Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєЧорна галич налетіла...

Чорна галич налетіла...

( 2 Votes )

 

Людей, що це вчинили, інакше, як галиччю, назвати не можу. Чорною, жорстокою, жадібною, яка, налетівши, не лишає за собою живого сліду.

…У ніч на 22 червня невідомі зловмисники вчинили аж ніяк не тверезий дебош на майдані Шевченка. Тріскалися під камінням, запущеним безтямною рукою, світильники. Прощалися з обжитим куточком на клумбі квіти – їх виривали з коренем і байдуже кидали на всіяну лузгою, битим склом і конфетними обгортками тротуарну плитку. Молодчиків із затуманеними  вином очима не цікавило, що топчуться по чиїйсь праці, що у когось від побаченого заниє серце, а хтось прорветься гнівним прокльоном на їх адресу.

Втім, доки цим невігласам бути невідомими? Невже міліція настільки безсила і безвольна, що досі, поіменно, не знає любителів нічного майдану? Довелося почути, як недоросток-мажорчик вздовж і впоперек прокатався по клумбі мотоциклом. Слід мотоциклетних коліс – широкий, аж надто широкий! – досі перед очима моєї оповідачки. Жінка давно видивилася «молодця», що ганяє бульваром мотоцикл із такими колесами. А люди при погонах, яким, як кажуть, і карти в руки? Невже їм не вистачає службового досвіду, щоб провчити нічних розбишак? На квіти, посаджені для краси, на ліхтарі, встановлені для зручності, і сміттєві урни, прилаштовані з думкою про чистоту, нічний невіглас повинен боятися й глянути, а не вдаватися до підлуватих розваг. На жаль, усе поки що навпаки: гаснуть від злої волі ліхтарі, по-живому, «з м’ясом» викручуються металеві сміттєві урни і поруччя оздоблених гнутим металом лав.

Воістину – чорна галич налетіла на бульвар Шевченка у переддень пам’ятної шевченківської дати. І не тільки смуток, а й сльози відчаю бриніли в очах квітникарки-прибиральниці Ніни Григорівни – так часто та Галич глумиться над її трудом. До речі, як нерідко буває, Ніна Григорівна квітникарка не за дипломом. Сам Всевишній наділив її напрочуд гарним умінням – творити квітковий розмай на головній вулиці райцентру. Але вона вже стомилася від отої галичі, якій подобається краса лиш у власних кігтях. Вона вже не знає, як уберегти цю рукотворну красу, якою радує всіх, хто сам і з дітками шукає тут душевного затишку.

Що ще привернуло увагу? Більш виховані гості нічного бульвару залишали спорожнілі пляшки біля сміттєвих урн. Ті ж, кому море по коліна, у звірячому азарті трощили їх об бруківку. То були пляшки з-під пива і з-під шипучих напоїв. І виходить, пресловуту заборону розпивати алкогольні напої у громадських місцях прийнято не для Володимиреччини. Тут, схоже, свої неписані правила, якими нахабно (і часто-густо безкарно) керується місцева шантрапа.

Біля понівеченої клумби зібрався гурт людей. У всіх на устах – осуд і невдоволення ліберальною позицією влади, яка не забезпечує належний громадський порядок навіть у райцентрі. На жаль, вирвана з клумби квітка – то вже не просто втрата, а й символ інших разючих втрат, яких зазнали в останні десятиліття. Згадаймо хоча б завод «Ситал», і комбікормовий завод, і консервні заводи при держлісгоспах, і розграбовані поклади бурштину, і розорені потужні сільгосппідприємства. На їхньому тлі втрата, якої зазнали на бульварі Шевченка, незначна. І все ж – кожної понівеченої квіточки жаль. Пропала жива краса, яка ще довго могла всіх радувати. І все тому, що кожний правду знає, та не кожний про неї дбає. А декому вона – як колючка у п’яті.

 

 
 
 
 

 

Олексій ГОРОДНИЙ.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+13 # Lorik 25.06.2013, 21:39
Галич-це м"яко сказано.Виродки !А після Трійці бачили майдан? Купи пляшок, битого шкла,чорні розводи на асфальті від коліс?Це ж треба так легко заробляти гроші, щоб так нищити навіть власні автівки! Чи то такі в нас батьки багаті, що можуть позволити своєму чаду щотижня купляти нову покришки? А наша славна міліція сидить собі в своїх "хоромах" , привидів лякає коридорах пустого примішення і тремтить від с[ЦЕНЗУРА]у аби тільки до них ті вироди недобігли.Вседо зволеність і безкарність. Синки відомих людей, керівників району,можуть без перешкод влаштувати раллі по вулицях та майдану- і це сходить з рук. А хто ж їх зупинить? Тато пожурить чи мама? Колись по "стометрівці" можна було йти спокійно з дітьми чи візочком, а зараз дивись ,щоб ніякий шумахер на спину не наїхав.Не допомагає ні ланцюг ні тумби. Автор пише за розпиття спиртних напоїв, а пройдіться так присмерком, то ще й внюхаєте "траву" .Це всі бачать і знають.Шкода людської праці, тих нещасних квітів, лавочок понівечених.До чого йдем? Звіріємо,дичаві ємо? Напевне, еволюція досягла епогею, ось і починається відлік назад , до мавп.
Відповісти
 
 
+13 # Гість 26.06.2013, 07:20
А все ж робиться ПОКРАЩЕННЯ, міліцію перевели в Кузнецовськ, посеред центру (біля початкової школи)відкрили круглодобову рига..вку,на площі кожен вечір раллі дакар проводиться і всім всерівно.
Відповісти
 
 
+18 # Dr.Haus 26.06.2013, 12:26
Вандали!!!Важко навіть уявити до якого стану моральної деградації треба дійти,щоб таке витворяти.А міліція дійсно не може навести е-л-е-м-е-н-т-а -р-н-и-й порядок в райцентрі.Раніш е гуму починали "палити" коли стемніє або вночі,а зараз наші доморощені "стрітрейсери" захабніли до того,що на велике христянське свято Трійцю у понеділок вже о восьмій вечора фактично повністю заблокували центральну площу міста.Люди які вийшли прогулятись або повертались додому з гостини,злякано шарахались зі сторни в сторону,щоб не потрапити під колеса.Свист такий стояв,що чути було навіть в самих віддалених куточках Володимирця.Але нашим правоохоронцям (які мешкають за якихось 300-400м від подій)від байдужості або лінощів настільки позакладало вуха,що вони НІЧОГО НЕ ЧУЛИ,і абсолютно нічого не зробили для наведення порядку.Прокоме нтуйте ситуацію шановні міліціянти.Чи ви чекаєте щоб сталась трагедія? Р.S.Вітю(Муду)з адавили біля Рікоса,а тиждень тому сходи біля Рікоса випробовував син Бориса Тарасюти (люди повинні знати імена своїх "героїв").
Відповісти
 
 
+7 # Гість 07.07.2013, 16:22
Нема причин для обурення. Нас так виховували і продовжують виховувати: "Ми-тварини, що походимо від мавпи." То чому б і не помавпувати? "Різочкою карати дітей не можна, потрібно потакати всім забаганкам малечі... не порушуйте права дитини!" І не критикуйте тих, хто цілодобово продає спиртне (навіть неповнолітнім). Це ж який дохід!!! Це надходження до бюджету, який і так бідненький. Не нарікайте на УМВС. Вступайте в ряди міліції і наводьте порядок... А до речі, ви завжди сміття викидаєте у смітник? Не вживаєте ненормативної лексики? Не палите в громадських місцях? Ви повністю законопослушний громадянин?..
Відповісти
 
 
+6 # Lavr 10.07.2013, 09:21
Цікаво, чому в коментарях нема ніякої реакції щодо цих подій від представників влади та правоохоронців? Це що їх не зачіпає? Чи вони самі по собі, а місто і люди теж самі по собі? Велике неподобство і ганьба!
Відповісти
 
 
+5 # xosяin 02.08.2013, 09:17
Лавр, а наша влада на такі волевиявлення народу ніколи не зважає. Їй треба папірець, письмова заява, інакше ніхто і не почухається...
Відповісти
 
 
+3 # Люці 14.08.2013, 15:07
А давайте по факту писати прізвища, додавати фото нічних перегонів. Може хоч так міліція почує. М І Л І Ц І Я допоможи володимирчанам спокійно погуляти у вечері (та навіть і в день).
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 56 гостей на сайті