Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васГрип? Відразу до лікаря

Грип? Відразу до лікаря

( 0 Votes )

Холодна пора року – сезон грипу та застуд. І хоч сонечко вдень вже так яскраво та, здається, по-весняному гріє, піддаватися оманливій зміні не варто: така пора чи не найбільше сприяє усіляким застудам.

Якраз на минулому тижні у двох навчальних закладах Володимиреччини – Степангородському НВК та Володимирецькому ДНЗ «Малятко» – призупинено навчально-виховний процес та введено карантин до 25 лютого.

За статистичними даними медиків, лише за минулий тиждень у районі на грип та ГРВІ захворіли 450 осіб, більша частина з яких – діти, з них госпіталізовано троє осіб. У чергах на прийом до лікарів загальної практики теж аншлаг – тут вам малеча з батьками, в іншій частині закладу – дорослі із різноманітними застудними скаргами. Лікарі ж, аби встигнути усіх оглянути, часто на ногах з початку робочого дня і аж до самого вечора, із запізненням йдуть на обід та раніше з нього приходять – знову ж таки, аби встигнути вчасно відреагувати на усі скарги пацієнтів.

– Ось на минулому тижні було 109 пацієнтів, наступного дня – 99, сьогодні –104, – розповідає лікар загальної практики Ольга Підвишенна. – Я зараз приймаю діток, доросле населення йде до інших лікарів – такий режим ми встановили для того, аби унеможливити перетин дорослих та дитячих хвороб у наших коридорах. Тому дитячий прийом – в одній частині закладу, дорослий – зовсім в іншій, з іншим входом. Словом, жоден пацієнт не лишається поза увагою. Щодня телефонуємо у школи та садочки, запитуємо про відвідини школярами занять, маємо певну статистику. Щочетверга лікарі звітують про стан захворюваності населення на грип. Намагаємось максимально моніторити ситуацію. Звісно, відсутність у школах не завжди означає, що усі діти – хворі, бо ж хтось із батьків, остерігаючись хвороби, заздалегідь просто не пускає їх до навчальних закладів.

Питаю, чи такий сплеск застуд та грипу – нормальне явище для нинішнього періоду. Виявляється, минулого року така пора піку захворюваності настала набагато раніше – вже на Різдво лікарі чергували, був введений карантин.

– Зараз чомусь дуже швидко хвороба розвивається, одні симптоми відразу перетікають в інші, тож маємо справу з більшою кількістю ускладнень за короткий період часу. Не знаю, чому так, думаю, що то все наші ослаблені організми через погану екологію та подібне, – продовжує Ольга Підвишенна. – Саме тому зараз з обережністю ставлюся до особливо вразливих категорій населення: дітей, вагітних, людей похилого віку. Тож як тільки виникає якась найменша підозра на ускладнення – стаціонар, ретельний нагляд. У нас також діє принцип, коли стан хворого моніторимо самі.  Наприклад, якщо у пацієнта гострий стан хвороби, то ми заводимо спеціальну картку, куди вписуються усі дані, результати огляду, відправляємо додому, а кожні три дні телефонуємо та запитуємо про стан. Якщо людина захворіла в понеділок, то телефонуємо в середу, і вже при покращенні чекаємо на прийом у п’ятницю.

У черзі на прийом до лікаря – жителі чи не з усього району. Найбільше ж з тих населених пунктів, де немає власних лікарів в амбулаторіях, – Городець, Антонівка, Ромейки, Жовкині.

– Для мене немає різниці, звідки людина. Бо спочатку це пацієнт, якому я мушу допомогти. А що, коли хтось гостював з дітлахами у рідних у райцентрі і раптом у діток з’явилися симптоми недуги? Не відправляти ж мені таких додому з температурою чи ще якими симптомами. То моя відповідальність і обов’язок. Тому приймаю усіх, буває, й попри обідню перерву – людина чекає, заходить, а мені совість не дозволяє сказати, що розпочалася обідня перерва. Мушу оглянути, – знизує плечима лікар Ольга. – Бувають такі батьки, яких я, от щиро, не розумію. Живуть у Володимирці, дитина п’ятий день температурить, а вони лише тоді приводять її на прийом. Відразу треба йти до лікаря! Відразу! Ніби і свідомі, і телебачення дивляться, і пресу читають – і не бояться, нічого не лякає! Звісно, є й інша категорія: скажеш їм прийти у четвер по обіді на повторний огляд –вони вже в четвер зранку є.

Каже лікар, що і в чергах часто терпіння не вистачає, тож починають вибухати суперечки між батьками. У такому випадку пані Ольга виходить до пацієнтів та стримано пояснює, що, як би вона не хотіла, але ретельний огляд займає трохи часу і швидше не буде.

– Сваряться, буває, під дверима: в моєї дитини температура, а моя менша за віком. Ну а я ж одна – ну не можу я приймати швидше. Звісно, усім, у кого підвищена температура, ще в черзі даємо жарознижуючі препарати, лише тоді оглядаю. Багато маленьких пацієнтів хворіють ГРВІ, скарлатиною, стоматитом та вітрянкою. Буває на огляді й чимало симулянтів – тих, які не хочуть з якихось причин відвідувати шкільні заняття. От і приходять з надуманими скаргами. Я таких відразу прошу покинути кабінет, а вони вже у коридорі пояснюють батькам, що і до чого.

Медики кажуть, що вакцина від грипу на Володимиреччині попитом не користується. У кінці листопада та грудні кілька дорослих та дітей все ж вакцинувалися, проте це, радше, виняток. Таке щеплення коштує в аптеках в межах до 200 гривень, проте це лише власна ініціатива пацієнтів. Та й щеплення потрібно робити раніше, а не у пік захворюваності. Нерідко лави пацієнтів поповнюють і самі лікарі.

– Аби такого не трапилося, використовуємо індивідуальні засоби захисту – пов’язки, миємо руки антисептиком. Ну і, звичайно, проводимо освітню роботу з лікарями, медсестрами щодо грипу та ГРВІ, щодо їх клініки, діагностики та лікування згідно з уніфікованим протоколом. Нашим пацієнтам видаємо спеціально розроблені пам’ятки, у яких розміщена основна інформація про те, як вберегтися від грипу та ГРВІ. У такий делікатний період раджу усім уникати контакту з хворими, обмежити відвідування місць великого скупчення людей, гарно провітрювати приміщення, вдягатися відповідно до температури навколишнього середовища та вживати вітамінізовану їжу, овочі та фрукти. І будьте здорові!

Підготувала

Вікторія Черпак .

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 117 гостей на сайті