Зимова першість району стартувала

( 0 Votes )

За традицією, футбольний сезон на теренах Володимиреччини стартував турніром на призи районної федерації футболу або, як його неофіційно називають „Володимирецький пролісок”.

До участі у змаганнях заявилося 8 колективів. Мало бути аж 10, та в останній момент передумали „Ізотоп – РАЕС” і друголігові районні Половлі.

Отож у коловому турнірі за принципом „кожен з кожним” мірятимуться силами володимирецький МФК, збірна ветеранів району, сопачівський „Стир”, ФК ”Рафалівка”, каноницький „Промінь”, ФК „Новаки”, „Полісся” (Зелене) та „Моноліт” з Вараша.

За регламентом команди грають 2 тайми по 35 хвилин на гаревому полі на околиці райцентру. Переможці та призери змагань отримають кубки від благодійного фонду „Наш край” народного депутата України Василя Яніцького.

Перший тур стартував у неділю, 19-го лютого, поєдинком монолітівців та сопачівців. Всупереч очікуванням, рівної боротьби у зустрічі команд, які дуже добре знають одна одну, не вийшло. Команда енергоремонтного підрозділу РАЕС по рахунку – 5 : 1 виявилась на голову вищою за суперника. За варашан двічі відзначився велетень – захисник Данило Вергульов, ще по голу додали у командну скарбничку Анатолій Устимчик, Олег Кравчук та В’ячеслав Штинь. Гол престижу у суперника в активі Василя Яйчені.

Найцікавішим по грі видався другий матч, де в інтригую чому двобої зійшлися фаворити змагань – рафалівчани та володимирецькі муніципали. Перші мають нового головного тренера – Івана Яруту та зібрали під свої знамена практично усю перспективну молодь з району та Вараша на чолі з Василем Лойком. Райцентрівці теж виставили чи не найсильніший склад з Бриксою, Жданюком, Хондокою, Новицьким та іншими (відсутній був лише Роман Сад).

Початок краще вдався номінальним гостям – вже в дебюті зустрічі забив Анатолій Пархомчук – 1 : 0. Далі атаки йшли в різні сторони, але моментів більше було у рафалівчан, де особливо виділявся правий крайній Олександр Левков. Але відзначитися вдруге судилося не йому, а Назару Степанюку – 2 : 0. По перерві обидві команди внесли корективи у гру – Іван Ярута кинув у бій численних резервістів, а володимирчани Віталія Бриксу відправили на звичне місце нападника, а Дмитра Китуна поставили на позицію ліберо. І невдовзі така своєрідна рокіровка спрацювала – хтось з рафалівських оборонців порушив правила у своїй карній зоні й Віталій Брикса впевнено реалізував пенальті – 2 : 1. Проте це був останній успіх місцевих футболістів, бо кінцевий результат матчу встановив той же Назар Степанюк чітким низовим ударом з лінії штрафного майданчика – 3 : 1 на користь ФК „Рафалівка”.

У третьому матчі туру між собою змагалися районні ветерани з канони чанами. Перед матчем у обох команд були однакові проблеми – ледве вдалося назбирати гравців у стартовий склад. Тому особливою змістовністю ця гра не відзначалася, особливо у першому таймі. І, як сумно пожартував один з глядачів, ”Грають ті, що ще не можуть (у „промінчиків” у складі було декілька зовсім юних спортсменів) проти тих, що вже не можуть”. Тож до перерви – по нулях.

Зате у другому таймі двобій набрав рум’янцю. Вже в дебюті вірний шанс втратив Василь Черевач, який разом зі своїм молодшим сином Ігорем складав атакуючу ланку „Променя”. Його подвійний удар з близької відстані нейтралізував голкіпер ветеранів Олександр Печончик. Не забиваєш ти – отримаєш у власні ворота. Ця футбольна аксіома спрацювала вже в наступній атаці сивочолих – Петро Мордас втік від набагато молодших оборонців каноничан і не залишив шансів на порятунок голкіперу суперників – 1 : 0.

”Промінь” кинувся відігруватись, але попри майже тотальну перевагу у володінні м’ячем забивати мали ветерани – той же Мордас знову перекидав воротаря, та останнього „підстрахувала” бічна стійка, а найстарший з ветеранів Іван Кисіль лише на сантиметри розминувся з шкіряною сферою на мінімальній відстані до воріт опонентів… Отож на тому і розійшлися – перші три очки на рахунку ветеранів.

Неабиякою впертістю відзначився і заключний поєдинок туру, де Новаки грали проти Зеленого – новачка вищої ліги району. Останні відверто здивували, поставивши свого козирного туза – Сергія Сиротюка у …ворота. Тут теж долю зустрічі вирішив єдиний гол, що забив головою гравець ФК „Новаки” Олександр Проневич.

Після першого туру змагань на чолі турнірної таблиці одразу чотири команди, що перемогли у неділю, а різниця м’ячів краща у „Моноліта”.