Авторизація

"Вкрадені" обіди

( 1 Vote )

Близько 7,5 тисячі дітей Володимирецького району шкільні обіди, передбачені для них за кошти держави, почали отримувати тільки 23 листопада, фактично за місяць до закінчення навчального семестру.

Тендер на харчування дітей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, який в районі оголосили ще у червні, затягли. В результаті перемогу отримала київська фірма з сумою на сім мільйонів вищою, ніж пропонували місцеві учасники.

Ситуація з безкоштовним харчуванням, яке належить учням у третій чорнобильській зоні, не може не хвилювати. Уже не вперше цю благодійну справу, за яку взялася наша держава, щоб підтримати дітей у радіаційно забруднених місцевостях, на Володимиреччині буквально лихоманить. У «ВВ» про це йшлося в номері за 24 листопада ц.р. Але тиждень-півтора тому ситуація на якийсь час внормувалася. Визначився черговий організатор шкільного харчування – і школярів після трьохмісячної перерви знову запросили за обідні столи. Та чи надовго? Чи протримається це столування до нового року і чи не повторяться відтак старі прикрощі? Адже попереду – новий тендер і новий виток боротьби не стільки за учнівське харчування, скільки за доступ до виділених на нього чорнобильських коштів. На ці питання відповідає методист районного методичного кабінету Валерій ГАЛОЧКІН.

– Тендер по шкільному харчуванню нарешті завершився підписанням угоди – і з 28 листопада харчування школярів-«чорнобильців» відновилося. Але хто конкретно їх харчує і на яких умовах організовано харчування? Чи не відчувалося певних труднощів на цьому початковому етапі?

В.ГАЛОЧКІН:

– За даними управління соціального захисту населення, переможцем тендеру оголошено ТОВ «Транс Логістик Центр». Однак маю зауважити, що питання проведення тендеру на послуги гарячого харчування і визначення його переможця не належить до компетенції управління освіти, молоді та спорту.

Що стосується початку організованого харчування школярів, які мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, слід сказати, що певних труднощів у школах не відчувалося. Всі приміщення харчоблоків та шкільних їдалень були відремонтовані і готові у будь-який момент до роботи. Організатор харчування (переможець тендеру) ще до початку харчування завіз до харчоблоків обладнання, якого десь не вистачало чи було обмаль. Завчасно завезли і сертифіковану продукцію, необхідну для приготування страв.

– Що було в учнівському меню на минулому тижні, у що обходиться нині шкільний обід і які ваші перші враження від співпраці з фірмою-підрядчиком? Якою очікується економія бюджетних коштів завдяки проведеному тендеру?

В.ГАЛОЧКІН:

– Відповідно до перспективного двотижневого меню для гарячого харчування дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення Володимирецького району, з 28 листопада у щоденних меню були такі основні страви: рис відварний, стегенця, пюре картопляне, ковбаси чи сосиски, макарони відварні, капуста тушкована, котлети, вареники ліниві з медом, биточки парові, картопля тушкована. Салати подаються переважно зі свіжих овочів (капуста, морква, буряк); видавали також сир, йогурт та яйця варені. З кондитерських виробів у щоденних меню – вафлі, печиво та мармелад. Із третіх страв готувалися сік, какао зі згущеним молоком, кисіль яблучний і чай з лимоном. Дітям також видавалися фрукти: свіжі яблука, груші, курага. Як бачимо, асортимент продуктів харчування широкий та різноманітний. А вартість харчування однієї дитини в день по вікових категоріях становить: від 6 до 10 років – 29,15 грн., від 10 до 14 років – 34,57 грн., від 14 до 18 років – 38,45 грн.

Перші враження від співпраці з новим організатором харчування позитивні. Досить оперативно вирішуються технічні робочі питання, які виникають у процесі роботи. Скарг щодо якості продукції, проблем із постачанням чи якихось інших до нашого управління не надходило. Наразі маємо позитивні відгуки батьків про харчування дітей за цей короткий проміжок часу.

– Чи відіграють певну роль в організації учнівського харчування кооператори з райспоживспілки? У чому вона полягає?

В.ГАЛОЧКІН:

– Так, володимирецькі кооператори беруть безпосередню участь в організації гарячого харчування учнів, але тільки у школах, розташованих на території, що згідно з чинними законодавством не відноситься до радіаційно забруднених земель. Для прикладу, Рафалівський НВК, Володимирецька ЗОШ №1, Велихівський та Довговільський НВК заключили договір на послуги гарячого харчування учнів цих закладів за кошти місцевого бюджету.

– У нашій газеті за 1 грудня офіційно зазначено, що «з 28 листопада у 33 загальноосвітніх навчальних закладах Володимиреччини, які розташовані на території, що відноситься до категорії забруднених земель внаслідок Чорнобильської катастрофи, розпочате харчування», а ще в десяти, які не належать до зазначеної категорії, «з початку 2016-2017 навчального року організовано одноразове гаряче харчування за кошти місцевого бюджету та з інших джерел, не заборонених законодавством». Мабуть, треба уточнити: щодо згаданих десяти шкіл маються на увазі всі діти, які навчаються у школі, чи лише ті, що належать до пільгових категорій? Якими «іншими джерелами, не забороненими законодавством», послуговуються наші школи? І чи є дані, скільки дітей в районі користуються шкільною їдальнею батьківським коштом?

В.ГАЛОЧКІН:

– У 10 загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих на території, що не відноситься до радіаційно забруднених земель (Володимирецька ЗОШ №1, Володимирецький районний колегіум, Володимирецький, Довговільський, Городецький, Сваринівський, Рафалівський, Велихівський НВК й обидві Рафалівські ЗОШ) гаряче харчування для учнів 1-4 класів відповідно до чинного законодавства організовується за рахунок коштів місцевого бюджету.

Рішенням Володимирецької районної ради від 4 березня 2016 року №50 «Про програму харчування дітей дошкільного та шкільного віку навчальних закладів Володимирецького району на 2016-2017 роки» та №51 «Про розмір виплат на харчування дітей дошкільного та шкільного віку у навчальних закладах Володимирецького району на 2016 рік» у навчальних закладах району звільнено від плати за харчування дітей дошкільного та шкільного віку таких пільгових категорій: дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних інклюзивних класах; дітей-інвалідів, які навчаються в дошкільних навчальних закладах; дітей 1-4 класів, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу»; учнів пришкільних інтернатів; дітей дошкільного та шкільного віку, батьки яких є учасниками бойових дій, учасниками антитерористичної операції (на період перебування в зоні АТО); дітей дошкільного та шкільного віку з числа вимушених переселенців із тимчасово окупованої території України. Цими ж рішеннями передбачено можливість харчування решти учнів 5-11 класів за кошти батьків.

Керівниками шкіл розроблено порядок здійснення харчування учнів 5-11 класів, згідно з яким батьківська плата за харчування учнів становить 100 відсотків визначеної вартості харчування. На даний час підготовлено проект рішення районної ради «Про розмір виплат на харчування дітей дошкільного та шкільного віку у навчальних закладах Володимирецького району на 2017 рік». Вартість такого харчування на 1 учня в день становить 14,72 грн. Діти пільгової категорії (діти з сімей переселенців із зони АТО, діти батьків-учасників АТО) харчуватимуться за умови виділення коштів з місцевого бюджету. Дітей такої категорії в загальноосвітніх навчальних закладах нараховується: дітей-інвалідів по ЧАЕС – 14; із малозабезпечених сімей – 181; дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування – 15; з сімей переселенців із зони АТО – 15; дітей, батьків яких учасники АТО, – 22. Усього дітей пільгової категорії – 247. Учнів 1-4 класів – 1232. Зрозуміло, це число динамічне і може змінюватися.

Із числа дітей 1-4 класів, відповідно до рішення районної ради від 4 березня 2016 року №51 «Про розмір виплат на харчування дітей дошкільного та шкільного віку у навчальних закладах Володимирецького району на 2016 рік», за кошти батьків харчуються учні, які не відносяться до числа зазначеної вище пільгової категорії. У міській місцевості вони сплачують 60, а в сільській – 40 відсотків фактичної вартості харчування дитини на день, тобто до 13 гривень. Кількість таких дітей щодня міняється, тому постійно проводиться облік бажаючих отримати гарячий обід. До речі, зовсім не обов’язково оплачувати харчування за місяць наперед. За бажанням батьків дитина може харчуватись у будь-які зручні навчальні дні місяця з подальшою відповідною оплатою. Проте в залежності від населених пунктів (селище чи село) кількість школярів, які харчуються батьківським коштом, суттєво відрізняється. Логічною причиною цього, напевне, є рівень зайнятості та доходів батьків.

Записав Олексій ГОРОДНИЙ.

ілюстрація з мережі Internet

Від редакції:

Як довго триватиме гарантоване угодою харчування школярів? Коли наступний тендер і чи не повториться ситуація, коли знову повернемося до компенсаційних виплат замість реальних учнівських обідів? Що, зрештою, треба зробити, щоб організатор учнівського харчування визначався своєчасно? Це було найважливіше, про що хотілося дізнатись. На жаль, ні в управлінні освіти, ні в управлінні соцзахисту нам не відповіли. Уже з інших джерел стало відомо, що обідні столики школярів-«чорнобильців» знову можуть спорожніти. Річ у тім, що результати проведеного тендеру оскаржує один із претендентів на перемогу. Тож і в школах, й у владних кабінетах не без хвилювання очікують, якими будуть наслідки поданої скарги. Але чекати – мало. Треба щось робити, щоб благодатна справа дитячого харчування не вироджувалась у комедію
 

Коментарі   

 
+9 # Гість 15.12.2016, 16:46
А тепер у наших дітей нова проблема... їх виявляється цих нещасних кілька тижнів ще й незаконно кормили, бо не мали права в списки включати, а від сьогодні не кормитимуть бо й за попереднє має хтось розрахуватись чи Шама чи Сакова? Шановний Вісник приїжджайте в Нетребу та ми Вам покажемо наших дітей про яких забули і пропонують замість їжі "компенсацію" майже в 4 рази меншу ніж вказана в цій статті сума харчування на день.
То може вже час Хоружому перестати на роботу в Хакер їздити, а почати їздити в РДА та цих "керівників" звільняти і навести порядок? Чи нам приїхати та це зробити, бо реально дістало...
Відповісти
 
 
-2 # Гість 16.12.2016, 22:24
цікаво чи той шо це все писав сам читав?......так е враження шо читаєш газєту правда ))))))))))..... .а Галочкін хоч слово може сам сказати.....сті льки років ходить ...точніше ровером їздить на в приміщщеня....р оботи він не робить....на питання шо було на обід? - у відповіді набір слів..........д о третіх страв ))))))) не включили кампот....а де ж кампот?????.... .і ви, люди добрі, добра хочете?від галочкіних і таких журналістів?... ....а що-до попереднього коменту - в школах де нема можливості (зі слів подібних галочкіних) для гарячого харчування, і раніше виплачували компенсацію меншу ніж виділялося грошей на гаряче харчування....н у бо з цих грошей ніхто відкату не дасть !!!!.........шо б змінити треба щоб депутати у Верховній Раді прийняли відповідне рішення (чого вони не зроблять по тій же причині)......б атьки об"єднуйтеся і тисніть на депутатів (дієво перед виборами)....лю дям успіхів! а галочкіним - совісті!
Відповісти
 
 
+4 # Гість 18.12.2016, 12:42
Городний нехай краще про мялика пише,то хоч якась користь буде.(Для Городного).
Відповісти
 
 
+3 # Гість 16.12.2016, 22:40
ооооооооо та тут коменти не публікують..... .я забула шо ленінська зоря не фейсбук )))))))))))))) ха ха
Відповісти
 
 
+4 # Гість 19.12.2016, 19:37
Не тільки в Нетребі така проблема з харчуванням, а й в Луко теж саме.Хіба наші діти гірші якщо їх 30 чи 32 учні, їм все життя потрібно вибивати ту чашечку чаю і шматочок хліба з року в рік одне і теж. Ми не винні що так розпорядилася доля і живемо в маленьких селах,і всі ж не можуть жити у великих селах де немає проблем ні з харчуванням ні з іншими проблемами такими які виникають у нас щодня. Щодо грошової компенсації не потрібно на неї взагалі погоджуватись тому, що наші діти ідуть до школи о 8 годині і повертаються о 13 . Ми всі ідемо до європейських рівнів, а у європейців діти мають два сніданки та обід. Чим наші гірші??? Чому вони мають пів дня сидіти голодні? Отож ми приєднуємося до жителів Нетреби і також запрошуємо Вісник до нашого рідного Луко.Раді будемо Вас бачити.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 19.12.2016, 19:43
і Луко не забувайте
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 109 гостей на сайті