Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєЦентр селища – «парківка» для машин? (+фото)

Центр селища – «парківка» для машин? (+фото)

( 1 Vote )

Коли у центрі Володимирця з трьох боків площі Незалежності (по вулицях Єврейській, Чкалова і Поштовій) наводили так звану «зебру», подумалося, що селище справді крокує в Європу. А що вийшло насправді? «Престижне» місце для «виставки» транспортних засобів: легковиків різних марок, автобусів, «бусів», мотоциклів, скутерів…

Сподівана цивілізація і цього разу десь забарилась. Але як тоді назвати цю селищну «парківку» машин на центральній площі? Мимохіть згадується пресловуте словечко «ганьба». І такі місця для паркування стали звичними у центральній частині селища: на вулицях Стуса, Єврейській, Чкалова, Чорновола (біля критого ринку), Грушевського (на площі біля будинку міліції), на площі Пам’яті. 

Хочеться звернути увагу на паркування машин по вулиці Поштовій – з обох боків на відтинку від вулиці Соборної до вулиці Чорновола. Хтось думав ніби й правильно: на певній відстані від корпусу школи,  магазинів і райвузла зв’язку провів лінію. А от далі, біля того ж шкільного приміщення, де харчуються всі учні школи і навчаються молодші школярі, – усе те ж місце для паркування машин.

Словом, щось ніби й затіяли, а результатом своїх діянь не цікавляться. Кошти і робочий час потратили, а задуманого до кінця не довели. А тим часом у нас об’явилися три категорії водіїв: істинні, професіонали і «супер».  Перші зупиняються перед лінією. Другі півмашини заганяють за лінію. А «супер»… Ці зупиняються біля самісіньких будинків, мало не виїжджаючи на сходи. Очевидно, вважають, що їм можна. Закрадається думка, що цими пестунчиками долі все куплено. Коли ж це не так, то чому на них ніхто не звертає уваги? Де ДАІшники і дільничні інспектори? І чи є вони взагалі у Володимирці?

Ніхто не перечить: селищна парківка для машин дуже потрібна. І для неї було гарне місце на колишньому аеродромі. Але за якісь пару гривень у рік цю земельну ділянку віддали «в найми».

Що нам дало б паркування з погодинною оплатою? По-перше, звільнився б центр від машин, і жителі селища, особливо діти та гості, почувалися б спокійно. А друге, і головне, криється в якості пального, яка залежить від його компонентів і домішок: газового конденсату, стабільного газового бензину, різних спиртів, бензолу, паливного сурогату, тетраетилплюмбуму і безбарвної горючої та дуже отруйної рідини з солодкуватим запахом, назву якої встановити не вдалося. Звісно, добавки застосовуються, щоб підвищити детонаційну стійкість, октанове число та марку бензину. І цей не завжди безпечний набір таблиці Менделєєва реалізується під маркою екологічно чистого пального.

Паливо у двигуні згоряє на 40-50, а то й менше, відсотків. При цьому проходять процеси окислення й утворюються оксиди карбону та сульфуру, сполуки карбону, нітрогену, сульфуру, плюмбуму. І цим «букетом» хімічних сполук дихають дорослі і діти. Якщо додати, що у ґрунті та в рослинах містяться ізотопи радіоактивних важких елементів, які, розкладаючись, роками виділяють α- і β-частинки, то картина взагалі безрадісна. Цей хімічний «коктейль» сприяє захворюваності у селищі. Тому керівникам усіх рівнів треба зробити все, що можна, щоб покращити ситуацію.

Хочеться звернути увагу і на самовпевненість жителя вулиці Поштової, що проживає у будинку навпроти селищної ради. Замість тротуару біля дому він зробив місце для паркування машин. І важко сказати, чого тут більше: легковажності, вседозволеності чи чиєїсь корумпованості. Що хочу, те й роблю! Може, своє слово скажуть відповідні органи, які за службовим обов’язком мають цим займатися?

Та маємо й іншу сторону проблеми. І стосується вона громадського порядку на площі Незалежності та по вулицях Вишневій і Повстанців о 23-24-й годинах.

Вулиця Вишнева – центральна транспортна магістраль селища. Вона перехрещується з чотирма вулицями і «приймає» до себе два провулки. Так от: «супер»-водії на машинах, мотоциклах і скутерах безкарно гасають цією вулицею на великих швидкостях. Не дотримуючись правил вуличного руху, обганяють один одного навіть на перехрестях. І їх не зупиняє ніщо: ні автоінспектор, ні аварії, що періодично трапляються.

Такі ж перегони – по вулиці Повстанців на відрізку від ресторану «Магнат» до кафе «Клітка» та на центральній частині вулиці Соборної.  І тут ті ж високі швидкості на мотоциклах, скутерах і машинах. Нерідко навіть з виїздами на пішохідні доріжки. І таке ж, як у центрі, неврегульоване паркування великої кількості автотранспорту.

А що виробили з так званого парку! Це вже просто втрамбований колесами тік, автодром, будівельний майданчик і місце для будматеріалів. Машини рухаються, як хочуть і коли хочуть. Дивишся – і дивуєшся: невже всі забули, що парк – місце аж ніяк не для автомобілів? Будь-яка зелена рекреаційна зона – не для машин. Парковими доріжками мають прогулюватися люди. Тут мають гратися діти. І робитися це має так, щоб мами і бабусі не боялися нахабного авто, мотоцикла чи скутера.

Зараз на окраїні парку, між стадіоном і церквою, облаштовують місце для паркування машин. Ніби й добре. Але ж 80 відсотків шкідливих викидів в атмосферу – вихлопні гази автомобілів! То чи мудро вчинили організатори, намітивши паркування автівок між парком і стадіоном?

А що діється у нічний час на площі Незалежності та на бульварі Шевченка! Не інакше, як цирк на мотоциклах і скутерах. І знову ж: триваючи роками, ця транспортна катавасія нікого не турбує.

Важко збагнути причину поблажливого ставлення до злісних порушників громадського спокою у селищі. Але й у те, що це випадковість, не віриться.

 
 
 

 

Ілля ГУДЗЬ.

смт Володимирець

 

Коментарі   

 
+3 # Гість 18.12.2015, 21:39
От біля пошти, величезний тротуар, можна запросто розширити для паркування, щоб не було заторів. А ще маршрутки полюбляють їздити через центр, вони також не надто екологічні!!!
Відповісти
 
 
+33 # hope 19.12.2015, 19:00
А яка людям різниця. Вони порушують закони копаючи бурштин, знищують нашу природу, то якась дурна парковка їм до біса. Вони на пішохідній зоні біля млинцевої "Чилі" парковку зробили, чого про це не пишите.
Відповісти
 
 
+18 # istoruk19 19.12.2015, 22:09
А мене цікавить скільки наша "правильна" нова поліція і колишня міліція оштрафувала водіїв, які паркуються біля пошти на тротуарі? Дам відразу відповідь - жодного. Їм на це на какати. А розумом тронуті і далі паркуються де хочуть, вони ж права купили, а правила вчити непотрібно. За них правила знає капуста.
Відповісти
 
 
-25 # Гiсть 19.12.2015, 20:40
Якась фігня від Ілька. Подивіться як паркуються на Єлисейських полях Парижу, Вацлавській площі Праги, П'ята Авеню Нью-Йорка, Хрещатика Києва і т.д. і т.п.
Так, є дні коли ці площі та вулиці перекривають для руху пішеходів. Інша справа - порядок. Для його підтримання потрібно було б ще і ще наводити лінії парковки, а на площі в центрі непогано було б зробити бордюри та розмітку, щоб впорядкувати паркування, тоді б на впорядкованій стоянці стояли б автомобілі відвідувачів, а безбашеннні воронківці не змогли б там накручувати круги.

P.S. Якщо так міркувати як Ілько, то взагалі в селище заїзжати не можна, а між селеми в лісі тим більше чисте повітря і треба на велосипеді або пішки ходити. :lol:

P.P.S. Аврал, копають! Куди дивиться міліція!? Нікуди не дивиться? Ну тоді ми копати... 8)
Відповісти
 
 
+15 # Соломія 21.12.2015, 08:27
В цьому коментарі Вся суть нашого зубожілого суспільства, в якому відсутня люба повага. Вся біда в тому, що більшість бачать в авторові якогось Ілька, що фігню несе. А меньшість бачить в авторові поважного Іллю Дмитровича, що говорить завжди розумні речі. Ілля Дмитрович - не "мечіть бісер перед свиньми", нашим людям все що відбувається у Володимирці і районі дуже подобається, про це говорять результати виборів. Раз всі знову на своїх місцях, значить всім все подобається. А аварія за аварією то це таке, в Парижі, Нью-Йорку і Києві їх же не меньше. І коли в аварії загине близька людина Гістя, ми йому скажемо, не переживай, в Парижі, Празі і Нью-Йорку ще не стільки гине.
Відповісти
 
 
+10 # Гiсть 21.12.2015, 17:36
Як в нас кажуть одні (ЦЕНЗУРА)ять, а інші (ЦЕНЗУРА)ть, тільки наголос на перший і останній склад. Так от: говорити - не мішки носити. Хай іде в депутати селради чи на голову і робить порядок в центрі. Невже ви думаєте, що Осмолович не знає проблеми чи не хоче її вирішити? Та сьогодні всі грамотні, а головне "при грошах", то можуть і у відповідь на зауваження чи то коктелем Молотова пригрозити, чи судом, в нас тепер (згідно Конституції) - "вся влада народу", от і показує "народ" як він "владарює".
Відповісти
 
 
+6 # Соломія 22.12.2015, 07:46
Та в нас всі (ЦЕНЗУРА)ять і (ЦЕНЗУРА)ть одночасно :lol: . Та всі ми розуміємо, що справа не в Осмоловичу, Ковеньку і Хоружому. А справа в менталітеті. Люди знають що в нас "Закон як дишло, куди повернув тули й вийшло", "Хто де робить, той з того має" і т.д. І поки ми як миші бігаємо по кругу, ми будемо забігати все далі й далі. Ми знову упустили свій шанс на спасіння, пройшло два роки з подій на майдані, ні чого не змінилось, значить і не зміниться. Поки як і в Донбасі, щось "нечаено нагрянет, когда его совсем не ждешь" :sad:
Відповісти
 
 
+17 # Гість 20.12.2015, 11:51
перекрити потрібно центер і зробити тільки пішоідним пане голово зоробіть це і люди хочаб за щось вас полоблять)) :-)
Відповісти
 
 
+14 # Siegfried 21.12.2015, 17:37
Не лише центр, а й північ, південь, схід і захід, щоб любили не лише голову, але й помічників-заст упників.
А якщо серйозно, то автомобілям треба ж десь паркуватися. А де? Для тих, у кого є ЩО припарковувати - є за ЩО паркуватися. Платне паркування (від конячих сил чи марки залізяки і часу парковки) значно зменшило б кількість "лахів" на площі і вулицях центру. А біля "Млинця з перцем" взагалі грузити лахи на евакуатор і шнелля-шнелля на штрафмайданчик.
По Соборній і до банків, до СРади, прокуратури і до аптек, можна під'їхати в двори по Стуса і по Єврейській. Нема чого ту Соборну захаращувати залізяками.
Відповісти
 
 
+21 # Made in UA 21.12.2015, 08:53
Мені, як водієві, абсолютно пофік, що хтось паркується на тротуарі біля пошти, а от біля кав’ярні, бикота паркується так, що це справді "бєспрєдєл". Часто Осмоловича синки там свої кабани ставлять., шкода мера, розумний дядько, а діти - (ЦЕНЗУРА)
Відповісти
 
 
+21 # Соломія 21.12.2015, 09:12
А мені як мамі не пофіг, бо моя дитина змушена, через ці машин на тротурі, йти по проїжджій частині, а в цей момент "бикота" на всіх парах несеться до кав'ярні. Та водіям на машинах пофіх на дітей бідноти, своїх дітей вони возять в школу і з школи на машинах.
Відповісти
 
 
+8 # Соломія 21.12.2015, 09:39
От і побачимо хто по лайках переможе багаті на машинах, кому машини заважають лише біля кав'ярні комфортно пити каву, чи бідні що не можуть комфортно і безпечно ходити по тротуарах, а змушені маневрувати на проїжджій частині серед машин.
Відповісти
 
 
+7 # Made in UA 21.12.2015, 11:10
Тут Ви пані Соломіє, дещо помилились, авто в мене з розряду "добре що ще їде", до багатих я відношусь, як Ви до космонавтики, а по тротуару біля пошти, не один раз проходив між машинами, і завади ніякої не бачив, там більше заважають торгаші, які останнім часом, знайшли там безкоштовні місця.
Відповісти
 
 
0 # Соломія 21.12.2015, 16:30
Ну не хочу я протискатись між машинами, не хочу. Це 10 років назад я могла між любою машиною протиснутись, а тепер боюсь застряну. :lol: :lol: :lol:
Відповісти
 
 
+10 # Siegfried 22.12.2015, 10:22
Насправді для багатьох водіїв (не лише пішоходів) є напруга, щоб бува не наїхати на пішохода, який може з'явитися зненацька із-за припаркованого автомобіля, або за твоїм автомобілем, коли ти здаєш взад. Особливо на ділянках біля пошта & кав'ярня & критий ринок "Нектар", і особливо в час ПІК. Часто пішоходи розгублено витріщаються: кудою обійти, куди йти, чи стояти? А біля ринку припарковують авто з обох боків і в цьому вузенькому проїзді потрібно бути всім учасникам дорожнього руху ОСОБЛИВО уважними і обережними, не ловити gав, не економити на хвилинах, щоб не запізнитися на цілу вічність.
До речі, не погана ідея, зробити місце для паркування машин біля крито-розкритог о ринку там, де тротуар біля В.звязку. трішечки подвинути. І встановити плату. до 10 хв - безкоштовно, а далі пішли копійки-гривні.
Відповісти
 
 
+14 # Гість 23.12.2015, 15:22
1. Давайте зайдемо з іншої сторони:
- хто погодив та дозволив відкривати магазин /кавярню/ на самому перехресті?

2. Магазини ростуть як гриби майже один на одному притягуючи тим самим і авто і пішоходів.
- а хто передбачив місця для паркування та стоянки авто?
Боремося з наслідками а не з причинами.
Відповісти
 
 
+1 # Siegfried 23.12.2015, 16:50
Так отож бо й воно. Наука на майбутнє. Але всеодно нада шото рєшать.
Відповісти
 
 
-2 # Соломія 23.12.2015, 17:49
А що на перехрестях не можна розмішувати кафе і магазини? :lol: А хто погодив відкриття "Білого озера", "Юлії", вони до речі теж на перехресті :lol:
Відповісти
 
 
-2 # Teodor Merlis 24.12.2015, 02:13
Звертаюсь до Вас пане Ілля Дмитровичу, раджу перед тим як писати статтю для публічного перегляду переконатись в правдивості Вашої статті, так вона є доволі змістовною та заставляє задуматись, але про одне Ви не переконались перед тим як написати. Написавши про мешканця вулиці Поштової який за Вашими словами "що хоче те і робить" зробив на мою думку все правильно, по-перше Пан мешканець цього будинку зробив там якщо ви не замітили тротуар, а "кишеня" для машин була створена з метою непередшкодженн ю руху автомобілів по вулиці Поштовій.На Вашу думку було б краще коли власники ставили свої автівки прямо на перехресті, цим самим створюючи перешкоду руху автомобілів та пішоходам? По-друге парковка там просто необхідна, адже там знаходяться магазини, селищна рада під боком і навіть просто щоб дотримуватись привил дорожнього руху. Тому перед тим як принижувати, говорити нісенітниці, та просто створювати загальну неправдиву думку переконайтесь що Ви впевнені в тому що збираєтесь опоблікувити на публічний розгляд!
Відповісти
 
 
+3 # Гість 26.12.2015, 22:44
Так! Пані Соломія. Як би Вам не було смішно але згідно з діючими нормами розміщувати кафе та магазини на перехресті заборонено. І ці норми прекрасно знають в ДАІ та архітектурі. Відкриття торгових точок погоджують підприємці в тому числі і з вказаними організаціями.
Відповісти
 
 
+3 # Siegfried 28.12.2015, 10:54
А Ви думаєте що не узгоджували? Все "узгоджено".
Відповісти
 
 
+2 # Гість 26.12.2015, 22:51
До речі "Біле озеро" та "Юлія" не до речі. Вказані споруди функціонують та побудовані давно до прийняття діючих норм. /Закон зворотньої дії не має/.
Відповісти
 
 
+12 # Made in UA 26.12.2015, 22:57
А ніхто не помітив, що з появою "чебуречної" (більш ніяк назвати не можу", вулиця Соборна, в колись закритій зоні, стала стоянкою бид ла? І тепер у Володимирці, хочеш спокійно погуляти - йди до лісу. Вже дістала ця хмара селюків, які заважають жити...
Відповісти
 
 
+3 # Гість 27.12.2015, 10:17
Понаєхалі тут?
Відповісти
 
 
+12 # Lorik 05.02.2016, 00:59
4 лютого не стало автора цієї статті, шановного Іллі Дмитровича...Вч ителя, Людини, Батька, Дідуся, Друга...Страшна смерть його чекала на дорозі, під колесами автівки, саме на одній із вулиць, про яку Він написав в цій статті. Іллю Дмитровича знали й поважали - не одне покоління володимирчан вчив хімію в школі, не один лікар завдячує своїм знанням з цього предмету саме Іллі Дмитровичу. А ще Ілля Дмитрович не одноразово публікувався в районці: Його матеріали про парк, про безлад в центрі селища - Він хвилювався нашим майбутнім, не був байдужим до проблем містечка, як Спражній володимирчанин. Не в порівняння тимчасовим "звьоздам", які не знають як стати, щоб краще було видно їхні прикраси. Щирий, привітний, скромний - таким Ілля Дмитрович залишиться в нашій пам"яті. Вічна Вам пам"ять, Вчителю!
Відповісти
 
 
+7 # Гість 05.02.2016, 09:11
Вічна пам'ять.Він був мені прикладом.Не маю слів.Ілля Дмитрович був доброю людиною.Lorik,т и принесла сумну звістку.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 85 гостей на сайті