Авторизація

HomeНевидумані історіїЖитіє наше...В лапах у зеленого змія

В лапах у зеленого змія

( 1 Vote )

Довгий сухоребрий Микола вже два тижні як «пішов у запій». Та що там два тижні? Ото, буває, «підзав’яже» з п’янством, побореться із ним, проклятим, день-другий. Та  врешті-решт п’янство перемагає. Але Микола ніколи не визнавав поразки у нерівній боротьбі. Це для нього – невидимий повсякденний фронт, нга якому він завше у ролі полоненого в лапах «зеленого змія».

Рідні вже років зо три, як здалися. Тобто перестали боротися з Миколиним п’янством. Отак і живуть в контрах. І дружина в контрах, і літня мати в контрах. А за дітей і мови нема. Навіть до уваги не беруть той факт, що батько є. Він фактично є, але його стараються не помічати.

А він ходить ото, як «тінь батька Гамлета», до генделика, котрий у простонародді шикарно прозвали «павільйоном», і потім до тапчана, якого спеціально для нього поставили у сяк-так облаштованій літній кухні. Як облаштував, так і живе. Вже декілька років основним місце Миколиної сімейної прописки є літня кухня. А що? Він до «павільйонна» як на роботу ходить. Пунктуальний, кожного ранку о восьмій, як штик.

Пенсію отримує, та діти на його багатство не претендують. Давно свої сімї мають. Пє, поки гроші є, друзів пригощає. Коли «сідає на мілину», друзі пригощають його.

Одного разу поталанило напитися на дурняк, то від жадібності так набрався, що, не розрахувавши свою потужність, не дотягнув до тапчана і як «Боїнг» рухнув акурат біля Піратової будки.

Як на зло, вітер нагнав із півдня грозову хмару. Почалася злива. Пірат намагався зрозуміти, чому господар за такої погоди не йде у свою будку, і почав жалісно цяхліти… Тим часом повернулася з поля дружина. Вгледівши чоловіка, який лежав посеред калюжі, переконалася, що живий, – і пішла до хати.

За законом Ісака Ньютона, тіло, занурене в рідину якщо через півгодини випливе, значить воно не втопилося.

Через деякий час злива вщухла.

Пірат в ступорі почав обнюхувати хазяїна, намагаючись зрозуміти: скільки ж дециметрів кубічних дешевого портвейну марки «три сокири» піниться зараз жилами хазяїна по всій його довгій, сухоребрій периферії?

У хвіртці із кийком в руках з’явилася мати Миколи.

Пірат, вгледівши кия, поспіхом поліз в будку (щоб не сталося лихого).

Стара ткнула кийком у Миколину спину, на що почула нецензурну лайку, від якої у Пірата на загривку дибки встала шерсть і заплющилися очі. Будити не стала. Пішла своєю дорогою, щоб не псувати і без того зіпсовану нервову систему.

Пройшло ще трохи часу. Микола повільно почав виходити з «коми». Свідомість частково почала повертатися, але у «боїнга» не повертався фюзеляж. Шасі так і зовсім відмовило. Намертво.

Пірат, побачивши що тіло хазяїна почало рухатися, завив від радості.

Аж тут у двір залітає «АН» – рідний брат Миколи. Він, правда, сьогодні «заправився пальним» не дуже. Можна сказати, на півбака.

Побачивши брата, упав біля нього на коліна, від чого калюжа, на погляд Пірата, стала ще ширшою.

– Браток, чуєш, братику?

Бац!.. І темрява. Це Микола не зразу зрозумів, хто насмілився порушити його сон. Точним попаданням зацідив братові поміж очей. Той від несподіванки мало не плакав. Поспівчував, називається.

– Ну, то й лежи тут, чорт з тобою, – ображено махнув рукою, витираючи червоні рівчаки під носом.

Після цього геройського вчинку, зіп’явшись на ноги як гусеня, яке щойно вилупилося з яйця, Микола взяв курс на літню кухню, похитуючись як стільникова антена.

Пірат, хвилюючись не по-собачи, робив ставки: пустять хазяїна в «будку» у такому вигляді чи ні. Микола, перечепившись через собачу миску, ще раз «веслом» піднявши фюзеляж, пірнув у калюжу. Калюжа наче вчепилася в чоловіка. Вона просочилася у светр з розтягнутими на шість розмірів рукавами, і назвою фірми «БОСС» на грудях. В чунях бридко чавкала грязюка…

Господар і не здогадувався, що на думку Пірата, у нього – вибране ним самим, собаче життя.

Олександра СТРІЛА.

с. Степангород.

Коментарі   

+3 # Siegfried 28.04.2014, 09:02
Том 2
Заснув Микола. І приснилося йому його дитинство, як розглядаючи хруща він мріяв: От як піду до школи, навчуся грамоти, стану вченою людиною і придумаю такі крила, щоб зміг я літати як оцей хрущ, що впав на мене з вишеньки". А ось Паска. Матуся наливає білу водичку в скляночки, тато з матусею читають Отче наш, співають Христос воскрєсє із мєртвих, п'ють, скривившись, ту водичку. Матуся киває Миколці:"Вмочи, Миколко пальчика в горілочку і оближи" Тато гиркає:"Я комусь зараз так влижу!.." На що матінка відповідає:"Ну от чого завівся? Хай дитина вб'є глисту" А ось сниться вчитель фізики, котрий вчить Миколу законів аеродинаміки. З рота в нього тхне. Учні жартують: "Це запах аеропального, яким Сергій Максимович вчора заправлявся у "Затишку" з трудовиком Захаром Пилиповичем і фізруком Паньком Бенедиктовичем" ...
Ех, хороші вчителі... були.
Відповісти

+4 # Гість 28.04.2014, 13:27
Siegfried,приві т!Не правда! Батько так не казав!Він всіга був з матерою за одно.Да й дружина деколи підливає Миколі,а сама чогось зачастила у Володимирец,каж е на базар.Надере собі чуба до верху, джинсову спідницю натягне,що ще з дівування лежить в кухрі і айда до району.Регулярн о по вівторках.Но інтересує мене слєдующеє,чого "Ех хороші учителі...були. "вони і зараз там є такі,но звати іх інакше,но є.І ще подкажи,то правда шо базар у Володимирці у вівторок,бо я не знаю,а Микола як прочумаєтся то питає мене, а я не знаю.Он і моя чогось у у район зачастила,каже шось купити хоче може ще в неі спитаю.Ох житіє моє!
Відповісти

+3 # Siegfried 29.04.2014, 10:24
Ге, браточку, то вони в район гасают на кіно у 7D. Ми горбатимоса по ямках у пошуках закаменілої смоли, шоб заробить собі на носки виробництва Житомирської чулочної фабрики, а вони всє просадюют в кіно. Неякого базару у вовторок нема. Но магазінов теперка тма тьмуща. оньо аби були роши, то й будут харчі хороши.
Відповісти

+2 # Гість 29.04.2014, 21:37
Зігфрідт,а Ви прямо як брати Грімм,казки пишете!!!!
Відповісти

+1 # Siegfried 30.04.2014, 08:48
Не казки, а бувальщину. Казки пишуть в агітках і на бігМордах, чи то на бігБордах кандидати на високі посади від депутатів до прем'єрів і президентів.
Відповісти

+5 # Гість 30.04.2014, 08:06
Добре тобі брате німцю,ти хоть на носкі заробляєш по ямках бо в тебе кришаа. А у мене яка криша,он вже і у павільйоні не пишут.Вчора продавщица межи плечи гримнула й виганяла.А у вовтрок знов іздили обидві у Володимирец.І не бреши мені теє 3Ди уже поіхало,нема його,але приіхали обидві довольні,Миколі його купила майку написано на онуй "Militari",ну зелена як форма у лісника нашого.А моя мені пару носку дешевих з гуманітарки.С потом цілий час шось обсуждали коло доміка де тепер аптєка у нас.
Но!Но інтересує мене следующеє Siegfriel чого то ти браток і ця Александра Стрела,і ще ота тьотя яка под двома фаміліями в газеті пише пуд мене подстраюєтеса.Б уду в районі то зайду до Сірожи С.,розкажу то мігом отсюда вилетіте, без права перепискі. :lol:
Всі імена згадані мною тута видумані,будь яке совпадєніє случайне, а істоія нами написана у три руки правда.Ох житіє моє...
Відповісти

+3 # Siegfried 30.04.2014, 10:50
:lol: :D Ох до сліз мене довів :D :lol: :D
Відповісти

0 # Гість 02.05.2014, 16:04
Siegfried, привіт!Бачиш хто нас похвалив,сам ВОЛОДИМИР.О!А знаєш хто він? Не знаєш,То об"ясню тобі.Ну от напримєр приходимо ми до Сірожи С. бо у нас день рожденія і треба дати нам поздравлєніє в газєту,то Сірожа нам скаже шоб йшли в двері навпроти і там дівчата об"яснят шо і поскільки,тильк і после того як заплатимо то нас напічатают на передпоследній страніце.У Володимира все інакше.Якшо він нас з тобою надумає поздравити то його поздравлєніє
напічатают на першій сторінці з його ж портрєтом плюс бесплатно,потом у шо ми вже заплатили за всіх і йому вже не треба плптити.Поняв тепер хто він?!І основне, базар таки у Володимирци в п"ятницу,не брехав ти,за шо тобі отдельно- спасібо.Миколин а у Володимирец уже не поіде навєрно місяц поки синякі на морді не зойдут.А так все у нас добре,не п"ємо з учорашнього дня,до мотоестафєти готовимоса,яку якійсь дурень хотів одмінити.Пиши.Ж ду отвєта.
Відповісти

0 # Гість 30.04.2014, 14:27
Про бичка і індичка було веселіше...
Відповісти

-3 # Володимир 01.05.2014, 18:45
Хлопці ви супер. Коли так весело у вас то не все так погано у нас. Дякую за бувальщину.
Відповісти

+2 # Активіст 01.05.2014, 19:51
Отак і живем: у нас весело, а у вас "не погано". Як пояснював Віктор Янукович – Мустафі Найєму: "Я вам не заздрю".
Відповісти

+6 # Гість 01.05.2014, 20:31
Вован!Краще роботою займися,а то тролиш тут у нас,часу обмаль,а ми над прврвою.
Відповісти

0 # Гість 02.05.2014, 15:19
ЖЫТЬ СТАЛО ЛУЧШЕ,ЖЫТЬ СТАЛО ВЕСЕЛЕЕ.
Відповісти

-7 # Володимир 02.05.2014, 21:02
Приходьте і допоможіть все ж більше користі буде ніж отут писати
Відповісти

+3 # Активіст 03.05.2014, 07:38
Почитайте попередній коментар "Вован!...", і ще раз, і ще... а допомагати мали б десятки працівників РДА,різноманітн их відділів,управл інь, на яких держава тратить немалі гроші. У вашому розпорядженні весь район: допоможіть нам купити ліки,продукти а не кормите штат дармоїдів, а в нас допомоги просите.
Відповісти

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 41 гостей на сайті