Футбол: хто не хижак, той – здобич

( 0 Votes )

Загалом у житті та й у спорті існують універсальні закони, один з яких свідчить: коли ти в певний момент не проявляєш характер або бійцівські якості, то автоматично стаєш переможеним, тобто переходиш із розряду хай потенційних, але хижаків, у не зовсім приємний, зате багаточисельний загін здобичі. У цьому мали можливість переконатися (і не один раз) у неділю, 20 березня, учасники традиційного турніру на призи Володимирецької районної федерації футболу.

У стартовій зустрічі ігрового дня муніципали, які у минулому турі несподівано для себе побували у шкурі здобичі після фіаско з ветеранами, горіли бажанням відновити свою репутацію хижаків у двобої з Новаками. І це їм вдалося. Хвилин через 20 після початку гри володимирчани вже вели – 3 : 0, використавши помилки оборони гостей. Двічі відзначився капітан райцентрівців Василь Новицький, ще один красень-гол зі штрафного забив Сергій Жданюк. Але новаківці, серед яких особливо виділялися кузнецовські «легіонери» Ілля Дяденчук та Олександр Проневич, ще до свистка на перерву зуміли майже нівелювати перевагу суперника – 3 : 2. Лише у другому таймі місцеві футболісти зусиллями Дмитра Дацького зуміли остаточно схилити шальки терезів на свою користь – 4 : 2.

Знову здивували районні ветерани. Їхній матч з каноницьким «Променем» на цей раз склався дуже непросто. Молоді та чіпкі каноничани просто не давали опонентам навіть підняти голови, швидко позбавляючи ветеранів м’яча. Щоправда, і самі створювали небагато сприятливих моментів біля воріт сивочолих, та все ж у ветеранів до перерви не було і того. Рахунок по перерві «розмочили» променеві – 1 : 0. Та майже одразу встановився паритет – Олександр Шама головою підправив у ворота шкіряну сферу з відмінної подачі Олександра Ярути – 1 : 1. Не встигли ветерани порадіти здобутку, як вже знову програвали – 1 : 2. Це хтось із «синіх» (кольори каноничан) зумів добити у сітку предмет суперечки футболістів після помилки воротаря.

Та не захотіли хлопці з вікової категорії +35 поповнювати ряди здобичі – вони кинулися в атаку, і захисник Микола Александров дальнім ударом застав зненацька кіпера «Променя» Василя Черевача – 2 : 2. Отож, бойова нічия більше задовольнила ветеранів, які завдяки взятому очку залишились одноосібними лідерами турнірних перегонів.

Третій поєдинок дня не відбувся – половельські аматори шкіряного м’яча добровільно і остаточно перейшли у ряди «лузерів», не приїхавши на двобій із Зеленим.

Не менш драматично розвивались події і в Кузнецовську на запасному полі спорткомплексу РАЕС, де 19-20 березня завершився груповий етап відкритої першості міста. Тут зарані добровільно склали зброю волиняни з Підцаревич, які опісля двох поспіль невдач вирішили більше не мучити ні себе, ні суперників і відмовилися від участі у першості.

У суботу першими з’ясовували стосунки місцевий «Моноліт» та любахівський «Сокіл». Тут найшла коса на камінь – не дивлячись на чисельні потуги атакуючих ланок обох команд, їхні оборонні редути таки вистояли – 0 : 0.

Набагато цікавішим вийшов двобій раесівських ветеранів та «Відродження», своєрідного відкриття першості. Молоді футболісти першими відкрили рахунок – це влучним ударом зробив Ігор Слобода – 1 : 0. Та атомники невдовзі поновили рівновагу – чудову передачу з флангу Миколи Герасимчука не менш ефектно втілив у гол Олександр Колос – 1 : 1. Той же Герасимчук за декілька хвилин «привіз» гол тепер уже у свої ворота – його «обрізкою» вміло скористався Петро Коновальчук – 1 : 2. Вирвати нічию ветерани змогли лише у другій половині зустрічі, коли Олександр Міщанчук головою «замкнув» навіс Василя Макухи – 2 : 2. Поділ очок задовольнив лише «Відродження», якому забезпечив вихід із групи.

У неділю ігровий день відкрився грою ветеранів і юнаків ДЮСШ Управління освіти, яка переможця не виявила – 1 : 1. Знову забив Колос, а за підростаюче покоління – Максим Булан.

Далі у вирішальному поєдинку іншої групи зійшлися монолітівці і сопачівці. Тут поразка не влаштовувала нікого, оскільки ставила хрест на намаганнях продовжити боротьбу у змаганнях. «Битву нервів» виграли енергоремонтники – 3 : 1, у рядах яких відзначилися Данило Вергульов, Віктор Федіна та Сергій Голодюк, у стирян вразив ворота противника Леонід Федіна.

Таким чином, з першого місця у цій групі до півфіналу проскочив «Моноліт» (другі – любахівці), і став чекати свого суперника, який визначався в очному протистоянні ФК «Нова Рафалівка» і «Відродження».

У дуже цікавому і багатому на голи поєдинку кращими виявилися досвідченіші рафалівчани – 3 : 2. За них двічі забив граючий тренер Олег Мирончук і пенальті реалізував Ярослав Похила, а у молодих «відродженців» авторами голів стали Вадим Костюков та Юрій Печонкін. Особливо відзначу удар зі штрафного останнього, який сміливо можна вважати «голом місяця» – відмінний удар «сухим листом» і м’яч по чудернацькій траєкторії опинився у «дев’ятці» воріт Віталія Бедика. Карколомний, але безнадійний стрибок голкіпера лише підкреслив красу дійства…

Таким чином, наступної суботи у півфіналах зустрічаються «Моноліт» із «Відродженням» і Нова Рафалівка з Любахами.

P.S. А тим часом у ці ж строки у недалекому Нетішині Хмельницької області футзалісти Рівненської АЕС взяли участь у традиційному турнірі у залік Спартакіади Атомпрому за участі 6 команд. Кузнецовці набрали у коловому змаганні 7 очок (2 перемоги, нічия і 2 поразки), посівши при цьому 4 місце. Стільки ж балів набрали і хлопці з Южноукраїнська, але в очній зустрічі кращими виявились – 3 : 2 саме вони і замкнули призову трійцю. А перемогли спортсмени Запорізької АЕС, другі – господарі.