Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васПодяка - за оборону країни

Подяка - за оборону країни

( 6 Votes )

У нашому районі живе жінка, яку неоднозначно оцінюють і котрій дають неоднозначну оцінку. Але ця жінка на Володимиреччині вже заслужила повагу. До її думки прислухаються. Ця жінка зуміла із найнижчої бідності піднятися до висот, коли собі може дозволити все. Її називають Королева Марго, Цар-баба. А справжнє ім’я цієї скромної і простої жінки – Марія Вікторівна Іваненко.

Шану і повагу багатодітна мама Марія Вікторівна заслужила тим, що не протягує руку до держави і не просить копійок, а сама допомагає Україні. Чи не з перших днів війни пані Марія організувала волонтерський рух серед більш заможних мешканців району для підтримки воїнів АТ О. Закуповувала за свій кошт медикаменти, одяг, обмундирування, продукти харчування для захисників Вітчизни. Особисто нею були переказані тисячі гривень на підтримку добровільних формувань з Рівненщини, Волині та Херсонської області.

Її доля зацікавила й редакторів обласних та районних видань Рівненщини, яких 18 грудня 2015 року приймали Володимирецька районна рада на чолі із вдруге обраним головою райради Василем Ковеньком, першим заступником РДА Анатолієм Рижим та колективом обласної газети «Володимирецький вісник».

Новина про те, що до Дня волонтера нашій землячці Марії Іваненко в Рівненській облдержадміністрації та облраді вручили медаль «За оборону рідної Держави», облетіла миттєво. Всіх цікавило: скільки своїх особистих коштів багатодітна мама передала в АТ О, щоб удостоїтися ще однієї відзнаки – від громадської організації «Правозахисна ліга», що бореться із корупцією в Україні?

Цю подячну відзнаку волонтерці і багатодітній мамі Марії Вікторівні Іваненко вручено від командира окремого батальйону спецпризначення «Донбас», народного депутата Верховної Ради України Семена Семенченка. Він дякував нашій землячці «…за особистий вагомий внесок і допомогу спецбатальйону «Донбас».

Перелічити все, що закупила на свої особисті кошти Марія Вікторівна, – нереально. Один перелік займе всю газету. А вона допомагала не лише «Донбасу»: допомагала волонтерам у Рівному, постійно підтримує місцеву волонтерку Інгу Безушко; передавала поміч і нашим володимирецьким солдатам на фронт.

В особистій розмові зазначила: – Хто не був у біді, не сидів без шматочка хліба, тому важко зрозуміти і голод, і холод. Я таке пережила. Одного разу з дітьми, ночуючи у чужих людей, дала собі слово-оброк: якщо колись розбагатію і у мене буде багато їжі і хліба, я поділюся з кожним, кому треба поміч.

– Допомагаю АТО, щоб, не до- веди Боже, до нас не дійшла війна, тому всіма можливими силами допомагаю нашим бійцям.

– У мене четверо дітей. П’ята донечка померла. І я дуже хвилююся за них. За їх дитячу долю і долю України…

У пані Марії – числені подяки і відзнаки. На всіх рівнях її шанували від імені громад. Серед них – і від дитячого козацького товариства «Пагін».

Хочу сказати, що Марія Вікторівна пережила багато випробувань. У неї великий «букет хвороб». Не сонячно склалися стосунки з чоловіком. Жінка змушена була з п’ятьма дітками тікати з дому. Та вона вистояла. Їй ніхто не допомагав. І вона ні в кого не просила помочі.

Про всіх і про все Марія згадує добрим словом. Народилася у селі Дубівка нашого району, в сім’ї Віктора Степановича та Єви Василівни Мартинових. П’яті пологи Єви Василівни на Водохреща, 1979 року, принесли родині двійнят –сина Василя та доньку Марійку.Дитинство, як у всіх дітей, – завжди цікаве.

Після школи навчалася Марія Мартинова у Дубровицькому ПТУ- 6 на прядильницю. Та помінявся світ. Полісся перестало вирощувати льон-довгунець. Відпала потреба у льонокомбінатах та прядильницях.

Що переживало село, те переживала й Марійка. У 19 років дала вона життя старшому сину Андрію і дуже радіє з цього, а ним – гордиться. Ще Бог дарував цій жінці прекрасне материнство, бо виховує вона трьох доньок: Яну, Дарину і Софійку. Всі три – учениці третьої райцентрівської школи. Мама Марія щиро вдячна педагогічному колективу за підтримку і опіку її дітей. Адже часто-густо їй доводиться відвозити допомогу і відлучатися з дому.

Не лише обездоленим Донбасу, бійцям-землякам в АТ О простягнула руку допомоги ця миловидна жінка. Вона безкоштовно передала кошти на частину подарунків в Рівненський інтернат, миючі засоби хворим у дитячий будинок-інтернат в Мізочі; допомагає постійно й райлікарні. До нового року відправила онкохворим діткам в районі солодкі подарунки, старшого віку жіночкам рознесла продуктові набори. Вона допомагає всім, хто «скривиться», кому боляче. Прикро, але її добротою користуються, навіть ті, хто сам повинен поповнити її ряди. Вона відмовилася від різного роду перерахувань коштів і відтепер передає допомогу конкретно, з рук в руки.

У Володимирці придбала просту селянську хату і зробила ремонт. В Марійки була мрія – своїм дітям зробити сучасну велику ванну кімнату. І на цей Новий рік її мрія здійснилася.

Хочу сказати ще одне. Марійка починала свій злет із пошуку у ямах сонячного каменю. Збирала на хліб дітям. А ще мала талант: де стане і почне копати – там знайде те, що шукає. Має провісницький дар.

Днями хворим діткам Марія Вікторівна виписала журнали і газети. За свій рахунок. Розвезла новорічні подарунки. З пустими руками в жоден дім не переступає порога. І в цьому є теж свій смисл. Марія Вікторівна доброзичливо сказала:

– Я живу за принципом: «На мене каменем, а я у відповідь –хлібом».

Галина Штерн .

На фото автора:

Марія Іваненко з новими відзнаками за волонтерську роботу.

Коментарі   

+49 # Гість 19.01.2016, 09:12
Звичайно благодійність то святе діло.
Але у відкрито говорити за відмивання грошей здобутих завідомо злочинним шляхом. Розказувати як за це й ще грамоти дають. Да Семен Семенченко не таку країну ми бачити хотіли
Відповісти

-38 # Гість 19.01.2016, 13:35
Що, завидно?
Відповісти

+37 # Гість 19.01.2016, 16:15
Перстень класний,на штук п'ять потягне. А скільки податків сплатила царбаба в казну держави із своїх доходів?
Відповісти

+38 # 5555 19.01.2016, 16:23
Ні, огидно.
Відповісти

+46 # Гiсть 19.01.2016, 20:34
Читати цю статтю справді огидно... але проаналізувати треба.
"на свої особисті кошти Марія Вікторівна.." просто смердить читати - це так тепер називається (і прославляється) відкрито вкрадені кошти способом незаконного видобутку бурштину, що має державне (читай - належить всім) значення???
"в Рівненській облдержадмініст рації та облраді вручили медаль «За оборону рідної Держави" - соромно за таку владу в нашій державі, це що значить - гроші можна добувати злочинним шляхом і отримати амністію просто займаючись допомогою?
а я думав все "нажите непосильним шляхом" має бути КОНФІСКОВАНЕ на користь держави, а опер, що закрив за грати такого злодія і шахрая мав би отримати зірки на пагони, і премію звичайно...
о жах... коли це припинеться?... .чи доживу....
НЕ ТУ КРАЇНУ НАЗВАЛИ ГОНДУРАСОМ...
і журналісти, що прославляють таких людей - гондураси по-суті...
Відповісти

+17 # Гість 21.01.2016, 08:34
Марія Вікторівна податкова дуже жде Вас з декларацією про доходи за 2015 рік. Будьте таким свідомим громадянином як про Вас пишуть задекларуйте свої доходи та сплатіть податки. help! Допоможіть!місц евому бюджету виконати план по надходженнях. Грамоту Бородавко Ігор Петрович гарантує
Відповісти

+9 # Гість 21.01.2016, 08:40
На мене каменем, а я у відповідь взяла і пішла з декларацією в податкову.
Відповісти

0 # Житель 22.01.2016, 21:40
Ще б достовірну інформацію туди вписати б взагалі було б супер. Але дуже багато "б".
Відповісти

+8 # Гість 21.01.2016, 08:41
Ага вже розігналась....
Відповісти

+14 # Гість 21.01.2016, 09:52
Саме гірше те що оці здобутки вони здобуті на крові та кістях наших побратимів, так справжні патріоти та волонтери вони не кричать а працюють, а в нас у районі вони Є які під гуркіт мінометів свист куль їдуть на передову та доставляють вантажі,але ж наше суспільство та місцева влада їх не бачить або не хоче бачити, легше говорити про прикормлених злочинців які не законним шляхом роблять собі карєру, хоч би посоромились та мали совість редактори,дирек ція які друкували оцю статтю які вважають себе патріотами але насправді це не так,навіть у часи комунізму були журнали та газети які висміювали та критикували такі дії.Мені не соромно говорити такі речі,і не має чому тут заздрити правда вона сама вийде боком то скажуть люди скаже час.А що до нагород чи подяк я особисто не проти людей потрібно стимулювати але тим кому вони дісно належать, подяку вона вже свою отримала тут на землі,а ще є вищі сили та розум тому будьте розсудливі та споглядайте.PS- Уся біда в тому що ми мовчимо.
Відповісти

0 # xosяin 21.01.2016, 12:34
Дозволю собі дещо додати по дискусії з вельмишановним панством. Ви кажете, що неетично "відкрито говорити за відмивання грошей здобутих завідомо злочинним шляхом. Розказувати як за це й ще грамоти дають". Ваша правда.
Тепер давайте подивимось на ситуацію з її боку -- заради об'єктивності.
По великому рахунку податки вона платить, та ще й які, на "кришу". А хто у нас криша? всі знають: правоохоронці та силовики -- представники держави. Якщо держава не хоче легалізовувати цей бізнес і збирати податки собі в казну, то це все одно роблять її люди, які мали б захищати державні інтереси, -- але беруть ці податки собі в кишеню. Я думаю, усі янтарщики платили б офіційно ті ж суми в державну казу, аби лише їм дозволили працювати легально -- яка їм різниця, з ким ділитися? А так усі податки забирають ті ж деражвін люди.
Так що про мораль Марго говорити не на часі: якщо сон розуму (державного) породжує чудовиськ (корупцію), то це не її персональна вина. Вона ділиться і з кришею (фактично з державними погонами), і з суспільством, займаючись волонтерством і благодійністю.
А про етичність таких публікацій дійсно варто задуматися. Принаймні давайте це широко обговорювати, щоб знати позицію громадськості. Бо журналісти -- це ще не вся громада. Але їм теж треба чітко формувати суспільні запити, а не просто критикувати. Бо що то писака, який перестане писати? :)
Відповісти

-7 # Соломія 21.01.2016, 13:09
Як державна людина - то гідний син свого народу, депутат, підвищення. І всі мовчать - бо ж це "начальник", а начальника хаяти не можна, так вчили ще в СРСР.
Як жінка, що з безвиході пішла копати (хай незаконно), так всі собаки на неї. Бо що вона нам зробить, вона ж на нас не впливає, з робори не вижене, бізнесу в неї нема, так що можна не боютись, що образиться і не зробить знижку.
Ось такі у Вас подвійні стандарти друзі. Да, не ту країну Гондурасом назвали, не ту.
Відповісти

+4 # xosяin 21.01.2016, 14:30
Додам від себе до Соломіїних слів: "Як державна людина безсовісно краде мільярдами, ні з ким не ділиться (хіба з більшими за себе акулами) і отримує всякі міжнародні відзнаки, про які трублять на всю країну, -- то це норма, а як проста людина (жінка!) зуміла щось заробити на нелегальному бізнесі, який ДУЖЕ вигідний чинам при владі і ділиться хоч дещицею з суспільством -- то це гидкий піар і країна гондурасів?"
Я не захищаю бурштиновий бізнес -- він незаконний у нашій країні; я просто закликаю людей проснутися від емоцій і не думати етичними штампами, аналізувати самим. Тоді і такі, як Марго, не будуть усім більмом в оці. А найперше, мабуть, тим, хто сам миє землю і збагачується на мільйони, але найголосніше кричить: "Держи злодія! Ганьба бурштинокопачам !"
Відповісти

+1 # Гість 21.01.2016, 16:51
а що тоді Ви розумієте під висловом "КОЖЕН МАЄ ПОЧАТИ З СЕБЕ"? Чи на всі ситуції є оправдання? А мають бути лише винятки..
Відповісти

-3 # Соломія 21.01.2016, 17:16
Отож бо, кожен має почати з себе, а почали з Марії :lol:
Відповісти

+5 # xosяin 21.01.2016, 17:24
Не знаю, я не експерт і не суддя, щоб когось судити чи пропонувати якісь рецепти порятунку країни, нові норми моралі і т.д. Я просто намагаюся критично все осмислювати.
Кажуть, совєти були погані, імперіалістичні ? Так, але в них було і багато хорошого, що ми можемо порівняти тільки зараз, коли підручників нема, харчування у школах нема, медицина платна -- і в той же час в'язнів утримують, кормлять і лікують за державний (тобто наш із вами) кошт. Уявляєте, якби депутату ВР сказали: давай гроші на ремонт приміщення, на папір і оргтехніку? А дітям чомусь таке кажуть у кожній школі. Матір годує, виховує, навчає лікує і одягає дитину за свій кошт -- то чому держава приписує тому маленькому громадянину якийсь міфічний борг перед державою (Долг Родінє)?
Європа -- це круто, ми обрали європейські цінності і хочемо до ЄС. Але чи підходить нам така демократія, де панує розбещення, де процвітає проституція, гомосексуалізм і одностатеві шлюби? І чи допомогла нам консервативна і обережна до біса європейська система міжнародної безпеки у протистоянні з російськими окупантами?
Як писав незабутній Олександр Олесь у гіркому і водночас драматичному рефрені «Пам’ятай» ще у серпні 1931 року, "Коли Україна вмирала, Європа мовчала..." https://www.youtube.com/watch?v=ydtbewAgF2M
Відповісти

-14 # Соломія 21.01.2016, 18:01
Ой розсмішив мене з хорошими совєтами :lol: :lol: :lol:
Да тепер люди повинні вставати і лягати спати і дякувати Богу, що не живем "щасливим" совєтским життям. :lol: :lol: :lol:
А я своїй дитині завжди кажу що в неї є борг реальний, а не міфічний переді мною, Україною і Богом. І любов до мами і України не вимірюються безкошковними книжками, шкільним обідом і медициною.
Адміністратор, внеси патріотичні смайлики, благаю....
Відповісти

+8 # xosяin 22.01.2016, 10:56
При чому тут любов до мами і Батьківщини? Я про той зовнішній борг держави, який реально лягає на плечі кожного українця і ще й нашим дітям зостанеться!
Україна вийшла зі складу СРСР без боргів і зобов'язань перед міжнародними кредиторами.
На початок 1994 р. державний борг України становив всього 4,8 млрд дол. (у тому числі зовнішній — 75 %).
2001 рік -- зростання прямого державного боргу до 29,8 % від ВВП.
Валовий зовнішній борг України в третьому кварталі 2015 року виріс до $127,5 млрд дол. США. Відносно ВВП обсяг боргу зріс до 122,8% від ВВП.
За підсумками 2015 року Світовий Банк прогнозує, що зовнішній борг України стане в півтора разу більшим, ніж ВВП держави, і сягне 156,7%. Перевірте в Гуглі, цифри не брешуть.
Вам мало??? Мабуть, особисто вам щороку "жіть стає лучтше, жіть стає вєсєлєй!" Я буду її захищати -- бо цей мій прямий обов'язок як громадянина і сина -- але я не хочу платити державі ті борги, яких я не брав.
А ще я проти, щоб мій син (він тільки в другому класі вчиться) виплачував борги КРАВЧУКА-КУЧМИ- ЮЩЕНКА-ЯНИКА-ПО РОШЕНКА до кінця свого життя і був рабом Європи, а не її повноцінним і поважаним громадянином!
Відповісти

+5 # Гiсть 22.01.2016, 08:04
Жахливі слова задерев'янілого КОМУНІСТА, сучасною мовою - сепаратиста! І ця людина має право бути писакою? А ти синку хоч був у Європі? Може їхав тільки й побачити негатив: проституцію, наркоманію, одностатеві шлюби? То я тобі скажу, що воно і в нас є, просто ніхто не говорить відкрито про це і не узаконює. А не хочеться тобі в Європу, бо там вкалувати треба, а тут проплатила "королева" чи "меценат" за статтю і зі свого теплого місця вставати не треба і бабульки в кишені. А де ти був зі своєю журналістською свитою, як ця жінка бухала, дітей залишала днями самих, кажуть що від недогляду одна дитина і померла, де соціальний матеріал, за який не платять? Еее.. Не така журналістика в Європі... не така... Там гроші заробляють, а в нас получають. Не забудь: коли Європа мовчала, то Расєя душила! А Європа не мовчить і не мовчала, а душить Расєю ціною на нафту. Може й мало душить, але точно "не мовчить"! :-* :-| :-*
Відповісти

+5 # xosяin 22.01.2016, 10:27
Бували і ми у Эвропах, зокрема у Прибалтиці. Там дуже чисто, культурно і цивілізовано, там набагто краще ніж у нас, і нам ще плисти й плисти хоча б до їх сьогоднішнього рівня...
Але складається (і не тільки в мене одного) якесь таке відчуття, наче оця неспішність, оцей консервативізм і стабільність занадто розслабила ситих європейців, вони з жахом дивляться на наші неєвропейські вибори і корумповане суспільство, бояться наших Майданів і люстрацій, в тривозі за своє майбутнє вони бояться нас пускати до себе і їм треба довго розкачуватися, поки виродять щось нове.
Ми стара по історії, але молода по суті нація із кров'ю Фенікса, і нас насправді бояться пускати в Європу -- бо тоді їх неспішне і благополучне життя скінчиться. Ми наче ті забіякувавті хуліганисті підлітки, які просяться в копанію солідних ділових людей, що не люблять суєти. Тож вони просто чекають, поки ми підростемо і відповідатимемо їх дрез-коду.
Я до того, що не проти Європи -- але ми не повинні переймати все чуже і відкидати все своє, наче воно нерідне чи якесь сороміцьке. Не слід необдумано висвячуватися на чужу мораль, а слід виробляти свою мораль, свої цінності, свій духовний та інтелектуальний потенціал -- і тоді нас самі запросять і відкриють перед нами двері. А доти тільки й будуть, що обіцянками кормити. Не йти на готове, а йти зі своїм.
Це мій критичний світогляд, який ніяким боком не стосується ідей комунізму чи сепаратизму -- я не закликаю розвалити Європу, а пропоную збудувати свою Україну, в якій не будуть за інакомисліє обзивати гондурасами і не вішатимуть ярликів продажних писак.
Людина, яка боїться мати власну думку і висловити її, завжди буде користуватися чужими ідеологемами і штампами, чужими думками, мораллю, а згодом -- залишками чужих обідів...
Відповісти

-6 # Соломія 22.01.2016, 12:32
"пропоную збудувати свою Україну, в якій не будуть за інакомисліє обзивати гондурасами і не вішатимуть ярликів продажних писак" Якось це звучить не щиро з вуст людей, які мене за "інакомисліє" не просто обізвали, а заблокували, лишили можливості висловлювати свої думки. Чи в ВАШІЙ УКРАЇНІ простим людям зась думати і висловлюватись?
Відповісти

+1 # xosяin 22.01.2016, 13:05
Наскільки я пам'ятаю і розумію, бан Вам був за перехід на особистості і неаргументовані звинувачення та некоректну полеміку
Відповісти

0 # Соломія 22.01.2016, 13:15
На які особистості? Те що я вважаю редактора ВВ заангажованим? Це по Вашому особистості. Особистості це якби я писала скажімо, що головний редактор чавкає коли їсть. А так це моя особиста думка. А як відомо лише в спорі народжується істина. До речі я скрізь приводила аргументи, і що в ввашому розумінні некоректно? А чому ж бан не отримав дописувач, що звинуватив мене в проституції на трасі - чи це по Вашому коректно і відповідає дійсності?
Відповісти

+1 # xosяin 22.01.2016, 13:23
Особиста думка, розтиражована відповідним чином, уже називається наклепом, або якось інакше по закону ;-) Тримайте її при собі, або ж ведіть полеміку з редактором та з іншими відвідувачами без голослівних звинувачень. У нас тільки оціночні судження (наприклад, газета погана, бо заангажована) не караються по закону. Все інше, що стосується особистості (не публічної особи), захищене в правах громадянина у відповідних статтях Конституції України. Поважайте чужі права -- не обмежуватимуть ваших.
Відповісти

-2 # Соломія 22.01.2016, 13:29
А з цього місця "поподробніше", що ж я написала такого недопустимого, що недозволено законом і є наклепом. Киньте ссилку. Доведіть, що це наклеп і я навіть особисто прийду в редакцію і вибачусь.
Відповісти

+1 # Гість 22.01.2016, 18:41
Мабуть таки сходіть в редакцію та виясніть відносини, а не проводьте панельну перепалку на сайті!
Відповісти

-3 # xosяin 22.01.2016, 10:33
До речі, а яка ТАМ журналістика?
Ви в тому ділі добре тямите, мабуть, краще за наших володимирецьких писак?
Розкажіть, будь ласка!
Відповісти

+5 # Гiсть 23.01.2016, 18:15
Однією із основних потреб професійного журналіста є професійна незалежність. Дехто сміється, що журналіст не може бути незалежним. Мовляв, залежить від їжі, повітря, сонця і бла-бла-бла…

Та під журналістською незалежністю, як правило, розуміють незалежність від зовнішніх та внутрішніх факторів, зокрема від:

держави;
політичних партій та їх інтересів;
ділових та комерційних інтересів, включаючи інтереси рекламодавців;
друзів журналіста;
власних упереджень, оцінок, захоплень журналіста.

«Журналісти не повинні заводити собі друзів серед політиків та бізнесменів. На них мають бути не сліди від поцілунків, а синці», – так писав журналіст Ханс Лайандекер у 1990 році.»
Відповісти

-1 # Соломія 22.01.2016, 14:28
" як ця жінка бухала, дітей залишала днями самих, кажуть що від недогляду одна дитина і померла, де соціальний матеріал," Це голослівні звинувачення і перехід на особистості. Куди дивиться АДМІНІСТРАТОР Чи як завжди подвійні стандарти
Відповісти

0 # Житель 22.01.2016, 21:42
Все починається з малого...
Відповісти

-13 # Гість 21.01.2016, 14:48
Нехай це не законно,але Вона допомагає людям!!!У нас багато заможніх людей та чи вони допоможуть???У мене сумніви щодо інших!!!!!
Відповісти

+9 # Житель 22.01.2016, 21:35
Всі хочуть банально відкупитися від своїх гріхів. Думають дадуть папірців і будуть святими.
Відповісти

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 52 гостей на сайті