількість випадків, пов’язаних з відхиленням у роботі енергоблоків, які підлягають обов’язковому обліку та відповідному розслідуванню. Позитивна тенденція зниження кількості відхилень пов’язана насамперед із дотриманням культури безпеки, реалізацією заходів з підвищення безпеки, виконанням програми КзППБ, модернізацією обладнання, високим рівнем функціонування системи навчання персоналу.

Прихильність принципам культури безпеки персоналу, які визначають пріоритетність безпеки серед інших завдань, є основою системи навчання. Упродовж року персонал РАЕС проходив навчання за різноманітними напрямками та у різних формах. Усього у 2013 році було проведено 15,1 тис. людино-курсів, в тому числі у власному навчально-тренувальному центрі – 9,8 тис. людино-курсів.

В рамках виконання заходів щодо підвищення безпеки на енергоблоках РАЕС під час ремонтів реалізовано низку робіт за Програмою управління старінням енергоблоків, підвищення надійності енергозабезпечення енергоблоків. У минулому році на проммайданчику РАЕС розпочато впровадження системи сейсмічного моніторингу, за допомогою якої буде проводитись уточнена оцінка сейсмостійкості обладнання, будівель і споруд РАЕС.

У грудні на проммайданчику РАЕС відкрилося представництво Московського центру Всесвітньої  асоціації операторів, що експлуатують АЕС. Створення інституту представництв ВАО АЕС викликано необхідністю детального моніторингу експлуатаційної безпеки та більш тісною співпрацею.

Яскравим на події соціального характеру видався 2013 рік. Було здано в експлуатацію будинок покращеного планування на 32 квартири, проведено капітальний ремонт у плавальному басейні «Енергетик». Рівненська АЕС підтримала регіональний етнотурфестиваль «Бурштиновий шлях» та екологічний  мистецький фестиваль «Біле озеро».

Надійна та стабільна робота РАЕС сприяє розвитку інфраструктури регіону. Щороку станція спрямовує 1% вартості своєї відпущеної продукції у місцеві бюджети. У 2013 році бюджети населених пунктів регіону розташування станції збільшилися на понад 35 млн. грн.

Безпечна та успішна робота Рівненської АЕС й надалі буде спрямована на зміцнення держави та розвиток регіону

УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЗВЯЗКІВ  З ГРОМАДСЬКІСТЮ РІВНЕНСЬКОЇ АЕС

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 104 гостей на сайті