Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васВолодимирецька ЦРЛ. Зміни на краще?

Володимирецька ЦРЛ. Зміни на краще?

( 3 Votes )

Відкрили оновлену поліклініку Володимирецької ЦРЛ. Але на цьому лише розпочалася епоха змін у сфері медичного обслуговування Володимиреччини. Новими коридорами люди йтимуть до лікарів у нові кабінети, лежатимуть в нових палатах з покращеними умовами, користуватимуться новим медичним обладнанням, яке дозволить швидше ставити на ноги хворих. А чи стали ми від того вдячнішими, обачнішими, акуратнішими, бережливішими? Чи спростилася робота лікарів завдяки оновленню умов їхньої праці і чи змінилося їхнє ставлення до хворих?

Які зміни, окрім інтерфейсу поліклініки, відбулися у Володимирецькій ЦРЛ? Про це запитаємо головного лікаря Івана Караїмчука.

-        Іване Васильовичу, чи обжилися на новому місці? Поділіться враженнями від нових умов праці.

-        Трохи обжилися. Вже через два дні після відкриття вселились спеціалісти поліклінічного структурного підрозділу, потім лабораторія й приймальне відділення, тоді й відділення анестезіології інтенсивної терапії, а з 1 березня повноцінно працює хірургічне відділення. Враження від переїзду дуже приємні, адже зроблено дійсно багато і якісно. Придбали нове медичне обладнання, яке, до речі, вже почало працювати для людей. Щоб покращити якість медичної допомоги, було зроблено навіть кадрові перестановки, організовано цілодобовий пост оперативних медичних сестер.

Але поряд з тим є й досить печальне враження від переїзду. Люди мають усвідомити, що всі ремонти, покращення умов роботи медиків – це все зроблено не для медиків, для людей. Та рівень культури відвідувачів ЦРЛ часто залишає бажати кращого.

Передбачалося, що людина прийде, зніме верхній одяг (адже в приміщенні дійсно тепло), взує бахіли, щоб не нести бруд в приміщення, і направиться до спеціаліста. А в реальності стіни вже за тиждень були дуже брудними й затертими верхнім одягом; ще прикріше, аж до болю, що вже за тиждень з’явилися написи «Тут був я». Хай бруд, нанесений взуттям, ми помиємо, а от на брудні стіни людям же й дивитися. І як можна чогось вимагати від персоналу, якщо бачиш таке хамське ставлення до турботи про тих же людей? Вже на другий тиждень роботи закладу на вулиці зламали лавочку, знов довелося витрачати кошти на її ремонт. Тож до європейських стандартів нам таки далекувато.

-        Є інформація, що відділення неврології перестало існувати. Наскільки вона достовірна і де будуть тепер обслуговуватися хворі, які раніше направлялися в неврологію?

-        Відділення неврології як структурний підрозділ дійсно ліквідовано. Але ліжка неврологічні залишаються. Медичний персонал переміщений в інші підрозділи: 10 ліжок в Рафалівці, 10 ліжок при нашій терапії і 10 – при травматології. Змінилася не лише назва відділень, а й підхід до лікування. Ці ліжка тепер виконуватимуть зовсім інші функції: при травматології лікуватимуться хворі травматологічного профілю з захворюваннями периферичної нервової системи (остеохондрози, травми головного мозку тощо), в терапевтичному відділенні (яке зараз називається багатопрофільне терапевтичне відділення інтенсивного лікування) лікуватимуться хворі з судинною патологією (транзиторні порушення мозкового кровообігу, судинні захворювання, інсульти). У Володимирці це найдоцільніше, оскільки такі хворі можуть потребувати огляду й інших спеціалістів. А в Рафалівці в багатопрофільному терапевтичному відділенні відновного лікування обслуговуватимуться ті, в кого гострий період хвороби вже пройшов і далі хворі потребують реабілітації. Також тут лікуватимуться хворі кардіологічного профілю і ті, хто на диспансерному обліку має проходити планове лікування. Кількісно ліжок на даний час не зменшилося, але певні перетворення таки пройшли.

-        Це  лише наша стратегія чи ми йдемо за досвідом інших медичних закладів? З чим пов’язана реструктуризація ліжкового фонду і які очікувані результати?

-        Ми цей крок робимо вимушено. Так само буде здійснений поділ на ліжка планового та  інтенсивного лікування, адже є суттєва різниця в їх вартості (ліжка планового та відновного лікування значно дешевші). Поштовхом до реструктуризації ліжкового фонду стала постанова Кабміну про приведення ліжкового фонду до стандарту 60 ліжок на 10 тис. населення. А оскільки в 2011 році ми вже провели певні скорочення ліжкового фонду і медичного персоналу (тоді ми скоротили 65 ліжок), це дало нам можливість уже на той час привести ліжковий фонд в показники 42,0 на 10 тис. населення. Тобто в районі сьогодні ліжковий фонд відповідає нормам. Але основна причина такого кроку полягає в тому, що упродовж останніх двох років рівень госпіталізації впав і, як наслідок, 70 ліжок не виконували своїх прямих функцій. Отже, в той час, як одне ліжко у терапії не зайняте, 1 ліжко, наприклад, в гінекології перепрацьовує в 5 разів. Тому й довелося їх перепрофільовувати. В лютому ми у тестовому режимі зробили перші зміни і результату довго чекати не довелося: ліжка запрацювали.

-        З моменту відкриття оновленої поліклініки пройшло вже більше місяця. І за цей час багато чого сталося: встигли й понівечити нове майно, й наскаржитися на недоліки в поліклініці. Серед основних з них – розташування лабораторії на 4 поверсі і несправність ліфтів. Скажіть, наскільки ці незручності тимчасові?

-        Лабораторія на 4 поверсі – це спланований передбачений хід. З 1 березня один ліфт запущений в дію, а не працював він тому, що упродовж місяця проходили навчання ліфтери. Цей ліфт передбачений для хворих, які не можуть самостійно піднятися, а вхід до нього – через приймальне відділення. Пасажирський ліфт, який наразі законсервований, знаходиться в робочому стані. Проте термін експлуатації підйомника уже вийшов і його використання заборонене. Зараз ми уклали договір з організацією, яка проведе обстеження цього ліфта і проведе поточні ремонтні роботи для того, щоб отримати дозвіл на його експлуатацію. Орієнтовно це займе до двох місяців часу. Так що це питання вирішується і є лише тимчасовою незручністю.

Як на мене, всі незручності можна перетерпіти, крім людського вандалізму. Доки вирішиться питання з ліфтом – пообписують стіни, поки відремонтують стіни – поламають ліфти. Не вміємо жити порядно, то житимемо так, як на те заслуговуємо. Багато чула нарікань і на хамство медичного персоналу, але сама, на щастя, не стикалася з таким. Щоб цього уникнути, можливо, варто пригадати чарівні слова «Добрий день», «Доброго здоров’я», «Перепрошую», «Підкажіть, будь-ласка», «На все добре» і т. д.? Можливо, варто часом виконувати рекомендації щодо відвідування лікарні й лікарів і періодично здавати одяг в гардероб, взувати бахіли й чіпляти маски на обличчя в грипозний сезон?..

Європа починається з кожного з нас, а не з Києва чи з області. І куди ж нам з розбитими ліхтарями в парку, понівеченими лавками в лікарні, з нашими сміттєзвалищами й кільцями від шин на площі та ще й матюками на стінах про президентів. Майдан може змінити лише верхівку влади, але не ментальність людей. Хто змусить наших людей поважати думку співрозмовника і не вважати його за це тупим чи сєпаром, хто навчить нас не дивитися у двір сусіда і не заздрити успішному й багатому, а йти на роботу? Хто навчить нас цінувати порядність, благородність? Той, чия хата скраю? Чи, можливо, той, хто ні собі, ні людям? Чи той, в кого горить хата, то хай горить і сарай?

Чому ж переймаємося тонкою душевною організацією хуліганів, боячись оприлюднити їхні імена під їхніми ж вчинками, і не зважаємо на духовну організацію десятків тих, кому він завдав клопоту? Хто навчить нас брати відповідальність на свої плечі, а не скидати на своїх попередників? Певно, вже не знайдеться той, хто взяв би на себе чужу провину… Навіщо провину? Навіть папірця чужого підняти гидимося на суботнику. Та й суботника гидимося… Міняються обличчя по телевізору, а обличчя тих, хто його дивиться, не міняються вже роками. І доки ми самі не змінимося, нічого чекати змін по телевізору. Адже поки піпл хаває, таким воно і буде, наше життя. Життя, на яке ми звикли лишень нарікати.

Наталія АНДРЄЄВА.

 

Коментарі   

 
+42 # Гість 18.03.2016, 10:15
Якби в таких поліклініках приймали такі лікарі, до яких дійсно було приємно зайти, отримати належне лікування, консультацію, тоді було б ще краще.А якщо заходиш в кабінет, а при тобі дістають гроші з карточки хворого, який заходив перед тобою і ховають ті гроші в тумбочку, то знаєте думка про того лікаря складається не дуже добра.Не скажу, що всі лікарі погані нашій ЦРЛ є і добрі, чуйні, але таких дуже мало на жаль.
Відповісти
 
 
-34 # hope 18.03.2016, 18:39
У вас хтось вимагав гроші?! Говорили, що якщо не заплатиш не полікують, не подивлються, не назначуть обстеження, не зроблять операцію?!? Я як хочу дати лікарю подяку, то даю. Це моя особиста думка. І думка тої людини,що заходила перед тобою. Якщо не подобаються лікарі іди в приватний кабінет, тоді заплатиш гроші і будеш думати, що тебе пролікують краще ніж в бюджетній установі.
Відповісти
 
 
+36 # Гість 19.03.2016, 00:20
На рахунок подяки, або /якщо не подобається-йди в приватний кабінет/ - тут я Вас підтримую на сто відсотків. А от /Без грошей роблять операції/? Напевно Вам не доводилося отримувати довжелезний список,що Ви маєте купити, в який включається не лише ліки, препарати, і навіть інструменти для медичних маніпуляцій, а й миючі засоби, яких вистачить на місяць користування, мусорних пакетів, туалетного паперу енну кількість рулонів...і т.д. А таких пацієнтів не один. То напевно можна з тих матеріалів магазин відкрити.
Термінову операцію і реанімацію зроблять, однозначно і без Ваших попередніх капіталовкладен ь. Зате потім...........
Я не засуджую медиків в цьому, бо розумію ситуацію з нашою медициною в Україні. (Запитайте в лікарів і медсестер яка в них зарплата. Я як запитала, то ледь з кушетки не звалилася в кабінеті на прийомі).
Відповісти
 
 
+56 # Гість 18.03.2016, 11:09
Хай краще флюрографічний кабінет відкриють уже! А то мільйонну реконструкцію провели,а на флюро як їздили, так і їздять в Кузнецовьск та Рафалівку. Всі зручності для людей)))) Молодці, нічого нового!
Відповісти
 
 
+22 # Гість 18.03.2016, 18:30
А давайте ще відкриєм лікувально-діаг ностичний центр, кращий ніж у рівному.... Упс! А не відкриєм, бо в нас люди податки не платять і крадуть ліс і янтар. Дяккйте Богу, що для вас ходь таку лікарню відкрили!
Відповісти
 
 
-15 # Гість 18.03.2016, 16:12
А на сайті все писали, що воронківці сякі-такі, в Степангороді по цеглині розібрали дитсадок та камінь з соші і т.п. Виявляється і володимрчани такі самі. Наш менталітет треба міняти, починаючи з кожного себе самого.
Відповісти
 
 
+35 # гість 20.03.2016, 10:02
Такі самі Володимирчани чим?Олень який прожив рік в Володимирці,але в дупі не припиняє колупатися не є Володимирчанино м,воно як гадило так і гадить,як мичало ,а не говорило так і мичить!!!!!
Відповісти
 
 
-20 # Гість 20.03.2016, 14:33
Не заглядуй в чужу дупу. Кращн займися своєю. Багато чого побачиш.
Відповісти
 
 
+23 # гість 21.03.2016, 19:30
Коли в тебе один палець в носі,а другий в дупі і відкритий рот,то вас за версту видно хоч в мерсі хоч в бентлі і заглядувати нікуди не потрібно,ваш професіоналізм на рахунок бикування неперевершений! !!!
Відповісти
 
 
+12 # Гість 21.03.2016, 20:38
Вивих головного мозку. Це не лікується.
Відповісти
 
 
+19 # Lorik 20.03.2016, 18:46
Шановний дописувачу!Спра ва в тім, що в поліклініку приходять не лише володимирчани, а й майже ВСІ жителі району!на те вона і районна.
Відповісти
 
 
+20 # Гість 18.03.2016, 22:08
Абсолютно згідний на рахунок флюро, нічого не помінялось та із здачею аналізів теж... !Нові стіни - закони старі!
Відповісти
 
 
+22 # Гість 19.03.2016, 18:30
В обласній лікарні лаборант не починає забор крові,якщо не заплатиш. Приходить з прейскурантом цін із печаткою постачальника на необхідні препарати для переробки аналізів. Бере направлення лікаря на аналізи і рахує скільто то все буде коштувати, виходит аналіз крові із вени плюс сечі більше 70 грн.
Відповісти
 
 
+29 # hope 21.03.2016, 15:46
Про "ровно" вони тут не пишуть. Бо приїжджають туди і всім платять і за все платять. Так само як і про школу. Тут кричать,що всі "взяточнікі", а коли оболтус син сесію не може здати, то зразу їдуть "рішати вопросы". І ще одне. Чого ви не кричите до ветеринара,що медицина безкоштовна, що ліфт не робить, що його на роботі немає???!!! А я забув. Свиня захворіла, ви ветеринара на машині до дому завезли і відвезли назад! Гроші йому дали. І нормально! А чого так? Бо до свині ви краще ставитися ніж до своїх рідних! Робіть висновки самі...
Відповісти
 
 
+17 # Гість 18.03.2016, 22:15
В Володимирецькій ЦРЛ заробляють онкологи і стоматологи,сам просив "зробіть швидше зуба бо закусить нема як", "тоїсть" ті хто заглядає в "дирки" :).Ну ще можливо хто зашиває дірки то бість хірурги,вони можуть і робити дірки:). Про окремого лікаря промовчу....А ще треба в правильній партії бути.
Відповісти
 
 
+17 # Гість 18.03.2016, 22:35
Ну вже все є,лишилося винайти службове житло лікарям про яких забули,тим більше в договорі є така графа.Чи хіба вони рябі? По моїм підрахункам таких лікарів лишилося процентів двадцять.Якщо я в чомусь помиляюся чи ви зі мною незгідні будь ласка поправте і прокоментуйте мене пане докторе Іван Васильович.
Відповісти
 
 
0 # Гість 19.03.2016, 00:24
Ти (#hope) такий розумний, мабуть у цій сфері працюєш і теж від даремного не відмовишся. Я теж не проти заплатити, але за якісну роботу, і також платила але на жаль нормального лікування не отримала.
Відповісти
 
 
+25 # hope 19.03.2016, 20:25
От і не вгадав. І так само попав до поганого лікаря і родичі попадали (і втікали з тої лікарні). І що? Іду до приватного лікаря. Задаю запитання на форумах з приводу гіпертонічної хвороби. Хожу до приватного стоматолога вже близько 12 років. І сподіваюся на те, що коли попаду в лікарню, попаду до хорошого лікаря, бо трохи страшно буває ( мабуть менше телевізора потрібно дивитися) і якщо все буде добре, то ПОДЯКУЮ тому лікарю. P.S. Не в бюджетниках проблема, а проблема в тому що влада мусолить вам очі, щоб закрити дискусії про їхню зарплату, машини. Нам потрібно вимагати реформи, без них Шановні друзі, до ЕС мало хто доживе...
Відповісти
 
 
+36 # Гість 19.03.2016, 01:38
Лікарі на своїй роботі - і за це отримують зарплату.Давайт е будем платити і продавцям не тільки за товар а й за гарне обслуговування, водіям маршруток не тільки за проїзд, вчителям давайте будем платити за гарні оцінки нашим дітям - вони теж люди(так можна приводити приклади довго). А може все таки почнем з цим боротися, вже може в нас якась совість проснеться, може в когось і нема змоги заплатити, тоді що робити?
Відповісти
 
 
+1 # Гість 19.03.2016, 09:24
Стоп-стоп-стоп. ..А хіба вчителям не платимо-подарун ками,наприклад. ..На випускний стільки грошей необхідно,що потрібно збирати їх починаючи з першого класу! :sad: ;-)
Відповісти
 
 
+21 # Гість 19.03.2016, 18:21
Щось не видно щоб вчителі від наших подачок як сир в маслі катались...
Відповісти
 
 
+26 # Гість 19.03.2016, 21:44
..звичайно, що потрібно грошей на випускний багато, якщо ваша доця захоче плаття від "кутюр", босоніжки на "лабутенах", зачіску від Зверева, біжутерію від Своровські...і ви на це все погодждуєтесь та "ведетесь", бо ж доця або синок не мають бути гіршими від інших.
Та все ж букет,картина,г одинник, сервіз для вчителя вас більше нагнітають, ніж "мозголюбство" ваших діточок, які не можуть оприділитися з кольром, запахом та фасоном свого "Я" на випускному..
Я не вчитель, але я уявляю, як вони корьожаться від таких нападів і годівниць подарунками.
Подарунок - це дар від душі. А ви, як ті миші, здаєтесь по 10 грн і потім на форумах або під плотом ділитесь, що вас заставили.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 28.11.2017, 14:04
так ти для своєї дитини випускний робиш чи для вчителя? Вчитель твоїй дитині дав у клубі свідоцтво і все. А те шо ви там замовляєте магнати і ресторани то ви для себе стараєтеся і своїх діток.
Відповісти
 
 
+17 # hope 19.03.2016, 20:14
А чого ти за кришу платиш, коли янтар копаєш? Лікарям, вчителям, рятувальникам ми даємо подяку за тяжку роботу. Все... на цьому дискусія завершена. А чого такі люди невічливі? Чого так грязно у Володимирці? Лікарі і вчителі винні. Чого в парку поламали, те що побудували? Я ще раз говорю: на що заслужили, те і маємо...
Відповісти
 
 
+41 # Siegfried 19.03.2016, 10:06
Не плутайте поняття ЗАПЛАТИТИ і ПОДЯКУВАТИ. А лікаря, священика і вчителя потрібно шанувати. Подяка словесна приємна, а подяка матеріальна змістовна.
P.S. А тих, хто наживається на горі, хворобі чекає "заплата". Як і кожного із нас чекає своя відплата. Бо у Бога на Небесах пишеться пам'ятна книга. Якось про це у дні Великого посту гостріше думаєш. Добре, що є піст, добре, що є священик, який вчить і наставляє тебе в істині і любові.
Відповісти
 
 
+38 # Гість 19.03.2016, 17:45
А давайте почнете платити податки. А то найбільше невдоволення в тих хто не знає як то робиться, і як раз саме ось ця категорія наших земляків критикує рівнень послуг охорони здоров”я, освіти, культури, житлово-комунал ьної сфери. А щоб забепечити рівень про який ви пишете необхідні кошти. А де ж вони візмуться, коли район практично дотаційний, а жителі ухиляються від його наповнення.Чому сь інформацію про видатки районного бюджету Володимирецьког о району за 2015 рік на сайті не засвітили. А там чітка відповідь на всі “колючі” коментарі, а саме: видатки бюджету на охорону здоров”я становлять 47,8 млн. грн., а на соціальний захист — 200,8 млн. грн.(а тут допомоги так би мовити малозабезпечени х багатодітних сімей). То нехай скоротять цю різницю та додадуть лікарні, щоби було за що купити необхідну кількість медикаментів, вати,марлі, бинтів, туалетного паперу, мішків для сміття і подібного тому, що пишуть в тих списках.
Відповісти
 
 
+27 # Гість 19.03.2016, 17:47
В першу чергу законодавець зобов”язує забезпечити виплату заробітної плати та оплатити комунальні послуги, а решту - на інше. Та коли взяти до уваги всю критику, то на сьогодні вийде так: шприц із ватою буде та не буде кому зробити того вкола, бо не залишиться чим заплатити зарплату медсестрі, що його повинна зробити, лікарю який би його призначив, санітарці яка після всіх нас поприбирає.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 20.03.2016, 22:25
Баба Дуня. Коли нарешті ліфт центральний запрацює? Все-ж таки люди хворі, допоміжні служби аж на 4 поверсі. А біля бокового ліфта сидить церберша і не пускає. До речі,був би ліфт- стіни і сходи були б чистіші
Відповісти
 
 
+29 # hope 21.03.2016, 15:40
А ви дід дуся читати вмієте? Чи просто так написали? Будуть гроші - буде ліфт. А поки що можете позбирати гроші з крадіїв. За день те що вони накрадуть по району (ліс,янтар), можна буде ще одну поліклініку побудувати і наняти на роботу "хороших" лікарів, да хоч проФФесуру з києва.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 26.11.2017, 15:04
Не лікарня а династійний підряд родини Караїмчук,зав реанімацією(сес тра гол.лікаря)Рябч енко (ВИДАЛЕНО МОДЕРАТОРОМ)
Відповісти
 
 
+2 # Flover 27.11.2017, 20:17
І що? Погані спеціалісти? Погано Вас полікували?
Відповісти
 
 
-2 # Гість 26.11.2017, 15:09
:D
Відповісти
 
 
+1 # Гість 27.11.2017, 21:03
Погано полікували,бо не вміють лікувати,а тільки бабло вміють брати
Відповісти
 
 
+4 # Гість 29.11.2017, 08:54
Та блі-і-і-і-ін. Шо у вас постійно всі бабло то беруть? Я вже й не розумію, як я до цього часу не вмер, але в лікарні ніколи нічого не платив. За ліки так. А те що стосується безкоштовної медицини - те безкоштовно. Хабарництво говорять процвітає... Я закінчив школу, закінчив ВПУ, закінчив ВУЗ (5 років), зараз офіційно працюю. Ніколи ніяких хабарів нікому не платив, і ніхто не вимагав. А якщо ви пропонуєте самі - то у вас і беруть. ЗВісно я права на водіння не отримував - кажуть там без цього ніяк - та і з такими є способи боротьби.

І стосовно того що погано полікували - ще ж не вмер, з якими хворобами звертався - те полікували. Можливо ви не дотримувались рекомендацій лікаря? Ви впевнені що причина точно в лікарях а не у Вас самих?
Відповісти
 
 
+2 # Гість 29.11.2017, 14:36
Я вчився на права в нашій Автошколі. Нікому нічого не платив. Якщо ходиш на всі заняття і дома повторюєш і перечитуєш, то отримаєш права без проблем.
Відповісти
 
 
0 # Гість 30.11.2017, 17:35
Одна причина- дурачина. :lol:
Відповісти
 
 
+1 # Гість 06.05.2019, 12:01
всім доброго дня, хочу вам розповісти історію, яка сталася з моїм татом з цією поліклінікою!
мій тато впав на камінь і дуже поранив руку, за ніч вона почала напухати і дуже тянути, у пятницю (03/05/2019) він звернувся у Володимирецьку ЦРЛ , де його півдня кидали по кабінетах, і в кінці він попав до хірурга я ще не дізналася його фаміліїї , так як запись він не робив у карточку, а почав говорити, що " я можу вас не приийняти! що мені з вами робити? я тут нічого страшного не бачу!" мій тато розізлився, напишу вам чесно нецензурно висловився і пішов до Головного лікаря, якого на своєму робочому місці не виявилося, і тато поїхав додому, у ночі піднялася температура тіла і руку нарвало . у суботу близько 17:00 поїхали у Сарненську лікарню, адже біль була нестерпна ,де його без проблем прийняли , взяли кров на аналіз та виявили зараження крові, звичайно оформили і положили , зробили дренаж!
скажіть мені як можна бути такою людиною,хоча важко назвати цого лікаря людиною і лікарем, він давав клятву Гіпократи,а так ставиться до людей, я не можу це все так залишити , обіцяю доктор ми з вами зустрінемося! Бажаю вам доктор, щоб до ваших найріднійших людей так ставилися і так допомагали, як допомогли ви моєму татові!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 132 гостей на сайті